capsule de sunatoare

•  
    • 599 mesaje
    2 Iun 2007, 18:26
    1 1
    Am inceput de 2 zile sa iau niste capsule de sunatoare de 250 de mg facute in Elvetia, am inteles ca sunt cele mai bune....as vrea insa sa va intreb, cele care luati simtiti ceva de la ele? Eu am perioade asa depresive cand ma gandesc sa nu patesc ceva eu sau parintii mei, am momente cand sunt trista, nu pot dormi bine....oare ma ajuta?
  •  
    • 1562 mesaje
    2 Iun 2007, 21:31
    0 0
    teoretic da...asa stiu...ca ajuta in stari d-astea! si ceaiul de sunatoare e f bun!
  •  
    • 385 mesaje
    7 Iun 2007, 02:05
    0 0
    da, sunt bune, dar efectele se simt cam dupa o luna de tratament, si tin si dupa,un timp.
  •  
    • 231 mesaje
    9 Iun 2007, 00:23
    0 0
    Daaa, foarte bune, dar trebuie timp sa actioneze si mai stiu niste remedii impotriva maladiei secolului-stresul.
    Intai niste eurovita antistress, o sa-ti dea un somn mai bun, apoi niste ulei de lavanda pentru aromoterapie, sedinte de reflexoterapie care-ti scot din cap si ultimul pitic si cel mai important credinta in Dumnezeu si rugaciunea.Daca stii ca Dumnezeu ne iubeste pe toti si ne protejeaza nu mai ai nicio teama, frica, angoasa, doar iti incredintezi viata ta si a celor dragi LUI si apoi te bucuri de viata!!!Sanatate si zambeste mai mult pentru orice zi frumoasa din viata ta!!!
  •  
    • 274 mesaje
    9 Iun 2007, 01:20
    1 0
    Draga mea nu stiu daca aceste capsule te ajuta sau nu, dar din ceea ce ai spus ca simti, cred ca a-ifacut o depresie. Simti exact ce simteam si eu dupa operatie si mai patesc si acum cind sunt suparata sau obosita. Eu am consultat un phsiatru, si bine am facut. Astea nu sunt lucruri cu care sa te joci. Psihicul omului este f. labil. Iti poate juca feste.

Multa sanatate si noapte buna.
  •  
    • 412 mesaje
    9 Iun 2007, 01:54
    0 0
    Dragutza mea , eu am avut la fel niste prbl de sanatate cu stresul , am fost internata si am umblat cca o luna prin spital , la ORL , suspectata de sinuzita...am avut niste dureri cumplite de cap in partea stanga si dreapta a fruntii (ma scz am uitat cum se num) si urcau intepaturile pana in crestetul capului..odaata nici din pat nhu m`am putut ridica..am ceva probleme familiare si ... sunt singura fata din casa..am 16 ani..mama mea e plecata...poate o sa pot sa va povestesc ce mi se intampla..doar ca o sa`mi ia cam mult..si stiu ca aici o sa`mi gasesc prietene care sa`mi dea sfaturi.. sa nu deraiez de la subiect...deci am avut acele dureri f mari , am fac injectii si in sinea mea am stiut ca psihicul meu nu e in regula si de atunci am devenit mult mai optimista , trec mai usor peste toate ..iti spun ca sincer trebuie sa fii optimista , increzatoare si sa ai incredere in Dumnezeu , asa cum spunea o eva , acuma ma simt mult mai bine , ma mai iau dureri cateodata dar f rar si cand ma doare trag aer in piept si ma lin si imi trece rpd...totul este sa te relaxezi si sa ai incredere in tine ! Te pup dulce pe tine si pe toate evele !