o rugaciune puternica pt cine are nevoie

  •  
    • 4 mesaje
    19 Sep 2014, 00:31
    4 6
    Rugăciune făcătoare de minuni către Fecioara Maria  Preasfinta Stapina de Dumnezeu Nascatoare spre tie imi indrept gindul,inima si toate simturile si te rog cu lacrimi-Pana cind Maicuta a milostivirii va fi aceasta durere necontenita pe pamint?Pina cind vrajmasii nevazuti ai neamului omenesc vor da lovituri atit de puternice bietilor oameni?Pina cind vor pingari si vor necinsti trupurile,sufletele si vietile lor?Inselindu-i ca sa nu cunoasca adevarul,sa nu indeplineacsa poruncile divine si sa nu dea slava si cinste pururi maritului Dumnezeu Cel in Treime inchinat:Tatal,Fiul si Duhul Sfint?Ridica-te Stapina Atotbuna si zdrobeste pe vrajmasii nostri si ai Fiului tau iubit Isus Hristos ingrozindu-i cu nebiruita-ti sfintenie indreptindu-ne pe cararile mintuirii,ca sa dam mereu marire lui Dumnezue.Roaga-te Fecioara pentru Sfinta Biserica pentru propavaduirea evangheliei pe intreg pamintul,pentru poporul acesta,conducatorii lui,rudele mele,pentru vaduve,pentru orfani,bogati,saraci, necajiti, bolnavi,pentru cei prigoniti,pentru credinta,pentru salvarea celor care au ratacit la secte,pentru cei raposati.Ajuta-ne sa ne pocaim toti oamenii de pacatele noastre,sa iubim Biserica,sa ne spovedim adesea,sa renuntam la pacate,vicii si necredinta.Ajuta-ne sa nu fim insensibili la chemarea divina a blindului tau Fiu care a venit sa sufere chinuri barbare pentru bietele ite ranite atit de mult de vrajmas.Roaga-te Maicuta Sfinta si pentru aceste nevoi ale mele(rostesti necazurile care le ai dorintele pe care sa ti le implineasca Maica Domnului)Slava Tatului si Fiului si Sfintului Duh in vecii vecilor.Amin.Rosteste aceasta rugaciune de cinci ori pe zi,timp de zece zile consecutive.Zece exemplare din aceasta rugaciune vor fi depuse zilnic intr-o biserica sau date la crestini prezenti din biserica.La sfirsitul zilelor dai o pine,o luminare si pomelinicul familiei la altarul unei biserici.Dai de pomana la un sarac din biserica: o sticla de ulei,1 kg de faina,1 kg fructe si ce te mai lasa inima si spui: “In cinstea Maicii Domnului”Ai sa vezi atunci puterea Maicii Domnului
    Acest mesaj a fost editat de către kris83: 19 Sep 2014, 00:32
  •  
    • 817 mesaje
    19 Sep 2014, 16:19
    3 1
    kris83 said:Ridica-te Stapina Atotbuna si zdrobeste pe vrajmasii nostri si ai Fiului tau iubit


     salvarea celor care au ratacit la secte,pentru cei raposati.Ajuta-ne sa ne pocaim toti oamenii ..





    daca-i zdrobesti pe toti crezi ca mai ai pe cine sa salvezi??? 
  •  
    • 9 mesaje
    4 Oct 2014, 15:53
    0 0

    Buna fetelor.

    In primul rand bine va-m gasit!

    Am inceput si eu acesta rugaciune.Sunt in a doua saptamana.O sa va tin la curent cu noutatile.Deocamdata simpt doar o liniste sufleteasca,om vedea ce va intampla!!


    Acest mesaj a fost editat de către Rody77: 4 Oct 2014, 15:54
  •  
    • 4346 mesaje
    4 Oct 2014, 16:09
    2 1
    Rody77 said:

    Buna fetelor.

    In primul rand bine va-m gasit!

