As dori un raspuns va rog

•  
    • 97 mesaje
    31 Mar 2007, 18:33
    0 0
    M-am sculat dimineata cu o durere de ceafa in partea stanga,nu puteam misca capul dintr-o parte in alta.Pe langa durere am observat ca imi vajaie putin si urechea stanga mai ales cand vorbesc sau cand sunt zgomote in jur.As dori sa stiu daca durerea de ceafa poate da si vajaiala in urechi.Va mulumesc!
  •  
    • 1094 mesaje
    31 Mar 2007, 18:57
    0 0
    da..clar sunt legate intre ele. Cumva in ultimul timp folosesti mai mult ratiunea decat sentimentele?
  •  
    • 2378 mesaje
    31 Mar 2007, 19:09
    0 0
    Ori ai stat in curent?
  •  
    • 97 mesaje
    31 Mar 2007, 20:38
    0 0
    Nu cred m-a tras curentul,eu dorm in general pe partea stanga si cred ca de data aceasta am dormit cu gatul stramb, ca altfel nu-mi explic.Ceea ce ma deranjeaza este acest vajait pe care nu mi-l explic, parca aud mai prost in urechea respectiva,desi stiu ca nu am nimic acolo pentru ca am fost la un orl-ist.Am cautat pe internet despre durerea cervicala si nu am gasit nicaieri ca unul din simptome este vajaitul in urechi.Poate stiti voi vreun site cu detalii despre acest subiect.Va multumesc!
  •  
    • 1166 mesaje
    1 Apr 2007, 01:10
    0 0
    ai avut probabil o cadere brusca de tensiune sau un puseu de tensiune..eu asa cred
  •  
    • 366 mesaje
    1 Apr 2007, 07:43
    0 0
    Eventual daca pui intrebatea pe forum,Top sanatate sau Naturaplant.nu am idee.nu poate fi de la curent ce nu ai observat?ca
    remediu naturist incearca sa pui in ureche tigara aprinsa-da-i sa fumeze-poate auzi din nou pocnituri,atunci e curent ,si iti revii
  •  
    • 3528 mesaje
    1 Apr 2007, 08:47
    0 0
    da-te cu niste diclofenac si ia un nurofen, ceva.
  •  
    • 1 mesaje
    1 Apr 2007, 18:27
    0 0
    poate sa fie un puseu acut de spondiloza cervicala. La servicia sau in timpul somnului ai o pozitie incomoda?
  •  
    • 97 mesaje
    1 Apr 2007, 20:50
    0 0
    Multumesc pentru raspunsuri! Azi m-am sculat ceva mai bine , nu mi-a mai vajait urechea, iar durerea de ceafa a mai scazut, chiar din prima zi incepusem sa iau ibuprofen.Mi-am schimbat si perna cu una speciala care imi tine coloana dreapta, sper sa mearga.Vajaitul s-a dus, dar tot nu stiu ce l-a provocat, sper sa nu mai apara.Trebuie sa-mi schimb si pozitia in timpul somnului pentru ca am prostul obicei sa dorm invers, adica cu fata in jos si cu capul intr-o parte si m-am gandit ca sigur am facut ceva intindere de muschi pe partea stanga ceea ce a cuprins si urechea.Nu e nimic grav dar vajaiala era chiar deranjanta, ma scotea din sarite.