reductil-o intrebare

  •  
    • 552 mesaje
    24 Apr 2007, 09:44
    0 0
    evelor care ati luat REDUCTIL,as vrea sa va intreb CAND anune administrati medicamentulimineata,seara?Eu ma gandeam ca daca efectul lui e de inhibare a poftei de mancare,sa-l iau spre dupa-amiaza ,pt k la mine,seara e de pomina,atunci nu ma prea pot abtine.Exista riscul sa imi dea insomnie la acea ora?
    (pe prospect nu scrie nimik despre asta)
    va pup
  •  
    • 552 mesaje
    25 Apr 2007, 12:22
    0 0
    nu stie nimeni???
  •  
    • 118 mesaje
    25 Apr 2007, 13:52
    0 0
    buna , eu am luat reductil 15 mg si il luam dimineata cu f multa apa , din pacate am oprit tratamentul si acum nu mai are acelasi efect te pupik bafta
  •  
    • 552 mesaje
    25 Apr 2007, 18:16
    0 0
    mersi mult de raspuns!
    la tine cam in cat timp a inceput sa-si faca efectul(sa-ti inhibe senzatia de foame?)

    raspunsurile altor fete care au luat reductil sunt binevenite
  •  
    • 29 mesaje
    26 Apr 2007, 23:27
    0 0
    buna, Reductilul se ia dimineata pana in ora 10. Ar trebui sa functioneze inca din prima zi in care il iei (cel putin la mine asa a fost). Rezultatele se vad...putin ca sunt la inceput dar se vad. Eu am incredere ca va fi partenerul meu de lupta. Si as vrea sa le intreb pe cele care se tot feresc de aceste medicamente si au foarte multe kg de dat jos "oare grasimea si obezitatea neglijata nu duce la mai multe afectiuni atat psihice cat mai ales organice decat acest medicament?". Eu zic ca DA.
  •  
    • 552 mesaje
    27 Apr 2007, 11:57
    0 0
    Eu iau Reductil 15mg de 3 zile.
    Sunt de aproape 8 luni(cu intreruperi)montignaca convinsa.
    Am sa incerc sa "profit" de efectul Reductilului,ne mai mancand seara,lucru care imi este imposibil fara un "adjuvant".
    Am observat in aceste 3 zile k mi-a dat o energie extrordinara dar si ceva stari de...confuzie
  •  
    • 12 mesaje
    28 Apr 2007, 12:53
    0 0
    si eu iau reductil de 3 luni
  •  
    • 552 mesaje
    28 Apr 2007, 13:18
    0 0
    si?cum e?spune-ne mai multe.cate kg ai dat jos,cate vrei sa mai dai,ce dieta tzii?
  •  
    • 552 mesaje
    2 Mai 2007, 09:49
    0 0
    fetelor,cum va merge cu reductilul?
    eu dupa 1 sapt(dieta+sport)am 1 kg in minus.
  •  
    • 4411 mesaje
    2 Mai 2007, 13:37
    0 0
    lali74 reductilul nu se ia doar o luna?Am tot auzit si eu despre medicamentul asta.Rareori am luat pastile fara recomandare.Am tinut regim,tin in continuare,fac impachetari si electro,sport deloc,am slabit ceva insa vreau mai mult.Parca o iau razna..am momente in care sunt multumita de cum arat si alteori ma vad oribila!!As lua si eu dar mi e teama de efectele secundare,am inteles ca prospectul cuprinde o lista f lunga de contraindicatii..Nu stiu ce mi a venit..Cred ca o sa iau si eu.Daca as mai slabi 5 kg as fi cea mai fericita A consultat cineva un medic?Eu daca merg sigur imi spune sa nu iau pt ca nu sunt supraponderala.Voi ce greutate aveti si cat vreti sa slabiti?

    Reduce de tot pofta de mancare?Eu am zile cand mananc normal si alte zile cand nu mananc mai deloc.Luati si suplimente nutritive?Aveti ameteli?