    Am inceput si eu acesta rugaciune.Sunt in a doua saptamana.O sa va tin la curent cu noutatile.Deocamdata simpt doar o liniste sufleteasca,om vedea ce va intampla!!

      
    e bine daca "simpti"! 

  •  
    • 9 mesaje
    4 Oct 2014, 16:16
    1 0
    anda22-7 said:
    Rody77 said:

    Buna fetelor.

    In primul rand bine va-m gasit!

    Am inceput si eu acesta rugaciune.Sunt in a doua saptamana.O sa va tin la curent cu noutatile.Deocamdata simpt doar o liniste sufleteasca,om vedea ce va intampla!!

      
    e bine daca "simpti"! 

     Da..om vedea ,sant tare curioasa!!!

  •  
    • 742 mesaje
    4 Oct 2014, 21:01
    1 0
    Rody...se scrie v-am.scz
  •  
    • 817 mesaje
    4 Oct 2014, 21:31
    0 0
    Rody77 said:

     Da..om vedea ,sant tare curioasa!!!

     

    da, sa stii ca si io-s curios. adica in general assta-i starea mea naturala, de curiozitate.

  •  
    • 3 mesaje
    18 Oct 2014, 01:18
    0 1
    Mesaj şters de administrator
  •  
    18 Oct 2014, 16:54
    1 0
    incognita said:Bun gasit forumistelor.Vreau sa va dau aceasta rugaciune pentru ca este foarte puternica,si multa lume a obtinut ajutor in necazuri apeland la ea.Se spune noua zile de marti,si pe timpul cat se recita se aprinde o lumanare sfintita.


    SF.Marta,ma indrept catre tine plina de incredere cerandu-ti ajutor.Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu.Spre a-ti arata recunostinta mea,iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune.Te rog cu umilinta sa imi aduci alinare in suferintele si necazurile mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania,te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi,astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre,mai ales in durerea care ma copleseste acum....../aici se spune dorinta.
    Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta,infrange orice greutate precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Apoi se spune
    1 Tatal nostru
    3 Bucura-te Marie,cea plina de har,Domnul este cu tine.Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul trupului tau Isus.Sfanta Marie,Maica lui Dumnezeu,roaga-te pentru noi pacatosii,acum si in ceasul mortii noastre.Amin.

    Sf.Marta ,roaga-te pentru mine si familia mea.


    Multi spun ca li s-a indeplinit cererea inainte de a termina cele 9 marti.Eu deocamdata astept miracolul,dar nu ma indoiesc ca voi fi ascultata.Sa fiti sanatosi si sa aveti credinta.Va pup pe toate.

     

  •  
    18 Oct 2014, 17:01
    0 0
    buna celor prezente pe aici!!!!
    am gasit aici, postata de cineva din voi, rugaciunea sfintei marta.
    desi am inteles din cele citite ca regula e sa o rostesti 9 marti la rand eu am rostit o in fiecare dimineata in drum spre servici.
    asha am considerat....nu stiu daka a fost bine sau rau....dar rezultatul a aparut neasteptat de repede.
    si asha cum am promis in rugaciune ca o voi face cunoscuta si altora, va indemn sa o folositi, din tot sufletul.
    si...ganduri bune!!!!!
    Acest mesaj a fost editat de către cristinacristina74: 18 Oct 2014, 17:03
  •  
    • 4419 mesaje
    18 Oct 2014, 19:18
    0 0
    black.nails said:o rugaciune puternica e cea spusa din suflet, in care nu ceri ce iti doresti ci ceea ce meriti.

     



    Black, sa nu spui ca tu nu rostesti si ceea ce iti doresti?  

  •  
    • 85 mesaje
    22 Oct 2014, 18:39
    0 1
    Hope93 said:
    black.nails said:o rugaciune puternica e cea spusa din suflet, in care nu ceri ce iti doresti ci ceea ce meriti.

     



    Black, sa nu spui ca tu nu rostesti si ceea ce iti doresti?  

