A avut cineva tumoare pe colon?

  •  
    • 412 mesaje
    16 Iun 2007, 00:28
    0 0
    Multumesc pentru griji Maia , sa stii ca am niste probleme urate , poate ce am facut eu in aproape 2 ani altii au facut in 50...in fine nu vreau sa fac pe victima caci sunt sigura ca sunt atatia oameni pe lumea asta care au prbl mult mai mari k ale mele!sincer sa`ti spun habar n`am de cum se lasa mesaje pe privat ) dar daka vrei iti las un mail pe care nu`l frecventez delok! dar sa`mi lasi acolo mail`ul tau si apoi sa vb prin mail,iti voi raspunde de pe mailul meu real.nu vreau sa`mi dau mail`ul meu pe net ,cred k ma intelegi.te pup si o pup si pe aingriv ,sincer imi plac mult cunostintele ei ,trebuie sa fie trecuta prin multe mail`ul e: rup_tot_tot@yahoo.com
  •  
    • 412 mesaje
    16 Iun 2007, 00:30
    0 0
    aaa si am vaz ca ai scris .."Asteptam mesajul tau, (si inca citeva)" , nu am inteles ce ai vrut sa spui in paranteza ...
  •  
    • 231 mesaje
    17 Iun 2007, 19:37
    0 0
    Pupici de weekend va trimit, fetele mele dragi, aveti un sufletel curat si mie imi face placere sa vorbesc cu voi!!!Mai spun eu una, alta, dar nu am atata experienta, am 33 de ani si nu cred ca am trecut prin incercari grele, insa suficiente sa realizez ca Dumnezeu este totul si fara EL nu putem face nimic.Mai ales ca iubirea este totul,asa cum Dumnezeu ne iubeste pe noi, asa si noi sa ne iubim si sa ne ajutam unii pe altii!!!
    Maia, a trecut perioada critica, asa ca gata...nu ne mai gandim la boala. Chiar in Bucuresti este o biserica pe langa Mall din Dristor cu moastele Sf.Nectarie, vindecator de cancer, incepi usor si iesi la plimbare si poate ajungi in zona, sa vezi ce minunatie este acolo!!!Poate dai un acatist, ceri si niste mir cu care te ungi si Dumnezeu face minuni!!!
    Soraya, desi multe incercari inteleg ca au trecut, trebuie sa invatam din ele si iesim mai tari, mai ales ca esti singurica si esti de apreciat ca te descurci!!!Dumnezeu nu lasa pe nimeni, daca avem credinta si in ultimul moment ne salveaza,asa ca sanatate multa,ceai de busuioc pentru rinichi, nolicin ca antibiotic si vezi sa nu fie o inflamatie de vecinatate, pe la trompe, care sa-ti dea probleme la rinichi!!!Sanatate multa, ca restul le mai facem noi...
  •  
    • 274 mesaje
    17 Iun 2007, 20:50
    0 0
    Draga Soraya,
    Acum am dat drumul la calculator, dupa 2 zile, pentru ca a fost ziua nepoatei mele Cristina care a implinit 3 ani. Vineri nu am avut timp ca i-am pregatit tinuta ei si mie, iar ieri simbata am fost la petrecere. Asa cum se obisnuieste acum, ziua si-a serba-to la un loc de joaca din Piata Unirii, cu multi copii prieteni si bineinteles cu parintii. A fost f.frumos, iar micuta a fost f.fericita si incintata. Dupa ce am venit in loc sa se culce, a trebuit sa-si desfaca cadourile, sa vada fiecare ce face, in final a reusit sa adoarma pe la 12 noaptea, cind eram si noi frinti. Asa de prinsa de eveniment a fost ca nu i-a trebuit nici macar calculator. Este captivata de aceasta betisor pacatoasa. Dimineata cind se scoala, vine, da drumul la calculator, si daca am vreun e-mail incepe sa strige de aude cred tot blocul: Buniiii, Buniiii, vin-o ai un EMEL. Mai multe despre Cristina alta data daca vrei sa mai sti.
    In legatura cu paranteza din mesajul de mai demult, era vorba de alte mesaje de la alte EVE. De la Ainigriv am primit, trebuie sa-i raspund si ei.
    Am sa incerc sa-ti trimit un e-mail la adresa trimisa, dupa ce-ti scrii adresa te rog s-o stergi din calculatorul respectiv. Este strict pentru tine.
    Te las acuma. Pa.
