Sa o caut sau sa o ignor?

  •  
    • 1 mesaje
    20 Dec 2018, 20:39
    0 0
    Salut si buna tuturor!
    Numa,ce mi-am facut si eu cont,ca am nevoie de niste pareri in legatura cu o nelamurire.
    E vorba de o fata,cu care am inceput sa vorbesc acum ceva timp.
    Am vorbit pe facebook si totul era ok.Dar conversatia era destul de seaca deoarece ea raspundea uneori ok alteori sec si monosilab.
    Cand ii propuneam o intalnire ca sa o cunosc si eu,tot spunea sa astept,ca e prea repede si alte lucruri.Am spus OK.
    Dupa ce am vorbit putin si am vazut ca avem unele lucruri in comun,din prostie,i-am spus ca imi place de ea.Atunci parca totul s-a schimbat.
    A inceput sa ma caute rar uneori nici nu ma cauta.Am inceput sa trag eu de ea sa vorbim.
    Dupa un timp nu i-am mai propus nici o intalnire,nici nu am mai adus in discutie ca o plac.Totul a revenit la normal si discutiile s-au intensificat pana la ora 3 dimineata.
    Dar problema a aparut acum cateva zile cand a disparut brusc din peisaj.Nu am stiut ce sa fac.I-am scris si am primit niste raspunsuri asa seci si monsilabice iar:Si,pai mna,Sunt ok.Ea nu era ok,mi-am dat seama ca a sters aproape tot profilul ce il avea.Pur si simplu.era ca o fantoma.
    Ea are ceva probleme cu increderea de sine,ca toti pun presiune pe ea.
    Eu i-am spus ca mi-e ok asa cum ii cu tot cu defecte si ca o apreciez si tin la ea.
    Dupa a inceput sa nu mai imi raspunda deloc.
    Nu am stiut cum sa reactionez.Pur si simplu am lasat totul in plata domnului si nu i-am scris de aproape 2 zile.
    Nu stiu ce sa fac.Uneori ma ignora ea si alte dati o ignoram eu.Dar tot eu reveneam sa o caut.Acum chiar nu stiu,oare daca o ignor,o sa ma caute ea sau nu?
    Ultimele 2 saptamani am inceput eu conversatia de fiecare data.
    Acum in ultimele zile lasa conversatia in aer seara si raspundea dimineata si iar continua asa.
    Va multumesc!