Ce sa mai inteleg din reactiile lui?

  •  
    • 1 mesaje
    13 Aug 2018, 14:37
    0 1

    Am cunoscut un irakian acum 3 luni.La inceput, in prima luna ma comportam foate distant ca sa il testez, nu ii scriam niciodata, il lasam doar pe el, erau zile cand ii spuneam din senin sa terminam relatia si sa se duca sa gaseasca o fata mai normala. I am spus de la bun inceput ca sunt o fire complicata, ca nu am incredere in barbati si ca e mai bine sa o terminam ca sa nu sufere in urma schimbarilor mele de temperament.Insa el, din a 2 a saptamana incepuse sa spuna ca incepuse sa ma iubeasca, ca ma acepta asa cum sunt, ca are rabdare, ca nu poate fi fericit fara mine, ba char imi propusese sa ma si mut cu el. Dupa 1 luna júmate am realizat ca ma indragostisem si eu de el si ca e timpul sa ma arat asa cum sunt,deoarece el incepuse sa imi spuna ca e satul de atitudinea mea si ca simte ca ii distrug viata uneori si ca doar ma joc cu el. Am fost la el de 2 ori, i am explicat motivele comportamentului meu dar ca sunt dispusa sa ma schimb, sa las rolul de fata rea si asta am si inceput sa fa ciar el a fost de acord sa ne impacam. Dupa nici o saptamana a aflat faptul ca va trebui sa se intoarca la el in tara, conform unei noi legi pt ca altfel i se va taia scolarizarea pt studii, fiind profesor la el in tara si fiind aici la doctorat pt 4 ani, dintre care a apucat sa stea doar 8 luni. Din acea zi atitudinea lui s a schimbat la 180 de grade.S a indepartat brusc de mine, 0 mesaje, 0 telefoane, mi a spus ca trebuie sa acceptam realitatea ca va pleca si ca oricum nu mai are sentimente pt mine in urma comportamentului meu din trecut. DE atunci au trecut 3 luni in care i am scris in fiecare saptamana, incercand sa l conving sa un renunte si sa petrecem timpul ramas impreuna. De fiecare data invoca scuza ca ne vom vedea cand e liber pt ca e foarte ocupat sa scrie la teza de doctorat ca sa poata sa plece din tara insa nici in momentul de fata nu a terminat o. 1 luna de zile nu l am vazut desi imi tot scria ca ne vedem cand e liber si desi m am oferit sa ma si duc de atatea ori la el..Mi a spus ca ma apreciaza foarte mult ca om si ca am numai lucruri bune insa un pt o relatie si ca oricum va pleca. De atunci l am mai vazut de 3 ori pt ca am insistat eu, cand mergeam la el acasa total parea normal, glume, veselie si parea ca lucrurile se indreapta mai ales ca ultima oara imi spusese ca de acum pot veni la el cand veau cu exceptia faptului cand va fi ocupat cu studiile., insa sa nu asum ca vrea o relatie cu mine. De atunci au trecut iar 2 saptamani si de fiecare data cand i am scris e ocupat cu prietenii sau intervine ceva . As vrea sa inteleg cum se poate ca la inceput cand aveam acea atitudine de scorpie si rece incepuse sa ma iubeasca, venea mereu dupa mine si un renunta desi i am spus de atatea ori sa o incheiem si din momentul cand am inceput sa i arat ca mi pasa si corelat total cu vestea ca va trebui sa plece, dintr o data i au trecut si sentimentele si s a detasat deodata fara sa mai dea un semn de atunci. Si de ce tot imi scria ca ne vom vedea cand e liber si ca pot veni oricand la el cand el e ocupat de fiecare data si nici macar odata sa fi propus el sa ne vedem in tot acest timp.Cand lam intrebat de ce mi a mai spus ca pot veni oricand la el desi un mai simte nimic, mi a spus pentru cae u am vrut sa vin si el imi permite. Cand l am intrebat de ce nu vede ca de 3 luni ii scriu, ma dau peste cap sa ne impacam si mi repeta ca nu mai are sentimente,   dar ca nu are nicio problema sa se vada cu mine si ca el va pleca din tara.

  •  
    • 1841 mesaje
    14 Aug 2018, 16:42
    1 0
    Draga mea, ce vrei mai limpede de atat, barbatul asta nu te vrea si are bunul simt sa fie sincer cu tine si sa nu te duca cu vorba. Deci nu mai insista si tu atat, ca nu faci decat sa iti pierzi demnitatea si sa ii demonstrezi ca intr-adevar n-are ce sa vrea de la tine ca esti foarte disperata. Eu te inteleg ca nu iti este usor, insa salveaza-ti un picut de demnitate si lasa omul in pace, ca deja sunt luni intregi de cand incerci si el este limpede ca buna ziua neinteresat, ti-a repetat-o in toate felurile. Tu acum cauti sa ii gasesti o vina ceva, ca de ce a zis ca te mai primeste in vizita daca nu vrea sa fiti impreuna? Iti dai seama ce penibil suna? Hai fruntea sus, mult curaj si lasa-l in pace, barbati sunt pe toate drumurile, nu mai atarna atata dupa unul care evident nu te vrea.

    Si la urmatorul incearca sa abordezi relatia mai matur, nu cu jocuri de orgolii de gen jucatul rolului de vipera ca sa ii trezesti interesul asa. Niciun barbat matur la cap nu se leaga cu o femeie care la nivelul asta se pozitioneaza. Barbatii maturi tot femei mature vor si ei, care nu fac jocuri de-astea si care stiu ce isi doresc, care se respecta pe sine si ii respecta si pe ei.

    Hai curaj din nou, multa demnitate si eleganta, lasa-l. Mai bine ofera-ti tie timpul ala petrecut alergand dupa niste izmene care nu te vor, asta e culmea. Citeste ceva, mergi la un film, fa o baie cu spuma, orice iti face tie placere, investeste intr-un rasfat personal mai degraba decat sa alergi dupa un barbat care nu te vrea. Iti garantez ca e mult mai inteligent investit timpul in tine. 
  •  
    • 1890 mesaje
    22 Aug 2018, 16:27
    0 0
    Perfect tot ce ai spus, outofhere, acum sa aiba sa aiba si ceva in cap, nu doar sa-l duca la coafor! Din ceea ce vad pe forum numai fete/baieti imature/imaturi. traiesc intr-o epoca in care DOAR distractia conteaza, fie ca e verticala sau orizontala. N-au orizont, n-au tel, n-au model sau ideal. Fatuta asta este setata pe agatat si, daca respectivul ii da de inteles ca el, gata, s-a saturat, nu poate sa inteleaga asta, atata e nivelul! Genul acesta de femei-crampon sunt cel mai greu de indepartat!