  •  
    • 274 mesaje
    17 Iun 2007, 21:03
    0 0
    Draga Ainigriv,
    Am primit mesajul tau, iti multumesc pentru incurajari, si bune intentii, insa asa cun iti spuneam mai demult, eu nu ma misc decit in jurul blocului. Nu am voie sa merg cu mijloacele de transport in comun, de nici un fel, nu am voie sa fac eforturi de nici un fel. din cauza operatiei care a fost ceva mai complicata decit am lasat eu sa se creada. Dar mai mult nu vreau sa spun pe furum. Gaseste o metoda prin care sa vorbim privat, eventual pe e-mail, daca vrei sa stii mai mult. Am impresia ca ai avut o serie de probleme, care te-a facut sa te reculegi in credinta.
    Te las si te pup. Pa.
  •  
    • 412 mesaje
    18 Iun 2007, 11:18
    0 0
    am sters`o iti multumesc ptr k ai intrat , promit sa tinem legatura , poate intr`o zi cand o sa fim libere , mi`ar place sa facem o conferinta eu , maia si aingriv ,pe messenger! sunteti niste dulci si ma bucur ca pot sta de vb cu pers mai in varsta si care sa ma aprecieze ptr ce sunt ptr ce fac..si la multi ani micutei , foarte frumoasa aniversare a avut si ma bucur ptr ea :* aingriv mersi mult ptr sfaturi de rinichi , chiar acum ma duc pana la piata si voi trece pe la plafar sa`mi iau ceai de busuioc , pastilele care mi le`ai recomandat nu ma arunc pe ele , iau cefalexina deocamdata prescrisa de doctor ... si din pacate iau si antic care cred k imi fac rau , ptr ca de cand le iau imi este rau mai mereu ,nush ce se intampla , poate a fopst greseala doctoritei ca mi`a dat antic fara analize sau ceva.. o sa merg iar la doctor si am sa`i spun si despre asta! deja m`am saturat of sa merg sa stau mult la med de fam , dup`aia la spital etc offf ...v`am pupat
  •  
    • 231 mesaje
    19 Iun 2007, 12:14
    0 0
    Maia, imi pare rau ca treburile au fost mult mai complicate, dar important este ca au trecut,usor, usor, organismul isi va reveni,nu trebuie sa cerem prea mult dintr-o data!!!Intr-adevar, eu eram credincioasa si inainte, dar cand am realizat ca poti muri intr-o secunda fara sa fi pregatit, ca viata atarna de un fir si el este cu atat mai tare, cu cat Dumnezeu este langa tine, am inceput sa citesc si sa invat ca un scolar ce sunt tainele lui Dumnezeu:spovedania, sfanta impartasanie.Ca sa fiu mai clara,acum 2 ani am avut o sarcina extrauterina de care nu am stiut, s-a rupt trompa,cu hemoragie interna, am stat asa o zi intreaga, cu dureri, ca nu stiam ce este si cand am ajuns la spital(pe picioarele mele), am fost operata de urgenta!!!
    S-au mirat si medicii, ca mai aveam putin si.....totusi in clipa cand m-am vazut pe masa de operatie singurul gand a fost ca nu-s spovedita si impartasita....nu stiu de unde si cum mi-a venit, in rest nici o teama, am adormit de la anestezie si m-am trezit super bineee!!!In 5 zile am fost acasa, chiar daca aveam anemie, nu mai conta, trecusem prin incercare si minunea era de la Dumnezeu si Maica Domnului, care m-au pazit, nu am facut nici o complicatie si totul a trecut ca un vis urat.
    Asa ca am vazut cu ochii mei minuni, si cu mine si cu cei din jurul meu, care au trecut prin incercari mai grele si de asta spun ca totul este Dumnezeu si credinta in EL, dar trebuie si noi sa ne curatim prin spovedanie si sfanta impartasanie, sa ne rugam si vom fi auziti.Cred ca nu-i nimic mai important decat sa ne pastram curatei, ca nu luam nimic dupa noi, decat un sufletel curat.Nu sunt nici eu atat de curata, dar incerc sa nu mai gresesc si sa fac ceea ce trebuie pentru sufletelul meu.Mai vorbim pe forum, ca-s lucruri omenesti, nu trebuie sa ne ascundem, ca asta-i realitatea si cui nu-i place sa nu citeasca, dar e bine de stiut, ca fara Dumnezeu nu putem face nimic!!!Va pup si sanatate multa!!!
