Amenoree tratament naturist de preferat

  •  
    • 32 mesaje
    26 Nov 2010, 17:20
    0 1
    aly_lo21 said:
    Salut!
    Ma numesc Claudia si am 20 de ani. Nu mi-a venit ciclul timp de 8-9 luni (asta se intampla in clasa a 12 cand am fost si foarte stresata: bac, admitere la facultate). Am fost la medic si mi-a dat anticonceptionale Desorele. Cat timp am luat mi-a venit si ciclul (6 luni). De 2 luni nu am mai luat, am facut pauza, dar nu mi-a venit nici ciclul. Acum nu stiu daca sa mai iau sau nu? Va rog daca stie cineva vreun tratament sa-mi spuna.
    Va pup dulce


         Lady ANION - absorbante igienice cu ioni negativi (anioni) sunt singurele care previn infectiile si bolile genitale. Banda cu ioni negativi incorporata in absorbante distruge bacteriile care se produc in tipul perioadelor critice, eliminand mirosurile neplacute si posibilitatea producerii infectiilor. Acolo unde infectiile sau bolile sunt deja prezente, Lady Anion au actiune terapeutica - reduc/inlatura durerile, accelereaza procesul de vindecare. Banda contine mineral natural numit turmalin care in timpul utilizarii genereaza anioni ce neutralizeaza bacteriile si virusii cu incarcatura pozitiva, fara sa provoace reactii adverse. La generarea anionilor cu densitate inalta se elimina Oxigen Iionizat care • neutralizeaza flora anaeroba; • activeaza lucrul fermentilor; • inlatura inflamatiile; • normalizeaza echilibrul acido-bazic.
    Datorita acestor efecte deosebit de benefice absorbantele Lady ANION contribuie la:
    - ameliorarea starii generale de sanatate a organismului,
    - sporirea imunitatii, imbunatatirea schimbului de substante,
    - imbunatatirea activitatii sistemului endocrin.
          Lady ANION sunt compuse din 8 straturi realizate din materiale de cea mai buna calitate, create special pentru acest tip de produs si NU sunt materiale "adaptate" sau reciclate.
    Absorbantele terapeutice Lady Anion ajuta la prevenirea:
    -Inflamatiilor si dermatitelor
    -Infectiilor cu toate tipurile de bacterii
    -Candidozelor, mancarimilor si arsurilor vaginale (si cele din timpul menopauzei)
    -Infectarea trompelor uterine
    -Scurgerilor vaginale excesive
    -Dismenoree
    -Durerilor de cap din perioada ciclului menstrual.

    Cu fiecare pachet este distribuit si un Self Tester - pentru verificarea starii de sanatate.  Este un instrument simplu si eficient prin care iti vei putea  determina singura starea de sanatate la nivelul aparatului ginecologic. Vei afla in cateva secunde daca trebuie sa mergi urgent la doctor sau daca esti sanatoasa.

     

    Avem urmatoarele tipuri de pachete:

    • pentru  folosire zilnica – 30 de buc.;

    • pentru ciclu normal – 10 buc.,

    • pentru ciclu abundent  - 8 buc.,

    • pentru tanga – 20 buc.

     

    Alte informatii puteti obtine de la loapersonal@yahoo.com sau  0768.05.68.69 ANCA

  •  
    • 9 mesaje
    20 Sep 2011, 18:23
    0 1
    Buna!Imi spuneti si mie vriun sfat va rog!!!In ultimii doi ani am observat ca am menstruatie o data la 4-5 luni,m-am ingrasat cu 15-20 kg,cred ca am si un exces de par adica pilozitate,si nu ramin insarcinata!!!Ce poate fi???Am fost la genicolog,mi-a dat sa urmez 3 luni contrabb Regulon,a fost un efect de moment...apoi m-a trimis la endocrinolog care dupa niste teste mi-a zis ca totil e bine,apoi am fost la ecografie unde cica mi-au zis ca am si ovare si uter sanatos,per total totul este bine si am urmat 3 luni du duphaston care la fel a avut un efect de moment si am mai pus vreo 4 kg,dupa ce le-am incetat ciclu nu mi-a mai venit deja de 4 luni,ce se intimpla???va multumesc anticipat!!!
  •  
    • 199 mesaje
    12 Mai 2017, 10:23
    0 0
    Probabil ca de la o dereglare hormonala sau de la anticonceptionalele luate fara sfatul medicului. Va recomand un medic bun la care merg eu de fiecare data cand am o problema sau am nevoie de un sfat, dr. Silviu Istoc. El va va face niste analize amanuntite si va va oferi un tratament adecvat. Puteti merge cu incredere la acesta, veti scapa sigur de aceste simptome si va veti regla sanatatea.
  •  
    • 170 mesaje
    13 Dec 2017, 11:56
    0 0
    Va recomand site-ul acesta, o sa gasiti diferite sfaturi si tratamente naturiste: http://www.sfaturisanatate.com/
  •  
    • 41 mesaje
    20 Dec 2017, 01:28
    0 0
    Poti incerca cu un medicament din fructul castitatii, sau mielarea, are si o denumire stiintifica, este foarte bun in tulburarile de ciclu.http://plantamed.ro/category/produse/femei-pentru-doamne-si-domnisoare/tulburari-de-ciclu/. Eu am aflat de el de la gincoloaga mea.