     

    nu cer ceva. de ce sa cer?

  •  
    • 1 mesaje
    13 Nov 2014, 09:02
    0 1
    Rugaciunea se spune in Biserica? se poate face si acasa aceasta rugaciune?
     
  •  
    • 2 mesaje
    22 Dec 2014, 17:41
    0 1
    liviapavlov18 said:
    vyo_1968 said:Am citit aceasta rugaciune.Prima oara pt. mama care era f bolnava cazuse la pat si acum face toata treaba in casa.A doua oara ma rugasem sa pot progresa in mlm.Si multumesc Bunului Dumnezeu, tutro sfintilo si evei care a postat acesta rugaciune sunt multumita

     cum se nimeste rugaciunea

     

  •  
    • 2 mesaje
    22 Dec 2014, 17:44
    0 2
    Buna ziua!As dori sa va spun si eu o rugaciune facatoare de minuni.
    Se face 9 zile la rand si in fiecare zi se aprinde o lumanare alba.
    In a 9 zi, publicati rugaciunea.
    Se pun 3 dorinte-una de bani si 2 imposibile.Ele se vor implini chiar daca nu credeti.
    Rugaciunea: "Maica iubita,Sfanta Fecioara din Juquila,Fecioara a sparantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe,viata noastra e a ta,fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate,mizerie si pacat vezi ca viata noastra a luat-o razana nu ne abandona! Maica iubita protejeaza pelerinii. Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre! Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea care le-a fost furata,da-le-o inapoi! Fii langa noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat!
    Amen!II
    Multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite!
    Amen!
    Se spune de 9 ori "Bucura-te Marie! Bucura-te Marie cea plina de har, Domnul este cu tine! Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul pantecelui tau Iisus! Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre!
    Amen!
  •  
    • 2 mesaje
    13 Feb 2015, 00:00
    0 1
    Rugaciune facatoare de minuni.
    Se face 9 zile la rind, si in fiecare zi se aprinde o luminare alba.
    In a 9 zi publica rugaciunea.
    Se pun 3 dorinte,1-de bani, si 2 dorinte imposibile.
    Ele se vor indeplini, chiar daca nu credeti.
    Maica iubita, sfinta Fecioara din Juquila,fecioara a sperantei noastre, iarta-mi pacatele pentru ca sint multe.Viata noastra este a ta. Fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate, mizerie si pacat vezi ca viata noastra a luat-o razna, nu ne abandona. Maica iubita, protejeaza pelerinii. Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre. Acopera-i cu mantia ta pe toti sarmanii fara de ajutor. Si piinea care le-a fost furata, dale-o inapoi. Fii linga noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat. AMIN. Multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite. AMIN.

    SE SPUNE DE 9 ORI rugaciunea “Bucura-te Marie”:
    Bucura-te Marie cea plina de har,Domnul este cu TINE. Binecuvintata esti tu intre femei si binecuvintat este rodul pintecelui tau Isus Hristos. Sfinta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre. AMIN.

  •  
    • 2 mesaje
    20 Feb 2015, 13:29
    0 0
    Buna ziua. Va scriu si eu despre rugaciunea Sf. Marta. Recent am avut niste probleme. Si am cautat rugaciune pt indeplinirea dorintei. Si intr-adevar, S-AU INDEPLIINIT!!!! Se spue ca rugaciunea se citeaza timp de 9 marti la rind, aprinzind o lunimare sfinta. Dar eu am citit-o in fiece zi, cind aveam timp liber. Iata rugaciunea :