  •  
    • 412 mesaje
    19 Iun 2007, 13:30
    0 0
    Imi pare rau ptr tine aingriv si chiar e minunat sa vezi cum poti trece peste asa intamplare si durere cu ajutorul lui Dumnezeu...te felicit ! Pupici si vb ta : sanatate ! :*
  •  
    • 274 mesaje
    19 Iun 2007, 21:13
    0 0
    Draga Ainigriv, i-mi pare rau de experienta trista prin care a-i trecut. Operatia in sine, nu este cine stie ce, partea proasta este ca probabilitatea de a mai avea un copil este f.mica, in ipoteza ca inca nu ai, si ai vrea sa ai. Ti-am propus sa vorbim intr-o zona mai privata, pentru a-ti povesti despre handicapul meu, si despre faptul ca eu sanatoasa nu voi ma fi, si nici organismul meu nu-si va mai reveni veodata. Pe forum nu discut despre problema asta.
    In privinta credintei, nu sunt atee, cred in Dumnezeu, sau intr-o entitate supranaturala care n-e coordoneaza ca pe niste roboti. Fiecare om are o menire si vine pe pamint pentru a indeplini ceva. Si senzatia mea este ca, inca de la nastere, este programat si cineva care n-e guverneaza stie ce va face persoana, si ce-l asteapta. Inainte de evenimentele importante din viata mea am avut vise premonitorii. Mult mai tirziu mi-am dat seama de asta. In privinta preotilor am f.mari retineri. In ultimii 10 ani am cam avut de'a face cu ei si m-au scirbit, cit de falsi pot sa fie, si bisnitari de ultima speta. La ora actuala nu pot suferii 3 categorii de oamenireoti, avocati, doctori.
    Te las acum ca trebuie sa ma duc cu ciinele afara la plimbare. Mai vorbim.
    Pa. Te pupa
    Maia.
  •  
    • 231 mesaje
    20 Iun 2007, 14:45
    0 0
    Ehhh, Maia nu ai nici un handicap, chiar daca organismul tau nu mai este ca inainte, dar s-a innobilat de la suferinta prin care ai trecut...chiar ieri a fost la dr.Cristian Andrei(9595)o tanara bolnava de cancer,ii murise sotul si avea o fetita de 3 ani.Desi era bandajata, nu am prins de la inceput sa-i aud povestea, avea un zambet si o fata luminoasa, incat nu vedeai urma de suferinta...desi numai voi stiti cat e de greu, interiorul nostru conteaza sa fie luminos!!!
    Eu am gasit un preot duhovnic la o manastire si rade mereu cand mergem la spovedit:"gata, ati venit cu sacul???hai sa va iau greutatea din spate"...si asa este, ca plec usoara ca un fulg dupa ce vorbim cate o ora.Acum nu stiu ce sa zic,toti preotii au har de la Dumnezeu si nu tebuie sa-i judecam noi, ca si ei sunt tot oameni si mai gresesc, important este sa ne gasim noi un preot duhovnic, unde putem sa ne deschidem sufletul.Am citit undeva ca spovedania este cea mai importanta, chiar mai mult decat lumina(lumanarea)la capat de drum, la trecerea in vesnicie.
    Intr-adevar, imi doresc un bebe, ca nu am, dar nici nu disper, ca Dumnezeu hotaraste si in situatia asta, numai sanatos sa fie, cand o fi!!!
    In rest, va pup, Soraya, ai grija de tine si nu te lasa, mergi la medic,Doamne ajuta sa le ducem pe toate!!!
  •  
    • 274 mesaje
    21 Iun 2007, 21:33
    0 0
    Draga Ainigriv,
    Multumesc ca te gindesti la mine, si pentru gindurile si cuvintele frumoase.
    Intradevar spovedania este unul din cele mai puternice lucruri,insa atunci cind o faci cu credinta. Atunci cind nu crezi in preoti nu are rost sa faci inca un pacat.
    Cunosteam inainte un preot in care aveam incredere, era tatal unei colege de liceu dea lui fiemea. Dar este f.departe pentru mine, care nu ma pot deplasa cu ITB. Era si este in continuare, un om exceptional. El mi-a facut toate slujbele cind a murit tata, cind a murit mama, care a avut o agonie mai lunga, mi-a spun sa ma duc la biserica sa-i faca maslu. Si intr-adevar in 12 ore i s-a terminat chinul.
    La el s-au cununat copii,si s-au botezat nepoatele.
    Dar viata merge inainte, s-a imbolnavit, si cind a murit barbatu-meu a trebuit sa apelez la un preot din cartier care nu vroia decit bani si iar bani. Ma rog bine ca avem capacitatea de a uita, ca altfel nu stiu ce am face.
    Te las draga mea, si astept vesti de la tine.
