Companii pt care sa nu lucrezi

  •  
    • 567 mesaje
    19 Mai 2007, 09:47
    0 1
    Sa stiti ca la interviul de juniori in aceasta primavara au aplicat 900 de persoane... multi nu cred ca te omoara la EY. 300 au fost la teste care tocmai s-au incheiat; de ce e asa omor pe posturile de juniori daca acolo e asa de rau?
  •  
    • 1401 mesaje
    19 Mai 2007, 18:55
    1 2
    Pentru ca se gandesc "Mie nu mi se va intampla". Pentru ca isi doresc o cariera, un salariu motivant, si sunt dispusi sa faca sacrificii. Eu nu stiu foarte multe despre aceasta companie, dar am citit despre cazul Ralucai pe internet, am urmarit stiri din Romania, si un salariu de 2000-3000 in Romania i-ar face pe multi sa se arunce cu capul inainte, sperand ca vor face fata si nu vor ajunge ca Raluca.
  •  
    • 1924 mesaje
    20 Mai 2007, 19:14
    1 0
    nici eu nu stiu detalii despre cazul Ralucai, insa hai sa discutam despre acest lucru putin si din alt punct de vedere. pentru ca as fi off topic, am sa deschid un topic separat pe acest subiect
  •  
    • 443 mesaje
    22 Mai 2007, 11:42
    2 0
    STEILMANN...multa munca,atmosfera dde tot rahatul...nesatisf si din pdv al banilor
  •  
    • 443 mesaje
    23 Mai 2007, 20:44
    0 0
    SC SICURO INVEST SRL semnezi pentru un salariu si primesti altul mult mai mic,ti se opreste din salariu sub pretextul motivelor inventate,iar cu banii, MARELE BOSS isi cumpara mici cadouri pentru sufletul lui(un cesulet din aur,adidasi NIKE sitot asa,apoi amantele sunt si ele destul de costisitoare),nu se platesc sporurile de noapte,semnezi pentru un numar de tichete de masa si primesti doar trei sau cinci si tot asa.
  •  
    • 150 mesaje
    24 Mai 2007, 10:10
    0 0
    Ce spui tu este foarte grav, eu zic sa faci o reclamatie la ITMB, nu inteleg cum de acceptati asa ceva,se fac abuzuri dar asta parca e prea mult..
  •  
    • 443 mesaje
    24 Mai 2007, 11:46
    1 0
    SPANIA - ITALIA ; multe capsuni, soare puternic, dureri de spate, bani putini si multi, multi romani idioti!
    SUA - flipping burgers la fel, mai bine la ghena de Gyros de la Gara de Nord, macar lasa ciubuc..
  •  
    • 443 mesaje
    5 Iun 2007, 15:44
    0 0
    fetelor, despre Rompetrol ce stiti?
  •  
    • 443 mesaje
    6 Iun 2007, 14:54
    0 0
    nu stiu cum e sa lucrezi la ei, eu am refuzat o oferta de angajare din cauza salariului mult prea mic mi s-a parut mie...asta dupa un test scris de 3 ore si un interviu la care mi s-a sugerat ca avansarile si schimbarile intre diverse departamente se fac extrem de greu; nu mi-a placut nici atmosfera de lucru cat timp am stat acolo, in jur de o ora, mi s-a parut ca era un imens stup in care fiecare isi vedea de treaba lui si atat!acum depinde si de fiecare departament probabil...dar am inteles ca peste tot la ei salariile nu sunt stralucite
  •  
    • 378 mesaje
    5 Apr 2008, 12:49
    0 0
    Nu mai posteaza nimeni pe acest topic ? Hai sa aflam ce se mai intampla pe piata muncii !
  •  
    • 385 mesaje
    5 Apr 2008, 14:50
    0 0
    M-ar interesa in hipermarket-urile aparute ca ciupercile. Care sunt salariile de referinta si prin ce se deosebesc : CORA ,REAL sau KAUFLAND?
  •  
    • 1924 mesaje
    7 Apr 2008, 08:26
    0 0
    deci cu iepurashii astia nu lucram, nu?
  •  
    • 1219 mesaje
    8 Apr 2008, 19:04
    0 1
    In hypermarketuri e mare volum de munca, proces decizional foarte greoi, recomand Carrefour totusi pentru ca stiu mai clar ce vor si iti spun direct ce iti pot da si ce nu pot. La Auchan e un mediu neprofesional si construit pe tehnica de a "cumpara" angajatii intr-un sens urat. Nu e un loc unde sa faci cariera decat strict pe vanzari sau parte de financiar, unde chiar e de munca, in rest....e ameteala.
  •  
    • 1219 mesaje
    8 Apr 2008, 19:04
    0 0
    Uitasem de salarii...cele mai bune ar fi la Carrefour.
  •  
    • 13 mesaje
    18 Apr 2008, 19:42
    0 0
    buna fetelor

