o rugaciune puternica pt cine are nevoie

  •  
    20 Feb 2014, 19:53
    2 2
    buna ma numesc maria  am 18 ani si de trei ani incerc sa ramin insarcinata si nu pot simi doresc foarte tare un copilas ce sa fac sa am si eu un bebelus va rog ajutatima nu mai stiu ce sa fac spunetimi vrio rugaciune ce o sa ma ajute sau nustiu ce sa mai fac ca sa ramin insarcinata va rog din suflet  
  •  
    20 Feb 2014, 20:25
    0 1
    buna la toti eu am 18 ani si de trei ani incerc sa ramin insarcinata si nu pot simi doresc foarte tare un copilas ce sa fac sa am si eu un bebelus va rog ajutatima nu mai stiu ce sa fac spunetimi vrio rugaciune ce o sa ma ajute sau nustiu ce sa mai fac ca sa ramin insarcinata va rog din suflet  
  •  
    20 Feb 2014, 20:26
    2 0
    buna la toti eu am 18 ani si de trei ani incerc sa ramin insarcinata si nu pot simi doresc foarte tare un copilas ce sa fac sa am si eu un bebelus va rog ajutatima nu mai stiu ce sa fac spunetimi vrio rugaciune ce o sa ma ajute sau nustiu ce sa mai fac ca sa ramin insarcinata va rog din suflet  
  •  
    • 1 mesaje
    26 Mar 2014, 07:54
    0 1
    Am primit de la un suflet nobil aceasta Rugaciune factoare de minuni. Mie mi s-a parut simpla si in acelasi timp incarcata de spirit. 
    Sa ne fie de folos tuturor!
    Buna ziua!As dori sa va spun si eu o rugaciune facatoare de minuni.

    Se face 9 zile la rand si in fiecare zi se aprinde o lumanare alba.
    In a 9 zi, publicati rugaciunea.
    Se pun 3 dorinte-una de bani si 2 imposibile.Ele se vor implini chiar daca nu credeti.
    Rugaciunea: "Maica iubita,Sfanta Fecioara din Juquila,Fecioara a sparantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe,viata noastra e a ta,fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate,mizerie si pacat vezi ca viata noastra a luat-o razana nu ne abandona! Maica iubita protejeaza pelerinii. Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre! Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea care le-a fost furata,da-le-o inapoi! Fii langa noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat! 
    Amen!II 
    Multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite!  
    Amen! 
    Se spune de 9 ori "Bucura-te Marie! Bucura-te Marie cea plina de har, Domnul este cu tine! Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul pantecelui tau Iisus! Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre!
    Amen!

     

  •  
    • 14 mesaje
    26 Mar 2014, 09:20
    3 1
    alexmarian1234 said:
    Am primit de la un suflet nobil aceasta Rugaciune factoare de minuni. Mie mi s-a parut simpla si in acelasi timp incarcata de spirit. 
    Sa ne fie de folos tuturor!
    Buna ziua!As dori sa va spun si eu o rugaciune facatoare de minuni.

    Se face 9 zile la rand si in fiecare zi se aprinde o lumanare alba.
    In a 9 zi, publicati rugaciunea.
    Se pun 3 dorinte-una de bani si 2 imposibile.Ele se vor implini chiar daca nu credeti.
    Rugaciunea: "Maica iubita,Sfanta Fecioara din Juquila,Fecioara a sparantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe,viata noastra e a ta,fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate,mizerie si pacat vezi ca viata noastra a luat-o razana nu ne abandona! Maica iubita protejeaza pelerinii. Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre! Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea care le-a fost furata,da-le-o inapoi! Fii langa noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat! 
    Amen!II 
    Multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite!  
    Amen! 
    Se spune de 9 ori "Bucura-te Marie! Bucura-te Marie cea plina de har, Domnul este cu tine! Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul pantecelui tau Iisus! Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre!
    Amen!

