Mi-am mințit partenerul :/

  •  
    • 1 mesaje
    31 Oct 2018, 15:06
    0 0
    Bună ziua, as vrea sa ma ajutati cu sfaturi, ca fac numai atacuri de panica cand ma gandesc, deci sa va povestesc. Înainte să fiu împreună cu prietenul meu, am iesit la un suc cu el si prietenul lui. Si mi-a cerut telefonul sa se uite in el, si eu aveam conversatia la arhiva cu fostul prieten, care aparea pe messenger primul la cei activi. Prietenul a zis ca ceva nu-i in regula, si a apasat pe profil, si m-am speriat, nu stiu cum sa explic, si i-am luat telefonu deodata din mana. Si pentru asta, am mintit ca eu nu am avut nicio legatura cu el, i-am spus ca am vorbit cu el din alt motiv, si am inceput sa zic minciuni despre fostul sau de fiecare data cand aducea vorba de fostul, incercam sa schimb subiectul, de frica ca se va desparti de mine. ( eu vorbisem recent cu fostul , doar ca intre prieteni, nimic mai mult de asta i-am si luat telefonu din mana, speriata) . Si acum el a plecat in afara, si a adus vorba de fostele lui, si la sfarsit a zis sa vorbim despre fostii mei, si am inceput iar sa mint, si din ce am povestit a reiesit intr-un fel ca l-am inselat. Desi nu a fost asta. Si apoi a inceput sa zica de baiatu care a apasat pe profil, ca ceva simte si altele, si a inceput sa zica ca l-am luat de fraier si etc. Si i-am promis cand vine acasa o sa ii zic tot adevarul, dar acum imi este frica sa nu aiba o reactie urata, incat sa ne despartim, avem 1 an si 5 luni impreuna. Nu stiu cum sa ii explic, de ce am mintit, nu prea imi gasesc cuvintele. Voi ce spuneti? Cum ii zic adevarul? Stiu ca am gresit, dar acum imi este foarte frica sa nu aiba o reactie foarte urata.
  •  
    • 3765 mesaje
    31 Oct 2018, 16:23
    0 0
    Deci acum esti singura si in nevoi?
  •  
    • 22 mesaje
    1 Nov 2018, 16:19
    1 0
    Nu am inteles nimic....Deci ai un fost cu care ai schimbat cateva cuvinte si ti-e frica de actualul prieten ca te va lasa daca afla....Cati ani aveti? Nu de alta dar astea-s copilarii nu chestii serioase