    Sf. Marta, ma indrept catre tine plina de incredere, cerindu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cind mi-e greu. Sper a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa imi aducu alinare in suferintele si necazurile mele. In numele negraitei bucuriii care ti-a cuprins inima cind i-ai oferit adapost Mintuitorului lumii in casa din Betania, te implor roaga-te pentru noi si familia mea ca sa-l pastram pe Dumnezeu in inimi, astfel incit sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum.....(aici se spune dorinta).
    Te implor, ajutatoarea celor aflati in suferinta, infringe orice greutate precum ai infrint balaurul care zace la picioarele tale.
    apoi se zice :
    1data- Tatal nostru
    3ori - Bucura-te Marie, cea plina de har, Domnul este cu tine. Binecuvintata esti tu intre femei si binecuvintata este rodul trupului tau-Isus Hristos. Sfinta Marie, maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii, acum si in ceasul mortii noastre. Amin

    Sf. Marta, roaga-te pentru mine si familia mea.
  •  
    • 12208 mesaje
    21 Feb 2015, 17:04
    2 0
    https://www.youtube.com/watch?v=cNFDovX34Xw
  •  
    • 1 mesaje
    9 Apr 2015, 12:08
    1 1

    Rugaciune catre Sfanta Rita (Sfânta făcătoare de minuni imposibile 22 mai)- Novenă care se face 9 sau 15 zile consecutiv sau 9 zile de joi:

     

    Sub povara durerilor şi a încercărilor, alerg la tine, o Sfântă Rita, care eşti numită Sfânta imposibilului, la tine vin cu mare încredere ca să ma ajuţi în necazul de faţă:….. (cere si ti se va da!!..aici spui ceea ce doresti sa iti dea Dumnezeu:sanatate ptr cineva bolnav sau ptr cel ce face cererea, impacarea cu sotul/sotia sau cu oricine altcineva cu care vrei impacarea, ajutor financiar in situatii imposibile, munca..etc… ptr orice problema pe care o vezi greu de rezolvat)

    Te rog, eliberează-mi inima de focul încercărilor, căci pretutindeni e înconjurată de strâmtoare. Ia-mă sub ocrotirea dragostei tale şi opreşte izvorul lacrimilor mele, căci toată oboseala mea a fost zadarnică. 
    Pentru a-mi câştiga numai o rază de mângâiere mă încredinţez ţie:.. Sf. Rita ajuta-ma rugandu-te la bunul Dumnezeu pentru….. (cere)

     

    Rugaciune catre Sfanta Rita: 

    Oh Preabuna Sfanta Rita, tu care esti avocata cazurilor disperate si grave, puternica ajutatoare, esti ca un refugiu și mântuire pentru durerea noastra, cu toată încrederea în puterea ta, ma rog tie in aceste momente dificile care apasa dureros inima mea: Sf. Rita ajuta-ma rugandu-te la bunul Dumnezeu pentru….. (cere si ti se va da!!)

     

    Spune-mi , oh Sfanta Rita , cum sa nu ma ajuti tu?  Cum sa nu mă consolezi? Iti vei indeparta privirea si bunatatea ta de la mine?Tu stii deasemenea, ce este martiriul  inimii , si stii cum este cand un om e extrem de tulburat! Pentru lacrimile amare ce cu sfintenie le-ai vărsat , vino în ajutorul meu! Vorbeste si roaga-te pentru mine  fii avocata mea si fii mijlocitoarea mea in fata Inimii lui Dumnezeu, ca eu nu îndrăznesc să fac acest lucru , roaga –te pentru mine Tatălui nostru sa-mi ofere mila sa pentru a-mi da harul cel cer: Sf. Rita ajuta-ma rugandu-te la bunul Dumnezeu pentru….. (cere)

     

    Ca drept recunoştinţă, voi răspândi evlavia faţă de tine tuturor sufletelor disperate şi necăjite. În tine îmi pun toată încrederea mea, Sfântă Rita, roagă-te pentru mine acum şi pururi şi-n vecii vecilor. Amin

     

     