     

    La aceastra rugaciune pe care o tin si eu de 4 zile nu-mi place partea cu dorinta de bani pe care eu am inlocuit-o cu altceva in rest e foarte frumoasa sper din suflet sa-mi asculte dorinta ,,va pup Doamne ajuta

     

  •  
    • 4346 mesaje
    26 Mar 2014, 13:28
    1 0
    rugaciunile astea care le tot posteaza unii si altii n au aprobarea Bisericii mai ales ca anumite parti au fost adaugate. Deci e pacat sa sa spui "rugaciuni " inventate de diversi oameni.
  •  
    • 14 mesaje
    26 Mar 2014, 14:36
    0 0
    Indradevar..m-am interesat de aceasta rugaciune dar nu e pt bani....tocmai de aceea eu am scos dorinta de bani....
  •  
    • 14 mesaje
    1 Apr 2014, 09:05
    0 0
    Am primit de la un suflet nobil aceasta Rugaciune factoare de minuni. Mie mi s-a parut simpla si in acelasi timp incarcata de spirit.
    Sa ne fie de folos tuturor!
    Buna ziua!As dori sa va spun si eu o rugaciune facatoare de minuni.
    Se face 9 zile la rand si in fiecare zi se aprinde o lumanare alba.
    In a 9 zi, publicati rugaciunea.
    Se pun 3 dorinte-una de bani si 2 imposibile.Ele se vor implini chiar daca nu credeti.
    Rugaciunea: "Maica iubita,Sfanta Fecioara din Juquila,Fecioara a sparantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe,viata noastra e a ta,fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate,mizerie si pacat vezi ca viata noastra a luat-o razana nu ne abandona! Maica iubita protejeaza pelerinii. Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre! Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea care le-a fost furata,da-le-o inapoi! Fii langa noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat!
    Amen!II
    Multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite!
    Amen!
    Se spune de 9 ori "Bucura-te Marie! Bucura-te Marie cea plina de har, Domnul este cu tine! Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul pantecelui tau Iisus! Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre!
    Amen!
  •  
    • 1 mesaje
    10 Mai 2014, 10:01
    0 0
    Buna ziua!As dori sa va spun si eu o rugaciune facatoare de minuni.

    Se face 9 zile la rand si in fiecare zi se aprinde o lumanare alba.
    In a 9 zi, publicati rugaciunea.
    Se pun 3 dorinte-una de bani si 2 imposibile.Ele se vor implini chiar daca nu credeti.
    Rugaciunea: "Maica iubita,Sfanta Fecioara din Juquila,Fecioara a sparantei noastre,iarta-mi pacatele pentru ca sunt multe,viata noastra e a ta,fereste-ne de tot raul si daca in aceasta lume de nedreptate,mizerie si pacat vezi ca viata noastra a luat-o razana nu ne abandona! Maica iubita protejeaza pelerinii. Fii alaturi de noi in toate drumurile noastre! Acopera-i cu mantia ta pe sarmanii fara ajutor si painea care le-a fost furata,da-le-o inapoi! Fii langa noi toata viata noastra si elibereaza-ne de orice tip de pacat! 
    Amen!II 
    Multumesc Fecioarei din Juquila pentru toate favorurile primite!  
    Amen! 
    Se spune de 9 ori "Bucura-te Marie! Bucura-te Marie cea plina de har, Domnul este cu tine! Binecuvantata esti tu intre femei si binecuvantat este rodul pantecelui tau Iisus! Sfanta Marie, Maica lui Dumnezeu, roaga-te pentru noi pacatosii acum si in ceasul mortii noastre!
    Amen!
       
