Sunt nesigura. As vrea un sfat

  •  
    • 1 mesaje
    24 Dec 2018, 22:21
    0 0
    Buna tuturor! Vreau sa va impartasesc povestea mea cu scopul de a primi un sfat. Incep totul din 2016 (ianuarie)anul in care am ramas vaduva dupa 11 ani de casatorie. Am un copil. A fost un an foarte greu psihic dar m am ridicat. In 2017 iunie pe cand lucram casiera intr un supermarket aveam sa intalnesc cea ce nu sunt sigura in prezent. In aceea zi din iunie am zarit doi barbati care aveau nevoie de ajutor. Unul dintre ei sa i zicem A avea nevoie de pampersi pentru copil. Din putina conversatie am aflat ca sunt musulmani. Si de atunci ne salutam de fiecare data cand aparea prin supermarket. Am tinut o asa pana in septembrie cand mi am gasit alt job mai aproape de casa. A ramas sa mai ne scriem pe facebook dar la inceput a fost ok apoi nu am mai raspuns. A inceput sa mi placa de A. M am retras deoarece stiam ca are copil dar nu stiam pe atunci de relatia lui cum este. Anul acesta prin mai ne am revazut intamplator. Am inceput sa vorbim iar. Sa povestim despre toate lunile in care nu ne am vazut despre noi. Am devenit buni prieteni. El a inceput sa povesteasca ca e casatorit cu o romanca. Are un copil doar ca sunt separati de cand ea era gravida mai exact de 3 ani. L am crezut deoarece eu cand il vizitam statea cu chirie el mai venea la noi. Asteptam sa i vad copilul el pe al meu. Nu prea am intrat in viata lui decat prin septembrie cand am mers mai departe cerandu ma in casatorie cu propunere la anul. Am inceput sa avem o relatie cam ciudata. El este minunat ca barbat doar ca uneori nu l inteleg. Prin octombrie am intrebat ce are de gand sa faca cu sotia. El a inceput sa mi spuna ca ea il iubeste foarte mult doar ca el nu o iubeste. I am spus nimeni nu da sentimente fara sa primeasca macar un pic de sentimente. El nu si nu. O saptamana mai tarziu mi a spus ca da am dreptate . Si el ii raspunde cu te iubesc si toate astea doar pentru a lua copilul de la ea. Cand l am intrebat de ce nu l a luat mai demult a inceput sa mi spuna ca nu s a inteles cu ea. Ba ca ei ii pasa de copil ba ca nu i pasa de copil. Ba ca ea ar fi ok ba ca nu ar fi ok. Cand l am intrebat ce are de gand cu tot triunghiul acesta el mi a spus ca de fapt ea nu vrea sa divorteze de el. Planul lui este sa ma mut cu el in tara lui cu tot cu copilul meu de 9 ani respectiv copilul lui de doi ani care deja a inceput sa mi zica mama. Vrea sa mearga cu mine mai departe. El poate avea 4 sotii. Eu nu pot trai cu ideea ca el inca va ramane casatorit pana ce ea va vrea divortul. Dar cu toate astea el zi de zi imi arata iubirea si atentia necesara. Nu stiu cum reuseste sa ma aduca tot mai aproape de el. Il inteleg ca si vrea copilul dar ma da peste cap cu sotia lui. Isi face planuri de viitor cu mine ma include in multe. Chiar m a intrebat daca sunt de acord sa si cheme sotia la un an doi sa si vada copilul. Uneori in toata povestea asta imi vine sa ma retrag din cauza acestui triunghi chiar daca el imi tot spune ca va fi bine. Ca si eu as face la fel daca ar trebui sa obtin copilul. Nu inteleg nici sotia lui cum il iubeste daca nu vrea sa locuiasca impreuna. Ma invart intr un cerc...
  •  
    • 970 mesaje
    25 Dec 2018, 02:02
    0 0
    Inainte sa iei o decizie, am o mare rugaminte la tine. Cauta in librarii/online cartea “Numai pentru fiica mea” sau uita-te la ecranizarea acestui roman autobiografic exceptional. Iti garantez ca iti poate raspunde la unele intrebari, daca nu la toate.
  •  
    • 12 mesaje
    3 Mai 2019, 12:44
    0 0
    Un sfat bun  de a citi cartea 'Numai cu fiica mea " , se creeaza o  diferenta de cultura  si religie , nu toate femeile accepta asa ceva .
  •  
    • 297 mesaje
    26 Mai 2019, 20:36
    0 0
    Eu nu m-as duce in țara lui. Multe femei s-au dus in tari arabe și nu au reușit sa mai iasă de acolo. Documentează-te bine despre statutul femeii in țara in care te duci. Sunt șanse mari sa devii “prizonier”.