    stie cineva ceva despre "opticris",compania care este unic distribuitor al ochelarilor de vedere si de soare de marca (chanel,prada,versace,dolce&gabanna etc) cum plateste angajatii? este firma serioasa? va rog mult,cine stie sa imi raspunda. va multumesc anticipat
  •  
    • 45 mesaje
    18 Apr 2008, 23:58
    0 0
    fugiti de G'market...sefi incuiati,...dusi cu pluta..care practic isi fugaresc angajatii, se lucreaza 6 zile pe saptamana iar tu esti platit numai 5...te aburesc pentru ziua cealalta cu un bon de masa dar 0 lei, se lucreaza in prina zi de paste, de craciun...turci nenorocici si directori de magazin sariri.
  •  
    • 331 mesaje
    19 Apr 2008, 00:20
    0 0
    am o prietenuta la Selgros,ea e multumita,ni mi-a spus exact cat e scoru,dar ea zice ca e ok,a fost angajata lunii de cateva ori,a primit sporuri...daca ea zice ca e bineee...ce sa zic?o cred
  •  
    • 5 mesaje
    23 Apr 2008, 00:23
    1 0
    Buna,
    in noiembrie 2006 am fost cazata de la firma la care lucrez acolo dar mancarea a fost insuportabila: chec, miere, gem si lapte rece dimineata nimic altceva un salam un cascaval ceva mai consistent
    doar e un hotel in centru orasului
  •  
    • 1 mesaje
    19 Iul 2017, 14:07
    0 0

    Daca esti proaspat absolvent pana si o experienta de cateva luni la Evonomix / W3 Marketing Technology e mai buna decât absolut nimic.

    Dar...

    - Nu exista cultura organizationala: faci un task, cel superior tie verifica si da mai departe, ce ai creat intra online. Cand apar probleme sau de descopera probleme la taskul tau nici unul din superiorii tai nu are nici o responsabilitate de supraveghere, de aprobare a muncii tale, in momentul acela totul dispare si doar tu esti penalizat, mustrat s.a.

    - La cat de repede se schimba personalul, trebuie sa va inchipuiti de ce se intampla asta.

    - Pretentii, pretentii iar cand vine vorba de beneficiile promise: mai ales aici sa mentionam cursurile de formare sponsorizate = zero, praf in ochi, nimic palpabil.

    - Cand cu se va spune ca nu or sa va prelungeasca contractul neavand motive reale veti auzi: nu ne potrivim.

    - Chiar daca veti fi în perioada de proba, 3 luni o sa credeti ca faceti totul bine iar abia la evaluare vedeti ca nu e bine, nu va spune nimeni pe parcurs, nu va invata - aici ma refer la nod de lucru, atitudine, imbracaminte (si de mentionat, daca credeti ca imitand veteranii companiei veti ajunge pe drumul cel bun, gresit iarasi, ei au drepturi, voi nu....trist dar veti afla totul la evaluare).

    - Nu exista profesionalism, e doar o imitatie, un mar frumos pe exterior. Asta e situatia.
  •  
    • 17 mesaje
    18 Ian 2018, 10:24
    0 0
    Buna ziua. Poate pana acum ai avut intrebari fara raspuns, dileme pe care nu le-ai rezolvat inca, nu stii complet ce sa faci in anumite situatii si cu anumiti oameni. Cel mai potrivit lucru este sa folosesti consilierea, intr-adevar nu cu oricine, adica ma refer ca sigur astepti un om care sa te asculte si sa-ti indrume pasii , sa fie alaturi de tine, sa te inteleaga, sa te sustina si sa nu te judece! Daca vrei toate acestea esti mult mai aproape decat ai crezut, aici: https://www.facebook.com/groups/liderliber/
    Consiliere individuala pentru sanatate, relatii, job! Imi puteti scrie la mailul liderliber@yahoo.com.
    Iti multumesc si te invit cu drag la o sedinta, in liniste, fara sa plecam nicaieri nici tu nici eu , online sau la telefon. Viata ta se va schimba in bine atat cu sanatatea, relatiile si jobul tau! Sedinte pentru Romania si strainatate.