Imi place de cineva...

  •  
    • 1 mesaje
    20 Dec 2018, 21:09
    1 0
    Bună! Cred că inevitabilul începe să se întâmpla. E vorba despre un băiat. Mentionez ca sunt fata si am 17 ani. Deci, incepe cam asa. Ne stiam de pe Facebook, suntem din acelasi loc. El incepuse intr-un timp sa-mi dea multe like uri, apoi a venit intr-o zi la o repetitie de-a mea si a colegilor mei pentru un spectacol. Se uita la mine destul de insistent si mi-am adus aminte ca el e tipul de pe Facebook, dar am incercat sa ignor contactul vizual, eram destul de stresata dintr-o anume problema in momentul respectiv. Peste doua zile, eram cu o prietena care il cunoaste si ne-am intalnit intamplator. A facut cunostinta cu mine si se uita indelung. Am mai vorbit noi chestii irelevante, dupa care mi-a dat mesaj pe Instagram. In ziua aia a venit si la repetitii, pentru ca noi aveam repetitiile zi de zi. M-a salutat si m-a intrebat ce fac, parea destul de intimidat in prezenta mea. Mentionez ca este un tip mai arogant si tupeist. Apoi, dupa ce a plecat, mi-a spus ca am niste ochi superbi. Am mai primit mesaje de la el in care imi spunea cat de mult imi adora ochii. Ne-am mai intalnit in ziua aceasta, cand a fost spectacolul. In acest timp, ne-am mai dat mesaje, dar nu din acelea propiu zise si standarde precum "buna, ce faci?", ci 'conversatia' incepea banal, dintr-un instastory, Facebook story sau mesaje de genul "ochii" sau "dormi". Am remarcat ca el incerca oarecum sa para destul de 'smecheras' in fata mea. El de felul lui este mai glumet. In seara aceasta, cand am mers cu colegii la un estaurant sa celebram sfarsitul spectacolului, a venit si el. Eram la mese diferite, dar apropiate. Imi tot dadea mesaje "nu ma sta suparata", "te-ai pus acolo sa te uiti la mine?" Etc etc. Ideea e ca flirta cu alte fete in fata mea. Aproape cu toate a facut-o. Stiam ca este genul asta de tip oricum, insa mi s-aparut putin exagerat. Involuntar, mi-a venit o repulsie din interior si am avut o stare naspa. Sa zic asa. problema e ca imi place mult de el, efectiv mult. Are ceva special si nu stiu ce. Ma innebuneste! Am impresia ca de fapt nu ma place, ci pur si simplu cauta atentie, probabil cum face cu toate. Probabil mai da mesaje si altor 33 de fete si pe toate le complimenteaza. Problema mea majora e ca, atunci cand plac pe cineva, imi trece foarte greu. Il plac mult si nu stiu ce as putea sa fac. Intrebarile mele sunt" ce as putea face? Din detalile spuse, puteti deduce daca ma place sau nu? E genul care nici nu ma vrea, dar nici nu ma lasa, cel putin asa mi se pare. Ce e de facutttt?
  •  
    • 20 mesaje
    8 Ian 2019, 15:07
    2 2
    Salut,dacă zici că nu te vrea,dar nici nu te lasă, înseamnă că te iubeşte fizic,adică corpul tău,nu sufletul sau personalitatea ta.
    Acest mesaj a fost editat de către Eliza16: 9 Ian 2019, 00:13