crema apidermin

•  
    • 1 mesaje
    3 Oct 2003, 13:29
    0 0
    stie cineva cat de buna e crema apidermin si daca poate fi folosita si pt ochi?
  •  
    • 83 mesaje
    4 Oct 2003, 10:05
    0 0
    Eu am folosit ceva vreme aceasta crema si nu am fost multumita de ea. Nu intra bine in piele si are un parfum cam puternic si suparator. Si n-am observat nici un efect nemaipomenit. Daca tii mortis sa o folosesti incearc-o pe timp de noapte.
  •  
    • 153 mesaje
    4 Oct 2003, 23:24
    0 0
    eu mi-am luat o lotiune tonica pentru fata si nu a fost buna. mi-au aparut bube pe fata.

crema de la apidermin este pentru ten uscat.
  •  
    • 1745 mesaje
    24 Oct 2003, 00:45
    1 0
    Foarte buna pentru ten uscat si matur.
  •  
    • 790 mesaje
    24 Oct 2003, 08:23
    0 0
    eu am ten normal si am folosit-o noaptea. e mult prea grasa pentru zi. unii spun ca ar fi f buna, dar mie nu mi s-a parut! cu toate astea. tie iti poate prii. nu e scumpa, asa ca o poti incerca. ia-ti o cutiuta mica si vezi. eu asa am facut, mi-am luat una la 26.000 si nu are de ce sa imi para rau (nu mai spun ca m-am saturat eu de ea si nu se mai termina...de cateva saptamani ma dau cu ea pe calcaie sa o termin)
    oricum, pt ochi cred ca ar trebui sa iti iei o crema speciala. nu o crema de fata ca e prea puternica pt acea zona sensibila!
  •  
    • 96 mesaje
    30 Oct 2003, 13:42
    1 1
    Fetelor, eu folosesc apidermin de cand ma stiu si sunt f multumita de ea...am 32 de ani si nu am nici un rid..daca nu ma credeti va trimit o poza...
    Dar e adevarat ca e mai grasa si poate pe unele dintre voi le deranjeaza...seara dau mai mult ca sa-si faca efectul peste noapte si acum ca a venit frigul nu ies din casa fara sa dau cu un pic de crema dar nu ca sa luceasca fata.
    Nu este numai pentru ten uscat..este buna si pentru ten normal..pentru cel gras nu stiu intr-adevar.
  •  
    • 790 mesaje
    31 Oct 2003, 12:44
    0 0
    xandra71, eu stiam ca degeaba te dai cu "mai multa crema" pt ca pielea nu absoarbe decat o mica parte, atat cat are ea nevoie, si restul nu. asa ca e risipa de crema sa dai mai mult. si cica face si rau ce dai in plus, infunda porii...sau mai stiu eu ce.
    eu una nu dau decat atat cat sa acopere toata fata cu un strat subtire, indiferent daca e crema de noapte sau de zi.
  •  
    • 96 mesaje
    31 Oct 2003, 13:04
    0 0
    Kappa draga, daca e asa cum spui tu..de ce cand ma scol de dimineata fata mea e absolut normala..crema absorbita foarte bine si nu am probleme cu porii. Poate ca asa stii tu dar nu e o regula generala.
    Oricum depinde de ten...al meu este normal spre uscat asa ca probabil am nevoie de mai multa crema.
  •  
    • 790 mesaje
    31 Oct 2003, 15:26
    1 0
    xandra71, draga, poate lasi surplusul pe perne...hehehe
    serios, asa am citit pe undeva. poate apare cineva cu mai multa stiinta ca mine sa ne lamureasca mai bine.
  •  
    • 354 mesaje
    31 Oct 2003, 16:12
    1 0
    In mod normal,crema ar trebui masata pina intra in piele.Adica,nu te dai si o lasi acolo,poate intra singura...Am o prietena care are tenul foarte uscat,iar dimineata se da o data cu crema,mai sta cam jumatate de ora si se da iar!Dar toata crema aia chiar e absorbita de pielea ei.Si eu cred ca tot ce nu absoarbe pielea e in plus.
  •  
    • 1 mesaje
    27 Ian 2009, 22:37
    3 0
    este foarte buna crema apidermin. cunosc mai multe persoane care au folosit o intre 45 si 73 de ani si toate arata impecabil, o folosesc si eu...e superbuna.am folosit tot felul de brand uri de creme, nimic nu se compara cu apidermin.o fol doar seara ca este f grasa ,pe zi fol crema pt hidratare de la uriage cu apa termala sau produsele de la forever care sunt super.
  •  
    • 140 mesaje
    28 Ian 2009, 11:18
    1 0
    este antirid?....sau se poate folosi si la 21 de ani?...vroiam sa o incerc pt ca am inteles ca ar fi mai naturala si e si ieftina (desi astea doua atribute nu se impaca bine,ca am vazut ca tot ce e natural costa,frate,nu gluma)....asa ca ori nu e chiar fara chimicale ori se mai gasesc si produse bune si ieftine,spre fericirea noastra
  •  
    • 60 mesaje
    29 Ian 2009, 18:47
    0 1
    si eu am folosit-o si nu am fost multumita de ea! chiar mi a facut rau: mi au aparut puncte albe si bubite si am scapat greu de ele!
    Acum am aslavital si e mult mai bine!
  •  
    • 2489 mesaje
    30 Ian 2009, 09:59
    6 0
    Salut, eu am o parere foarte buna de crema apidermin ,sunt totusi citeva chestii de mentionat ,nu orice crema apidermin este originala,sunt mai multe firme care comercializeaza sub acest nume, una din fete spunea ca a platit cam 2,60 pe borcanel,eu cred ca a luat o copie un apidermin costa in jur de 6 lei, este intradevar mai buna la ten normal si uscat, matusa mea are 74 ani si fata ei este mai tinara cu 15 ani dar foloseste un borcanel pe luna. Revenind la cum sa recunosti crema adevarata, sus primul rind trebuie sa scrie complex apicol Vlacelav ... un nume polonez si din experienta mea mai buna si hidratanta este cea cu unt de cacao, apiderminul de lux,inca ceva ca sa intre crema bine in piele un truc este sa umeziti fata cu apa calda si sa amestecati crema cu un pic de apa in palma inainte de a o aplica.La mine merge de minune .
  •  
    • 1 mesaje
    5 Nov 2010, 18:22
    0 0
    26 000 lei, nu 2,6 ron. anul 2003 nu 2009
    daca aceasta crema ar fi mai scumpa, ar fi mai buna? .Eu o folosesc de peste 10 ani. I-am ramas fidela.
  •  
    • 27 mesaje
    9 Nov 2010, 23:23
    1 0
    Bunica foloseste apidermin si nici ea nu se lasa influentata de alte brand-uri. Eu am incercat dar e....depasita, parerea mea
  •  
    • 288 mesaje
    11 Nov 2010, 22:12
    0 0
    Am tenul uscat si am folosit apidermin. Nu m-a ajutat, chiar mi-au aparut cosuri/bubite, asa ca am renuntat.
  •  
    • 27 mesaje
    13 Nov 2010, 15:11
    0 0
    incearca moisturizer de la LEOREX, e cu totul altcave, gasesti info aici http://www.facebook.com/connect/uiserver.php?app_id=10979261223&next=http%3A%2F%2Fmwfb.zynga.com%2Fmwfb%2Findex.php%3Fquery_params%3DeHdfY29udHJvbGxlcj1pbmRleCZ4d19hY3Rpb249dmlldw%3D%3D&display=page&locale=ro_RO&return_session=0&fbconnect=0&canvas=1&legacy_return=1&method=permissions.request#!/photo.php?fbid=159127547456921&set=a.159127270790282.27754.159125187457157