    O, Sfanta Rita, care ai fost un model de blandete in caminul tau, si un exemplu de acceptare generoasa in timpul anilor lungi ai bolii tale, fii aproape de mine in acest moment dificil. Intervin-o pe langa Domnul Atotputernic si bun pentru ca eu sa inteleg invataturile sale de dragoste,prin situatia mea actuala. Obtine-mi sa ma abandonez vointei Sale sfinte, ca un copil in bratele mamei sale. Mijloceste-mi deasemenea, o Sfanta Rita, pe langa Domnul, ca in indurarea Lui nesfarsita, sa aiba mila de mine, si sa binevoiasca, aplecandu-se parinteste asupra mea, si sa ne acorde iertarea tuturor, pe care cu umilinta o solicit prin intermediul tau. Printr-o viata din ce in ce mai crestina ii voi multumi lui Dumnezeu, pentru ca a vrut in marea Sa bunatate, sa binevoiasca sa aplece o ureche atenta la implorarea ta si a mea. 

    AMIN.

    Oh, Dumnezeule Atotputernic, care Te-ai învrednicit de a acorda Sfintei Rita astfel de har, care a iubit pe dușmanii săi și care a purtat in inima ei și pe a sa frunte semnul  patimilor tale, și care a fost un exemplu demn de urmat pentru lumea crestina. Ajuta-ne pe noi, prin mijlocirea acestei Sfinte, pentru a îndeplini cu credință obligațiile de fiecare zi, astfel că din ziua mortii noastre sa putem trăi fericiti cu ea în împărăția Ta. Cerem acest lucru, prin Iisus Hristos, Domnul nostru. Amin.

    Se spune de 3 ori  Tatăl Nostru, Bucură-te Marie şi Slavă Tatălui. 


    Acest mesaj a fost editat de către fidemindeus: 9 Apr 2015, 12:09
  •  
    • 2 mesaje
    7 Mai 2015, 09:28
    0 0
    miliana said:nu stiu cum sa incep,vreau sa va spun ca am mare nevoie de rugaciuni puternice,am citit despre rugaciunea celo 40 lumanari dar nu prea am inteles,daca vrea cineva sa ma ajute,sa-mi trimita. va multumesc

     

    SLAVĂ TATALUI ŞI FIULUI ŞI SFÂNTULUI DUH, PRECUM ERA LA ÎNCEPUT, ACUM ŞI PURUREA ŞI ÎN VECII VECILOR, AMIN! SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE DUHULE SFINTE! 1. DUHULE SFINTE – COBOARĂ DE PE TRONUL MĂRIRII TALE ŞI RIDICĂ-ŢI UN CORT ÎN INIMA SLUJITORULUI TĂU, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 2. DUHULE SFINTE – CARE PURCEZI DE LA TATĂL, ŞI DE LA FIUL, ÎNVAŢĂ-MĂ SĂ TRAIESC PERMANENT ÎN PREZENŢA LUI DUMNEZEU, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 3. DUHULE SFINTE – CARE PURCEZI DE LA TATĂL ŞI DE LA FIUL, ÎINVAŢĂ-MĂ SĂ TRAIESC DUPĂ VOIA CELUI PREA ÎNALT, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 4. DUHULE SFINTE – CARE LOCUIEŞTI ÎN INIMA FIULUI, ÎNVAŢĂ-MĂ SĂ TE CUNOSC ŞI SĂ TE IUBESC, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 5. DUHULE SFINTE – CARE TE ÎNGRIJEŞTI DE SLAVA TATĂLUI, ÎNVAŢĂ-MĂ SĂ TRAIESC ÎN DARUIRE FAŢĂ DE DUMNEZEU ŞI ÎN DEPLINĂ ÎNCREDERE ÎN EL, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 6. DUHULE SFINTE – SIMBOLIZAT PRIN LIMBILE DE FOC, APRINDE ŞI ÎN INIMA MEA FOCUL IUBIRII TALE, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 7. DUHULE SFINTE – PORUMBEL TAINIC, ÎNVAŢĂ-MĂ SĂ ÎNŢELEG SFÂNTA SCRIPTURĂ, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 8. DUHULE SFINTE – CARE NU AI NICIO ÎNFĂŢIŞARE ŞI NICI NUME, ÎNVAŢĂ-MĂ SĂ MĂ ROG BINE SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE

    .

    SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 9. DUHULE SFINTE – CARE VORBEŞTI PRIN GURA PROFEŢILOR, ÎNVAŢĂ-MĂ SĂ TRĂIESC ÎN PACEA SUFLETULUI ŞI ECHILIBRUL SPIRITULUI, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 10. DUHULE SFINTE- FOC ARZATOR DE IUBIRE, ÎNVAŢĂ-MĂ SĂ TRAIESC ÎNŢELEPT ŞI RĂBDATOR, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 11. DUHULE SFINTE – DĂTĂTORUL TUTUROR DARURILOR, ÎNVAŢĂ-MĂ SĂ TRĂIESC ÎN SMERENIE ŞI MODESTIE, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 12. DUHULE SFINTE – VISTIERIE ABUNDENTĂ DE HAR, ÎNVAŢĂ-MĂ SĂ ÎNŢELEG VALOAREA SUFERINŢELOR, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 13. DUHULE SFINTE – VISTIERNIC NEMĂRGINIT DE HAR, ÎNVAŢĂ-MĂ SĂ FOLOSESC CORECT TIMPUL PREŢIOS, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 14. DUHULE SFINTE – VISTIERNIC DE HAR INEPUIZABIL, FEREŞTE-MĂ DE LIPSA DE IUBIRE ŞI DE MÂNDRIE, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 15. DUHULE SFINTE – A CĂRUI BOGĂŢIE NU O POATE APRECIA NIMENI, ÎNVAŢĂ-MĂ SĂ ALUNG IMAGINILE ŞI GÂNDURILE INUTILE, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 16. DUHULE SFINTE – DĂTĂTORUL MULTOR DARURI, ÎNVAŢĂ-MĂ SĂ EVIT ACTIVITĂŢILE ŞI VORBELE INUTILE, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 17. DUHULE SFINTE – DIN A CĂRUI PLINĂTATE AM LUAT NOI TOŢI, ÎNVAŢĂ-MĂ SĂ POT SĂ TAC ŞI SĂ VORBESC LA TIMPUL POTRIVIT, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 18. DUHULE SFINTE – IUBIRE VEŞNICĂ, ÎNVAŢĂ-MĂ SĂ DAU CELORLALŢI UN EXEMPLU BUN, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 19. DUHULE SFINTE – BUNĂTATE VEŞNICĂ, DĂ-MI PERSEVERENŢA ÎN BINE PÂNĂ LA SFÂRŞIT, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 20. DUHULE SFINTE – DASCĂL BUN, ÎNVAŢĂ-MĂ SĂ MĂ PORT CORECT CU OAMENII, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 21. DUHULE SFINTE – PRIETEN DRAG AL SUFLETELOR, ÎNVAŢĂ-MĂ SĂ NU JUDEC PE NIMENI ŞI SĂ NU-MI AMINTESC RĂUL FĂCUT MIE, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 22. DUHULE SFINTE – LUMINĂ CARE FERICEŞTI SUFLETELE, ÎNVAŢĂ-MĂ SĂ VĂD NEVOILE ALTORA ŞI SĂ NU OMIT FAPTELE BUNE, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 23. DUHULE SFINTE – LUMINĂ VEŞNICĂ, AJUTĂ-MĂ SĂ-MI VĂD GREŞELILE, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 24. DUHULE SFINTE – CARE ÎNFĂPTUIEŞTI MINUNI ÎN SUFLETE, CONDU-MĂ PRIN VIGILENŢĂ LA PERFECŢIUNE, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 25. DUHULE SFINTE – ÎN FAŢA CĂRUIA NIMIC NU ESTE ASCUNS, ÎNVAŢĂ-MĂ SĂ SCAP DE URMĂRI DIABOLICE, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 26. DUHULE SFINTE – CARE CUNOŞTI VIITORUL UNIVERSULUI, TE ROG AJUTĂ-MĂ SĂ SCAP DE SUPUNEREA FAŢĂ DE TRUP ŞI DE DIAVOL, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 27. DUHULE SFINTE – CARE CUNOŞTI VIITORUL MEU, ÎNCREDINŢEZ OCROTIRII TALE FAMILIA MEA, PRIETENII ŞI PE TOŢI OAMENII, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE! 28. DUHULE SFINTE – CU AJUTORUL TĂU DUMNEZEIESC, ÎNVAŢĂ-MĂ SĂ TRĂIESC SPRE SLAVA ŞI LAUDA LUI DUMNEZEU, SPRE BINELE SUFLETELOR ŞI BUCURIA MAICII DOMNULUI, CA SĂ POT MURI CA SLUGĂ ALEASĂ, SLAVĂ ŢIE DUMNEZEULE, DUHULE SFINTE, SLAVĂ ŢIE!   PROMISIUNILE TATĂLUI NOSTRU CERESC PENTRU TOŢI CEI CARE VOR SPUNE ACEASTĂ SFÂNTĂ LITANIE, MĂCAR DE 3 ORI PE SĂPTĂMÂNĂ:

