Companii pt care sa nu lucrezi

  •  
    • 567 mesaje
    14 Mai 2007, 15:04
    2 0
    inca din facultate mi-am dorit sa lucrez in big4...
    asa ca ar fi aiurea sa nu merg macar sa vad cum e...
  •  
    • 378 mesaje
    14 Mai 2007, 15:33
    0 0
    Cred ca mai sunt si alte companii mari, care sa nu aiba chiar aceleasi conditii de munca (adica mai decente decat aici, unde sa te angajezi. Daca tie ti s-a pus pata...go for it ! Cum zicea cineva mai sus: "spor nemasurat", caci vei avea nevoie !
  •  
    • 1906 mesaje
    14 Mai 2007, 16:32
    0 0
    dar sa nu vii apoi sa plangi pe forum ca nu mai ai timp de nimic. plus ca daca va veni cineva pe aici sa iti planga de mila (doamne fereste) sa nu se astepte la compasiune.
  •  
    • 443 mesaje
    14 Mai 2007, 18:26
    4 0
    Farmexpert-nici sa nu va treaca prin cap sa va duceti acolo-bataie de joc cat cuprinde,muncesti doar ca sa le faci loc buzunarele mari
  •  
    • 443 mesaje
    15 Mai 2007, 13:48
    1 1
    La AMA Romania, Ubisoft sau Gameloft...motive: atmosfera lasa-ma sa te las, promovari si cresteri salariale in functie de cat de bine stii sa pupi undeva pers potrivita..in anumite cazuri, munca la greu..pe anumite pozitii dar..mai rar un multumesc...
  •  
    • 443 mesaje
    16 Mai 2007, 01:57
    0 0
    Drept sa zic, nici invatamantul din Romania nu-i mai breaz. Salarii mici -- bataie de joc. In fiecare an e din rau in mau rau, si stresul cat China.
  •  
    • 443 mesaje
    16 Mai 2007, 14:51
    0 0
    la cora cum e?cine stie?
  •  
    • 1906 mesaje
    16 Mai 2007, 16:08
    0 0
    hmmmm..... Ubisoft? fostul meu prieten avea un amic care lucreaza acolo. am fost cu el la o bere intr-o seara si mi-a zis ca desi munceste pe branci e multumit de banii castigati si considera ca se merita.
  •  
    • 261 mesaje
    16 Mai 2007, 16:25
    1 0
    oriunde in programare se munceste pe branci. Programarea nu se poate face doar in 8 ore. Cine face meseria asta intelege, cine nu, nu poate sa inteleaga cata munca si perseverenta si uneori sute de variante incercate inseamna asta.
  •  
    • 1013 mesaje
    17 Mai 2007, 11:34
    0 0
    au anuntat la stiri rezultatul privind moartea Ralucai:cica a murit pentru ca nu se alimenta corespunzator,avea numai 40 kg ...nu a mai reamintit nimeni ca ea a solicitat in nenumarate randuri concediu medical si ca acest lucru nu i s-a aprobat...ramane la rubrica "no comment"
  •  
    • 443 mesaje
    17 Mai 2007, 12:43
    0 0
    fetelor, ce stiti despre Metro- birouri, nu magazine? eu am auzit ca platesc binisor, dar sunt foarte multe pile si daca nu ai pila, nu prea ai sanse de promovare.

    si cica directorul general si-ar fi lasat nevasta din strainatate ca sa se casatoreasca cu secretara lui de aici. iar urmatorea lui secretara - adusa de prima ca sa o inlocuiasca - ar fi ajuns foarte repede office manager.
  •  
    • 570 mesaje
    17 Mai 2007, 13:10
    0 0
    In legatura cu fata care a murit:se musamalizeaza totul,ce credeati?
  •  
    • 443 mesaje
    17 Mai 2007, 13:41
    2 0
    Bineinteles ca se musamalizeaza, doar n-o sa-si asume imbuibatzii raspunderea pentru o viata de om!!