  •  
    • 1 mesaje
    25 Iul 2014, 22:34
    0 0
    Va rog sa imi spuneti daca ce a-ti postat este toata rugaciunea si se poate face cu lumanarea de la inviere ? Va multumesc !
  •  
    • 14 mesaje
    30 Iul 2014, 23:25
    0 0
    eu asta nu prea am inteles niciodata de ce trebuie noi oamnei de rand sa invatam anumite rugaciuni scrise de nu stiu cine , eu cred ca daca te rogi din inima si cu cuvintele tale Dumnezeu te aude de acolo din ceruri si iti indeplineste cerinta dupa crezarea ta . Si atunci cand nu ni se indeplineste un lucru este cred eu din cauza ca ne indopim mult prea mult de puterea lui . Domane ajuta la toata lumea care trece prin greutati sa- i fie rezolvate . Amin
  •  
    • 4 mesaje
    29 Aug 2014, 00:40
    1 0
    Sfânta Rita – Patroana cauzelor imposibile ღ ღ ღRUGĂCIUNE ÎN CINSTEA SFINTEI RITA(Sfânta făcătoare de minuni imposibile, 22 mai)Sfânta Rita din Cascia este numită patroana cauzelor imposibile,deoarece ­n-au rămas fără rezolvare nici cele mai grele necazuri pentru care s-au rugat ei. Novenă care se face 9 sau 15 zile consecutiv sau în zilele de joi.             Sub povara durerilor şi a încercărilor, alerg la tine, o Sfântă Rita, care eşti numită Sfânta imposibilului, la tine vin cu mare încredere ca să ajuţi în necazul de faţă (se spune necazul). Te rog, eliberează-mi inima de focul încercărilor, căci pretutindeni e înconjurată de strâmtoare. Ia-mă sub ocrotirea dragostei tale şi opreşte izvorul lacrimilor mele, căci toată oboseala mea a fost zadarnică. Pentru a-mi câştiga numai o rază de mângâiere mă încredinţez ţie (se spune necazul).            O, tu Sfântă Rita, care eşti avocata cazurilor disperate şi grave, nu este posibil ca numai eu să nu fiu ascultat(ă) şi să nu găsesc la tine mângâiere şi ajutor. Tu îi ajuţi pe toţi cei care aleargă cu încredere la tine. Ascultă-mă şi pe mine şi împlineşte-mi cererea, atât de miraculos cum numai tu ştii să o faci.            Învredniceşte-mă şi pe mine a-ţi cânta imnul tău de laudă, de mulţumire şi de recunoştinţă. O, Sfântă Rita, ştiu că păcatele mele sunt piedica împlinirii cererii mele, de aceea te rog, o Sfânta Rita, cere de la Atotputernicul Dumnezeu harul unei sfinte spovedanii, cu o părere de rău perfectă şi o hotărâre sinceră de îndreptare. Ajută-mă să obţin de la Iisus, iertarea păcatelor mele şi aşa, prin mijlocirea ta, o Sfânta Rita, împlinirea cererii mele. Ca drept recunoştinţă, voi răspândi evlavia faţă de tine tuturor sufletelor disperate şi necăjite. În tine îmi pun toată încrederea mea, Sfântă Rita, roagă-te pentru mine acum şi pururi şi-n vecii vecilor. Amin Se spune de 3 ori  Tatăl Nostru, Bucură-te Marie şi Slavă Tatălui. RUGĂCIUNE ÎN CAZURI IMPOSIBILE CĂTRESFÂNTA RITA DIN CASCIA             O, sfântă Rita, cerul s-a întunecat deasupra mea, rugăciunea nu mai pătrunde până la tronul lui Dumnezeu. Știu prea bine că păcatele sunt singura cauză a pedepselor care mă lovesc. Curajul de a mă îndrepta către Isus cel răstignit este slăbit, deoarece de atâtea ori am dispreţuit mila Sa şi acum îi simt mânia teribilă. Mâna Sa apasă greu asupra mea. Văd că nu merit iertare şi, cu inima îndurerată, îmi deplâng starea nenorocită.            Spune tu, o, sfântă Rita, oare trebuie să pierd orice speranţă? Nu! Isus ne-a dat prin tine o protectoare puternică ca să dobândeşti de la el iertarea păcatelor mele grele şi voinţa fermă de a nu-l mai supăra. Cu această hotărâre în inimă şi pe buze, mă îndrept către tine, o, sfântă Rita făcătoare de minuni, şi te rog să obţii de la Isus harul… atât de trebuincios în încercarea în care mă aflu, ostenit, dezolat şi părăsit de toţi. Ajunge un singur cuvânt al tău, o, sfântă Rita, şi cerul se va deschide iarăşi pentru mine spre a-mi aduce iertare şi milă. Amin.Se spune de 3 ori  Tatăl Nostru, Bucură-te Marie şi Slavă Tatălui.ღ ღ ღ
  •  
    • 4 mesaje
    29 Aug 2014, 13:55
    0 1
    RUGACIUNE CATRE SFANTA MARTAAceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implore, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori).Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.Amin!
  •  
    • 456 mesaje
    29 Aug 2014, 15:34
    1 0
    kris83 said:RUGACIUNE CATRE SFANTA MARTAAceasta rugaciune se spune in 9 zile de MARTI la rand, avand o lumanare sfintita aprinsa. Rugaciunea este atat de puternica, incat inainte de a termina novena, se va primi lucrul cerut oricat de greu ar parea.Sfanta MARTA, ma indrept catre tine plin(a) de incredere, cerandu-ti ajutor. Cred cu tarie ca ma vei ajuta si ma vei sprijini cand mi-e greu. Spre a-ti arata recunostinta mea, iti fagaduiesc sa o fac cunoscuta si altora aceasta rugaciune. Te rog cu umilinta sa-mi aduci alinare in suferintele si dorintele mele.In numele negraitei bucurii care ti-a cuprins inima cand i-ai oferit adapost Mantuitorului lumii in casa ta din Betania. Te implore, roaga-te pentru mine si familia mea ca sa-l pastram pe DUMNEZEU in inimi, astfel incat sa ne invrednicim a primi ajutor in nevoile noastre, mai ales in durerea care ma copleseste acum (aici spune-ti dorinta).Te implor ajutatoarea celor aflati in suferinta, infrange orice greutate, precum ai infrant balaurul care zace la picioarele tale.Tatal nostrum si Nascatoarea (de 3 ori).Sfanta MARTA, roaga-te pentru mine si familia mea.Amin!