    Scuze pt toate intrebarile,sper sa mi raspunda si mie cineva
  •  
    • 552 mesaje
    3 Mai 2007, 09:38
    0 0
    andreea,in mare efectele adverse sunt urmatoareleredispozitie la anorexie, insomnie ,tahicardie, cresterea tensiunii arteriale, vasodilatatie, anxietate.
    In ceea ce ma priveste,efectul advers pe care il resimt este exact cel de care ma temeam cel mai tareepresia
    Anyway,am citit ca in mod normal efecte spectaculoase se obtin la pers.supraponderale.Eu am indicele masei corporale al unei pers.normale,poate si de-asta am slabit dupa 1 sapt doar 1 kg (cu sport zilnik+montigniacul meu tinut ft strict).
    Intr-adevar senzatia de foame a disparut,lucru excelent.Dar,ma intreb,oare nu-s si alte medicamente,mai putin nocive,care sa ofere asta?
    In prospect scrie ca daca nu se pierd minim 4 kg in prima luna tratam.tre.intrerupt.Eu nu cred k am sa-l iau mai mult,pt k daca o tin in starea asta deprimanta incepe sa nu-mi mai pese nici de greutate,nici de nimik...
    sper doar ca in luna asta sa disciplinez cat de cat organismul,sa il invatz sa nu mai ceara asa mult si,mai ales,seara,mancare si apoi sa continui fara acest medicament.
    andreea,daca il iei sau nu e numai decizia ta,dar gandeste-te bine inainte si da un search pe google sa mai citesti si alte opinii
    te pup :*
  •  
    • 4411 mesaje
    5 Mai 2007, 21:10
    0 0
    Merci roxana..Inca nu am facut rost de pastile..Nu sunt foarte hotarata.Daca este vorba de depresie,ma sperie si mai tare.Am mai avut o depresie si doamne-fereste sa mai fac din nou.Nu stiu daca merita..Eu ar trebui sa mai slabesc vreo 5 kg ca sa arat bine,chiar foarte bine,cu regimul vad ca nu mai am rezultate.O sa ma gandesc.Tu cat vrei sa slabesti?
  •  
    • 552 mesaje
    5 Mai 2007, 23:34
    0 0
    ...inca vreo 10
    dar merge ft greu,pt k deja am slabit mult si stii cum e,ultimele kg sunt cele mai greu de dat jos
    te pup si bafta orice ai alege!
  •  
    Cmn
    • 92 mesaje
    17 Mai 2007, 19:18
    0 0
    Eu am luat de 14 zile si am slabit 4 kg, in ultima sapt am slabit doar un kg.nu am efecte adverse gen depresie , nu prea dorm dar asta-i mai bine, beau mai mult, mananc mai putin decat inainte dar tot nu mi-a disparut foamea complet,eu oricum mancam ca sugarii din 2 in 2 ore.sper sa nu ma dau peste cap cu reductilul asta, eu iau de 10 mg si mai vreau sa slabesc 6-7 kg.
    cele care au mai luat poate ne impartasesc din experienta lor.
  •  
    • 1 mesaje
    22 Mai 2007, 21:41
    0 0
    buna,fetelor; eu iau reductil de 17 zile;la mine a inceput sa se simta cu adevarat dupa 10 zile-nu imi mai este foame dupa ora 18,in aceste 17 zile am slabit 5kg.nu sfatuiesc pe nimeni sa ia reductil daca nu are MULTE kg de dat jos sidaca nu i-l recomanda dr.(dupa analize si consult)
  •  
    • 125 mesaje
    13 Sep 2007, 18:16
    0 0
    de ce? ai avut reactii neplacute?
  •  
    • 4 mesaje
    13 Sep 2007, 20:41
    0 0
    Din ce ai scris REDUCTIL este bun dar la fel ca si el mai gasesti la farmacii pastile HERITAJ care sunt pe baza de plante.Si eu am inceput sa folosesc HERITAJ de 3 zile, dar pe langa aspectul ca nu imi este foame, am o senzatie de tremurat si de agitatie....ceea ce ma pune pe ganduri
  •  
    • 4 mesaje
    13 Sep 2007, 20:46
    0 0
    Cris,tu ce parere ai? cat timp poti folosi reductil? o luna si apoi faci pauza sau poti si mai mult....si inca ceva ? crezi ca dupa ce incetezi sa mai iei pui kg inapoi????
  •  
    • 654 mesaje
    14 Sep 2007, 00:33
    0 0
    fetelor,reductilul se da si fara reteta? daca da,stiti cumva la ce farmacie le gasesc si la ce pret?
    ma bate si pe mine gandul sa-mi iau pastilele astea pt ca am multe kg de dat jos,vreo 20
    succes celor care iau reductil,sper sa aiba efectul dorit
  •  
    • 266 mesaje
    14 Sep 2007, 10:23
    0 0
    Hmmm, vad ca s-au pus evele serios pe Reductil! O decizie super importanta!
    Hai, sa va zic eu cate ceva dsp aceste pastile! In primul rand inainte se dadeau cu reteta, acum s-a renuntat in a se mai da cu reteta, dar mai sunt unele farmacii care ink mai cer (probabil pt. k nu au aflat k nu mai e nevoie de o reteta), ele sunt de 10 si 15 mg. Ideea e k e de preferat sa se ia la inceput de 10 mg pt. a se obisnui organisnul cu pastilele si apoi a se trece la cele de 15 mg, dar... acum depinde si de fiecare om. Ce-i drept e bine sa fie consultat un medic inainte de a lua aceste pastile, dar cred k ... daca tu stii k esti sanatos tun... In orice caz trebuie stiut k in primele zile pana se obisnuieste organismul va veti simti cam ciudat! O sa aveti senzatia de sete mai mereu, o sa va mai taie din pofta de mancare (sau da senzatia de saturatie), dar o sa va enervati ceva mai repede, e posibil sa aveti si unele insomnii. V-am spus!difera de la om la om! Pastila e bine sa fie luata in fiecare zi dimineata, luata la pranz sau seara nu mai are nici un efect! Si... nu trebuie sa uitati sa o luati, daca nu ati uitat sa o luat la ora stabilita, luati-o cand v-ati adus aminte! Aceste pastile sunt k... anticonceptionalele!!Nu trebuie sa intrerupeti tratamentul o saptamana si apoi iar sa luati, nu mai are acelasi efect, e bine sa fie continuu! Si... e bine sa fie tinut tratamentul 6 luni, dar nu mai mult de 1 an! Daca mai aveti ceva intrebari va pot raspune!