iar de cumparat de la www.neo-cosmetcis.ro
  •  
    • 8 mesaje
    13 Nov 2010, 17:31
    0 0
    Pentru ca deja ne consideram a fi o comunitate, o comunitate a doamnelor si domnisoarelor El(l)egante, salonul tau de suflet organizeaza Miss Winter. Ce trebuie sa faci pentru a ne arata ca tu esti favorizata oglinzii magice?

1.Citeste regulamentul Concursului.

2.Trimite-ne poza ta pe adresa de mail office@ellegancesalon.ro pana pe data de 15 Noiembrie precum si numele tau si varsta.

3.Verifica-ti mailul pentru ca iti vom trimite pagina ta de concurs.

4.Trimite tuturor prietenilor tai, fanilor, iubitilor, admiratorilor sau viitorilor admiratori pagina ta pentru a te putea vota (Like Button) fie pe facebook, fie pe pagina site-ului Ellegance. Cine va avea cele mai multe voturi va fi desemnata Ellegance Miss Winter!

5.Vino pe data de 6 Decembrie sa iti ridici premiul : Relaxe Day treatment , un Abonament de 10 sedinte Masaj relaxare, un Abonament de 5 sedinte Masaj Facial, o aplicare Gene Profesional.

Deasemenea, Locul 2 va primi un Abonament de 5 sedinte Masaj Facial, O aplicare Gene Profesional. Locul 3 va primi un coafat si Tratament Londa.

Sa inceapa bliturile!!