    Maia
  •  
    • 231 mesaje
    25 Iun 2007, 14:51
    0 0
    In sfarsit, reusesc sa intru si eu pe acest site, dupa lupte seculare!!!Merge foarte greu, cred ca l-au incarcat cu tot felul de reclame si nu mai am rabdare pe caldura asta,sa stau si cate 5 minute sa trec de la o pagina la alta, acum pt. a raspunde,am mai gasit de lucru prin casa, ata am asteptat.In fine, tot ce bun nu trebuie sa mearga si daca o mai tin asa,dumnealor,cei cu site cred ca voi renunta sa mai intru...
    Va pupic, nu stiu cand mai apucam sa vorbim, sper ca sunteti bine, cu caldura asta cred ca toata lumea se chinuie, deja nu mai dorm bine noaptea, iar ziua ma ascund de caldura ca-i teroare.Aveti grija de voi si mai vorbim cand ne-or lasa administratorii site-ului....ar face bine sa mai stearga din paginile vechi, ca probabil de aia merge asa greu.
  •  
    • 54 mesaje
    26 Iun 2007, 14:12
    0 0
    Maia, top si aici. De acod cu tine la cele 3 categorii de profesii in care nu am incredere. Troneaza preotii. La vreo 6 ani, unul m-a dat afara din biserica pentru ca ma speriase si nu mai stiam sa fac semnul crucii cum trebuie. Si pana acum nu cred ca un om, doar pentru ca a fost hirotonisit, are puterea de a ma absolvi de greseli. Oricum, cu o bunica bigota, am invatat sa fac diferenta dintre credinta si bigotism. Da, Dumnezeu m-a ajutat si ma ajuta, si ma lupt sa nu imi pierd credinta. Insa cred si in liberul arbitru: noi ne facem soarta, in mare parte. Eu insa nu cred ca lumea asta ar fi destul de buna pentru copiii mei, iar viata are mult prea multe urcusuri si tristete si prea putine secunde de fericire. M-am gandit bine si mult si am ajuns la concluzia ca mie mi-e bine fara copii si potentialilor mei copii le e bine fara mine hahaha Bine ca nu toti oamenii gandesc ca mine, altfel ce s-ar fi ales de umanitate?
    Sa fiti sanatoase
  •  
    • 274 mesaje
    26 Iun 2007, 21:59
    0 0
    Draga Freespirit,
    Hai si eu cu boii mei, si aici ca dincolo am combatut destul.
    Subiectul pe care l-ai deschis trebuie combatut cum trebuie, ca eu am scris asa ce mi-a venit la prima mina. Acum nu am timp ca trebuie sa ma duc cu ciinele care-mi face o curte nebuna, iar tu nu esti pe forum ca sa-mi raspunzi. Daca cumva apari pina vin eu cu Roko combatem pe amindoua ttt(ei na ca am un lapsus), ei a-i inteles tu sunt sigura.
    Pa. Te pupa Maia.
  •  
    • 54 mesaje
    27 Iun 2007, 14:24
    1 0
    Maia, din pacate eu nu intru pe forum decat in timpul zilei, cand mai iau o pauza de fumat si imi mai iau gandul de la serviciu. Inca nu am pus netul acasa si evit sa fac asta, as sta mereu pe net
  •  
    • 274 mesaje
    27 Iun 2007, 23:33
    0 0
    Draga mea Freespirit,
    Sa stii ca nu este asa. Doar vreo 2 saptamini la inceput esti inebunit sa vezi cum merge ca-i al tau. Dupa aia intri numai cind vrei sa faci ceva. Dar este al naibi de bun ca mijloc de comunicatie. Eu cu fiemea numai prin i-mail varbim. Ne lasam mesaje si cind avem timp ne raspundem, bine inteles mai detaliat decit prin telefon, caci "scripta manet, vorba volant" precum ziceau inaintasii.
    Dar nu mi-ai spus daca ai inteles faza cu hermafroditu. Hai spunemi ce ai inteles, ca la inceput nici doctorul nu a inteles ce vreau sa spun, si cind i-am explicat intii s-a blocat, iar apoi a ris cred ca vreo 10 minute, spunind ca nu i-a trecut niciodata prin cap asa ceva, dar asa este.
    Mai vroiam sa-ti spun ceva, dar am uitat.
    Te las acum.Te pup.
    Maia.
  •  
    • 765 mesaje
    3 Iul 2007, 01:03
    1 0
    ainigriv, citind acest topic vreau sa-ti spun ca aceeasi problema cu timpul si reclamele care ingreuneaza vizualizarea site-ului am avut-o si eu. Dar tot aici am gasit sfatul unei eve pe care ti-l dau acum eu tie:
    tasteaza www.unblockme.net, apoi tastezi www.eva.ro si ai terminat cu problemele de reclame.
    Functioneaza!

    Succes!