    TE VOI SMULGE DIN MÂNA DUŞMANILOR TĂI. VOI ÎNDEPĂRTA OBSTACOLELE CARE TE ÎMPIEDICĂ ÎN DRUMUL TĂU SPRE PERFECŢIUNE. ÎŢI VOI MAI DA UN ÎNGER, CARE PRIN INSPIRAŢII TE VA FERI DE ADEMENIRILE PĂCATULUI. VEI PERSISTA PE DRUMUL VIRTUŢII, ÎŢI VOI ÎNTĂRI CREDINŢA, SPERANŢA ŞI IUBIREA. TE VOI ELIBERA DE GRIJILE MATERIALE, FAMILIA TA VA TRĂI ÎN PACE ŞI IUBIRE RECIPROCĂ. CINE DOREŞTE SĂ-ŞI AJUTE APROAPELE, VA TREBUI SĂ RECITE ACEASTĂ LITANIE SFÂNTĂ MĂCAR 6 LUNI ZILNIC. ÎŢI VEI RECUNOAŞTE SLĂBICIUNILE.   PROMISIUNILE DUHULUI NOSTRU CEL SFÂNT: ACEASTĂ SFÂNTĂ LITANIE SE VA RĂSPÂNDI. CINE O VA OFERI DIN MILOSTENIE MAI DEPARTE, VA AVEA PARTE DE RUGĂCIUNEA CELORLALŢI. HARURILE OBŢINUTE SE POT TRANSMITE ALTORA, DAR ACEST LUCRU TREBUIE SPUS DUHULUI SFÂNT. AMIN!

    Leave a Reply  

     Name (required)

     Mail (will not be published) (required)

     Website

     

     

     

    Submit Comment

       

    Descarca gratuit e-bookul ,,Iubirea Esenta Vietii!'' 

    Name:   Email:    

     

    FACEBOOK SOCIAL CAUTA Search for:  ARTICOLE RECENTE Pasii iubirii Dumnezeu, Einstein si fizica cuantica Exercitiul iubirii neconditionate O NOUA VIATA. O viata pe care o meriti- Neale Donald Walsch Ce este succesul? ULTIMELE COMENTARII Bianca Gai on Iertarea o atitudine constanta.Pasii iertarii. Ionut Banu on Pasii iubirii Ionut Banu on Iertarea o atitudine constanta.Pasii iertarii. Bianca Gai on Iertarea o atitudine constanta.Pasii iertarii. irina on Iertarea o atitudine constanta.Pasii iertarii. RECOMANDARI Family Mastery Florin Rosoga Ukulele.ro Zoltan Veres    
    Acest mesaj a fost editat de către ayanalina: 7 Mai 2015, 09:30