     

     

    ai castigat la loto?

  •  
    • 2 mesaje
    1 Sep 2014, 01:00
    0 0
    aceasta rugaciune, se face 9 zile la rand, in fiecare zi cu o lumanare alba, iar in a 9 zi se publica rugaciunea.
    Maica iubita,Sfanta Fecioara din Jagnila, fecioara a sperantei noastre, iarta mi pacatele pentru ca sunt multe, si viata noastra este a ta,si ferestene de tot raul in aceasta lume de nedreptate, mizerie si pacat,si daca viata noastra a luato razna, nu ma abandona 
    Maica iubita , protejeaza pelerini, si alaturi de noi in toate drumurile noastre.
    Acoperai cu mantia ta, sarmani fara ajutor, si painea care lea fost furata daleo inapoi.
    Fi langa noi toata viata noastra, si elibereazane de orice tip de pacat. AMIN ....SE ZICE APOI DE 9 ORI
    Multumesc Fecioara din Jagnila, pentru toate favorurile primite, Amin
    Bucurate maria cea plina de har, Domnul este cu tine, binecuvantata esti tu intre femei, si bine cuvantat este rodul pantecului tai, mantuitorul nostri Isus Hristos
    Sfanta Marie maica lui Dumnezeu, roagate pentru noi pacatosi acum si in ceasul morti noastre AMIN.

     
  •  
    • 2 mesaje
    1 Sep 2014, 01:03
    2 0
    LE MULTUMESC TUTUROR CARE PUBLICA RUGACIUNI PT A NE ALINA SUFLETUL CAND ESTE LA GREU , SI PT A NI SE INDEPLINI SI NOUA DORINTELE. DOAMNE AJUTA
     
  •  
    • 456 mesaje
    1 Sep 2014, 16:39
    3 0
    GABRIELA330 said:LE MULTUMESC TUTUROR CARE PUBLICA RUGACIUNI PT A NE ALINA SUFLETUL CAND ESTE LA GREU , SI PT A NI SE INDEPLINI SI NOUA DORINTELE. DOAMNE AJUTA
     

     da doamne sa castig la loto. chiar daca nu joc.

  •  
    • 12208 mesaje
    1 Sep 2014, 22:06
    1 0
    igivan said:
    GABRIELA330 said:LE MULTUMESC TUTUROR CARE PUBLICA RUGACIUNI PT A NE ALINA SUFLETUL CAND ESTE LA GREU , SI PT A NI SE INDEPLINI SI NOUA DORINTELE. DOAMNE AJUTA
     

     da doamne sa castig la loto. chiar daca nu joc.

     esti scotian ...?

  •  
    • 85 mesaje
    2 Sep 2014, 17:55
    5 0
    o rugaciune puternica e cea spusa din suflet, in care nu ceri ce iti doresti ci ceea ce meriti.
  •  
    • 12208 mesaje
    3 Sep 2014, 17:06
    0 0
    nu spui rugaciuni pentru castiguri usoare ...ci pentru sanatate !zic eu