  •  
    • 443 mesaje
    17 Mai 2007, 14:07
    0 0
    haidetzi mey evelor, chiar nu stie nimeni nimic despre Metro? nu-mi vine sa cred....si chiar ma arde subiectul!
  •  
    • 443 mesaje
    17 Mai 2007, 17:21
    1 0
    Trans Continental Invest 2000 SRL, sau TCI Group sau TCI Tours-tot aia e....
    Niste tigani, tarani si tot ce vrei mai rau in Romania asta de rahat...
    Salarii de rahat, incultura crasa...
    Cica ei fac turism sau transport de persoane pe linie internatinala.
    Calitate si confort, spun ei, Transfaliment spun clientii. Si mare dreptate au.
    Ati auzit de ei?
  •  
    • 126 mesaje
    17 Mai 2007, 21:52
    0 0
    despre raluca ( ca tot se vorbeste in numele ei pe aici dar nimeni nu ii mai spune pe nume)
    concediu medical nu soliciti pur si simplu iti iei
    seful ei direct, cu cateva zile inainte sa moara, ia propus concediu se odihna si a fost refuzat
    cunosc persoana care sa dus in control seful itm-ului bucuresti , paul dobrescu in persoana , si credetima ca nu a agasit nimic de care sa se lege
    personal consider ca povestea ei este mult mai trista , si adevarul undeva la mijloc intre raluca si ernst&young
  •  
    • 1303 mesaje
    18 Mai 2007, 00:14
    0 1
    eu nu pot sa nu remarc (ca un overwork de mai sus) cum se "arde gazul" pe eva si nu numai, in timpul orelor de program, iar daca sefu' se ia de tine ca stai pe net in loc sa faci ce ai de facut, repede repede se face un user "anonim" aici si se scrie "uiteeeee ce nashpa e la firma X e o dictatura de n-ai vazut". macar sa se fi postat de sub nickul folosit in mod obisnuit. dar asa, e atat de comod anonimatul...
  •  
    • 261 mesaje
    18 Mai 2007, 10:11
    1 0
    eu auzisem ca Raluca a cerut concediu medical si nu i s-a dat
    Oricum, indiferent care este adevarul, sa vezi un om de 1,75 si 40 kg tot te iei de ganduri si daca esti OM tot il ajuti si nu ii mai dai nimic de facut, cel mult il bagi obligatoriu in concediu. Sa nu zica nimeni ca nu era evident ca era mult prea slabita. NU LE-A PASAT. Cum adica, in halul ala in care era, dupa ce a lesinat si a fost dusa la clinica, o mai trimiti cu un maldar de dosare acasa ca sa le rezolve peste noapte? AU FOST CAINOSI. Seful ei este principalul vinovat, ca a putut sa o vada zilnic si nu i-a pasat.
  •  
    • 5364 mesaje
    18 Mai 2007, 10:55
    0 0
    Fortelady, vorbesc strict in numele meu acum. Mie mi se permite sa stau la actualul loc de munca pe internet ... atata timp cat aceasta modalitate de recreere nu-mi afecteaza munca ... de genul : intarzieri, greseli etc.
    Exemplul pe care l-am dat in urma cu cateva zile se referea la ultimul job.
  •  
    • 443 mesaje
    18 Mai 2007, 23:00
    0 0
    ma alatur si eu topicului
    mi se pare o idee foarte buna, putem preveni ca alte persoane sa treaca prin ce am trecut fiecare
    asta ca exemplu negativ, poate fi deschis si un topic opus
    din expeientele mele neplacute mentionez firma Arabesque: munca nu multa ci foarte multa, bani putini si posibilitati de marire catre 0 indiferent de efortul depus; posibilitati de marire daca te angajezi in unul din departamentele coordonate de patron si nu de sotia acestuia, respecta munca si te respecta ca om
    ar fi destule de comentat, dar cred ca am spus esentialul
    atentie, ma refer la joburile legate de management - head office
    in filiale, unde au depozitele situatia e jalnica, de aici rezida si fluxul mare de demisii / angajari.
    multa bafta !!!