Iubire fara atasament

  •  
    • 5364 mesaje
    2 Apr 2007, 15:30
    0 0
    zinabianca, dar tu nu-ti dai seama ce intrebari pui ?!?! Nu realizezi ca nimeni nu-ti va da un program in 3 pasi de urmat ?!?!
  •  
    • 13679 mesaje
    2 Apr 2007, 15:31
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 26 mesaje
    2 Apr 2007, 15:37
    1 0
    N-am inteles exemplul cu prietenele. Incoerent.

    Si-n alta ordine de idei, de unde obsesia asta cu suferinta? In orice gen de experienta alegi liber daca te bagi sau nu, cu tot ce vine la pachet. Vrei sa te conservi, sau ce? Pana la urma, (din pacate) invatam cel mai mult din greseli si un sut in fund ne arunca cel mai departe. Asta daca neuronul colaboreaza, ce-i drept
  •  
    • 3713 mesaje
    2 Apr 2007, 15:41
    0 0
    tanti fairy eu zic sa te atasezi de o cioara, ia-o ca pet , ca traieste mai mult ca tine


    P.S: si am doi neuroni available pentru ideea asta
  •  
    • 156 mesaje
    2 Apr 2007, 15:44
    0 0
    Mai sa va dau exemplu concretrietena mea cea mai buna a avut tot felul de pretentii de la mine si eu de la ea;si din cauza pretentiilor am ajuns sa ne suparam si acum nici nu ne mai salutam;din primul loc unde eram fiecare pentru cealalta(adica cea mai buna prietena a mea),am ajuns pe ultimul loc;si cu prietene de care nu eram asa atasata,adica nu le consideram cele mai bune prietene ale mele ma salut in continuare;de aici am dedus eu ca daca nu esti asa atasat de persoana nici nu iese rau.
    Mersi.
  •  
    • 3713 mesaje
    2 Apr 2007, 15:46
    0 0
    si te iubeai tare cu prietena?? si nu te atasasei de ea?
  •  
    • 1095 mesaje
    2 Apr 2007, 15:53
    1 0
    Gimminy, asa e, asta se invata doar din greseli si rareori asa pur si simplu. Ne trebuie o doza mare de intelepciune si bun simt.
    Un exemplu personal: aveam prostul obicei de a-mi intreba fostul sot "la ce te gandesti?"...... gandurile sunt doar ale noastre si doar daca vrem le impartasim celorlalti. Am invatat asta dupa ce ne-am despartit. Si mai am exemple
    Chiar ma minunez ce mult am castigat in urma divortului....
  •  
    • 2239 mesaje
    2 Apr 2007, 15:54
    0 0
    ia uiteeeee!!!! inca una care si-a cumparat topic pe forumul eva....
    cat ai dat soro pe el?
  •  
    • 5364 mesaje
    2 Apr 2007, 15:59
    0 0
    Tracy, asta-i ca Al Bundy Si Peg. La un moment dat il intreaba Peg " la ce te gandesti", la care Al : "daca vroiam sa stii ... iti spuneam si tie ". True !

    zinabianca, pentru siguranta ta sufleteasca ... eu zic sa nu mai saluti pe nimeni, ca nu se stie cine iti vrea raul si cine binele. Si daca se poate sa nu mai ai pretentii de la nimeni ... nici macar de la noi.
    Dar oricum ea nu are pretentii de la noi . .. doar ne-a spus ... " valeaaaa ".
  •  
    • 1095 mesaje
    2 Apr 2007, 16:02
    0 0
    Crixxx, unde mai pui ca eram si roscata cu parul infoiat
  •  
    • 5364 mesaje
    2 Apr 2007, 16:05
    0 0
    Da' mey Tracy, da' fac pariu ca fii'ta nu e Kelly Bundy. So ...
  •  
    • 1095 mesaje
    2 Apr 2007, 16:20
    0 0
    Dupa cum se machiaza ai spune mai degraba ca e Morticia. Noi am trecut prin marea transformare de la fam Bundy, la Adams.
    Buna memorie, Crixxx.
  •  
    • 5364 mesaje
    2 Apr 2007, 16:28
    0 0
    Conoastem ... conoashtem.
  •  
    • 156 mesaje
    2 Apr 2007, 16:46
    0 0
    Mai crixxxz nu era vorba de un simplu salut,e vorba de legaturi mai stranse si cu cat sunt mai stranse cu atat o sa fiti deceptionate mai tare,nu ma refer la parinti cu ei inca nu am patit-o;sa nu-mi ziceti ca niciuna nu ati fost deceptionate ca ati avut pretentii de la unul sau de la altul ca nu va cred.
  •  
    • 2938 mesaje
    2 Apr 2007, 17:21
    0 0
    Bianca, citeste cel putin una din cartile lui Sergei Lazarev. Sunt prin librarii, dar sigur in Diverta.

    Simti tu un adevar acolo, de asta cred ca te-ar ajuta lectura de care vorbesc.

    Da-mi privat daca vrei detalii.
  •  
    • 4359 mesaje
    2 Apr 2007, 17:36
    0 0
    ce topic
    Daca vrei iubire trebuie sa fii pregatit(a) sa ai parte si de un pic de suferinta, altfel e un sentiment lipsit de orice fel de intensitate
  •  
    • 345 mesaje
    2 Apr 2007, 17:53
    0 0
    Ma doare capul.
    Daca aveam vreo indoiala asupra capacitatilor mele intelectuale acum s-a risipit.
    Nu inteleg nimic.
    Ma duc sa iau aer in parc si daca-mi pierd cainii poate realizez daca sunt atasata de ei sau nu...de iubit stiu sigur ca-i iubesc
  •  
    • 156 mesaje
    2 Apr 2007, 17:55
    0 0
    Pai tocmai asta caut eu iubire fara sa suferim,daca a simtit cineva iubire din aceea detasata,neconditionata il rog din suflet sa ma indrume si pe mine;m-am saturat sa pierd prieteni,caini,etc si sa sufar.
  •  
    • 156 mesaje
    2 Apr 2007, 17:59
    0 0
    Grace18 si eu am caini
    Multumesc claudia dar am vizionat si caseta cu lazarev si pe cuvant de onoare parca vorbea chineza desi era subtitrat;daca poti sa-mi recomanzi alte carti ti-as fi recunoscatoare.
    Pupici.
  •  
    • 13679 mesaje
    2 Apr 2007, 18:00
    0 0
    Mesaj şters de administrator