transpiratia in somn

•  
    • 2 mesaje
    31 Mar 2007, 11:46
    3 0
    iubitul meu transpira foarte tare noaptea in timpul somnului. poate sa fie d la inima? el nu are probleme grave de sanatate si nici stresul nu cred ca e o cauza importanta pentru transpiratia in exces a corpului.
  •  
    • 9837 mesaje
    31 Mar 2007, 13:04
    0 0
    din cate stiu eu, transpiratiile nocturne pot avea drept cauza anumite dezechilibre ale energiilor care circula prin meridianele Plamani sau Rinichi.
  •  
    • 159 mesaje
    31 Mar 2007, 15:12
    0 0
    Transpiratiile nocturne pot fi simptom de TBC sau de vreo boala endocrina. Asa ca nu ar strica un control de specialitate.
  •  
    • 1964 mesaje
    31 Mar 2007, 16:59
    0 0
    mai, si eu transpir ca naiba noaptea ... o transpiratie foarte ciudata, fara miros fara nimic. Mi s-a spus ba ca e de la rinichi, ba ca de la tiroida.... Una peste alta mi-am facut tot felul de analize si n-am nici pe naiba.

Drept sa spun, m-am lasat la un moment dat de fumat vreo 2 luni si am constatat ca nu mai transpiram asa ... Poate fi si din cauza asta ...

Oricum am abandonat zbuciumul cata vreme nu miroase ... si se pare ca nici nu am murit
  •  
    • 2 mesaje
    1 Apr 2007, 01:28
    1 0
    intr-adevar transpiratia nu miroase... analizele sunt la zi... iar de fumat fumeaza o tigara doua pe zi...dar e neplacut(nu pot sa ma apropii de el knd doarme pt k umezeala dp piele imi creaza un disconfort deci nu ai primit nici un sfat sau un remediu... oricum mersi mult