Divorț

  •  
    • 1 mesaje
    6 Nov 2018, 19:43
    0 0
    Buna seara am nevoie de ajutor la unele întrebări. Sunt din Republica Moldova dar sunt căsătorită in România de aproape 3 ani avem o fetița de 2.3 luni și vreau sa divortez . Pe fata am născut-o in Germania dar are cetățenie romană. In permanenta eu am stat cu copilu eu m-am ocupat de ia, soțul puțin ce a contribuit in educație. La 3 luni am trecut cu familia și fetița cu traiul in România. Primul an tatăl a fost cu noi a lucrat in țara și nu prea avea timp sa se ocupe de educație in permanenta eu. De la 1 an e plecat in Germania vine la jumate de an sau 4 luni și pleacă înapoi. Nia întreținut in permanenta cu bani . Eu nu am serviciu și nici studii terminate in România, soțul lucra legal in Germania. Dacă divortez copilu poate rămâne cu mine. Am inde pleca cu fata la Moldova sunt încă in spațiu la părinți acasă și m-a ajuta mama cu cheltuielile. Am procura generală pe 3 ani de zile. Dacă ea cu fata din țara și după dau la divorț de la ambasada poate ameliora problema divorțului? As vrea sa plec cu fata in Italia la alt bărbat care o sa aibă grija de noi. Soțu sa comportat bine cu fata ce a fost certuri între noi și bătăi fata nu a văzut tot timpul ne-am dat de o parte. Ce m-a sfătuiți ce pot face? Soțul acum e plecat in Germania eu m-a aflu in romania
  •  
    • 3 mesaje
    7 Nov 2018, 12:11
    0 0
    Dupa ce ca vine o data la 6 luni acasa, te mai si bate? Cere o consultatie cu un avocat specializat pe divort. Platesti consultatia, ii expui toata povestea si el te va indruma mai departe
  •  
    • 2115 mesaje
    11 Nov 2018, 00:37
    0 0
    Pai cu ce sa plateasca "consultatia"? Daca n-are bani/ nu lucreaza...
    Da' vrea sa scoata copilul din tara nu ca sa scape de batai, ci sa se intalneasca cu alt "barbat" care sa aiba "grija" de ele. Deh, romanii "e" saraci, Italia e plina de baroni cu bani fara numar si cu suflet mare!

  •  
    • 970 mesaje
    3 Dec 2018, 19:21
    1 0
    Cum poti fi asa sigura ca un alt barbat o sa aiba grija de voi???