Pauza de 7 zile

  •  
    rae
    • 44 mesaje
    19 Ian 2011, 14:54
    1 5
    calmeaza-te, stresul poate intarzia menstra, dar cred ca cel mai ok e sa astepti.
    pana sa fie reglata se poate sa mai aiba fluctuatii, e normal, e vorba de hormoni.
    daca ai luat pastilele normal, fara intreruperi in afara de cele 7 zile de pauza ai fost protejata tot timpul.
  •  
    • 1 mesaje
    3 Feb 2011, 16:23
    2 1

    buna.am si eu o problema.sunt in pauza de 7 zile,mai am 2 si o termin.iau yasmin de 4-5 luni si nu am avut nici o problema pana acum.a4a zi de pauza am mancat ceva care nu mi-a priit si am vomitat toata noaptea.intrebarea este daca sunt protejata in continuare sau trebuie protectie suplimentara?astept un raspuns urgent daca se poate?va multumesc

  •  
    • 1166 mesaje
    4 Feb 2011, 10:46
    0 0

    pai daca zici ca esti in pauza de 7 zile..in ziua a Vl-a insemna ca nu mai iei pastile de 4 zile...ce legatura are ca ai vomitat? asta e valabil numai in zilele in care iei pasilele pt. ca daca vomiti in uratoarele 2-3 ore dupa ce ai luat-o e posibil sa o dai afara fara sa aiba timp sa-si faca efectul..atata tot!

  •  
    • 1 mesaje
    9 Nov 2013, 22:07
    2 0
    Buna seara! Am si eu o intrebare. Iau anticonceptionale Yasmin de aproape un an. Luna aceasta, am facut pauza de 7 zile, menstruatia am terminat-o in a 6-a zi, si am facut neprotejat in a 7-a zi, cand inca nu incepusem urmatoarea folie. Ziua uramatoare , in a 8-a zi, le-am inceput normal. Este posibil sa fii rams insarcinata? Astept raspuns urgent! Multumesc :*
  •  
    • 1166 mesaje
    11 Nov 2013, 18:08
    2 0
    nu e posibil draga sa ramai insarcinata..stai linistita!
  •  
    • 5144 mesaje
    11 Nov 2013, 19:06
    0 3
    adriana, chiar luam pastilele astea ca pe bomboane?... iei de un an de zile anticonceptionale si tu nu stii ca esti protejata inclusiv in perioada de pauza? e o informatie elementara.
    pune mana si citeste din scoarta in scoarta prospectul si sunt sigura ca vei afla multe lucruri interesante, astfel incat sa nu mai fii nevoita sa pui intrebari stupide.
    Acest mesaj a fost editat de către basilio: 11 Nov 2013, 19:07
  •  
    • 1 mesaje
    2 Sep 2015, 15:36
    3 0
    Buna ziua,as avea si eu o intrebare,iau Mercilon de luna trecuta,am inceput din prima zi ciclului dar am facut sex neprotejat in a 5 a zi de cand luam pastilele,eram deja protejata??  acum sunt in pauza de 7 zile si e deja a 4 a zi de pauza si inca nu mi-a venit ciclul.Pot incepe o alta folie de pastile chiar daca nu mi-a venit ciclul??
  •  
    • 3 mesaje
    18 Oct 2017, 23:05
    0 0
    Buna seara am si eu o intrebare ,de 4 luni iau antinconceptionale si asvrea sa stiu ceva,in ca sapte zile a 6 zi mi sa terminat menstruatia si a 7 zi de pauza am facut dragoste vreau sa stiu daca sunt protejata?
  •  
    • 3 mesaje
    18 Oct 2017, 23:06
    2 0
    Dupa ce am facut dragoste in a 7 zi de pauza mi a curs un oic de sange
  •  
    • 3 mesaje
    18 Oct 2017, 23:07
    3 0
    Andrea69 said:Buna seara am si eu o intrebare ,de 4 luni iau antinconceptionale si asvrea sa stiu ceva,daca in cele sapte zile a 6 zi mi sa terminat menstruatia si a 7 zi de pauza am facut dragoste vreau sa stiu daca sunt protejata?