Buna! Va rog sa ma ajutati cu un sfat..

  •  
    • 4 mesaje
    3 Aug 2018, 19:14
    0 0
    ..
    Acest mesaj a fost editat de către Andreea091195: 5 Aug 2018, 00:09
  •  
    • 3765 mesaje
    3 Aug 2018, 22:27
    0 0
    Ce lucruri i-ai ascuns?
  •  
    • 4 mesaje
    3 Aug 2018, 22:58
    0 0
    ...
    Acest mesaj a fost editat de către Andreea091195: 5 Aug 2018, 00:10
  •  
    • 1 mesaje
    4 Aug 2018, 02:54
    0 0
    Singurul lucru pe care poți să-l faci e să-i spui tatălui tău de relația cu acest băiat și, că vrea să-l cunoască... iar dacă nu va fi de acord mutați-vă singuri
  •  
    • 115 mesaje
    4 Aug 2018, 06:53
    0 0
    Buna,

    Daca aveti planuri sa va casatoriti atunci mutati-va singuri.

    Succes!
  •  
    • 4 mesaje
    4 Aug 2018, 13:24
    0 0
    ..
    Acest mesaj a fost editat de către Andreea091195: 5 Aug 2018, 00:09
  •  
    • 4 mesaje
    5 Aug 2018, 00:07
    0 0
    .
  •  
    • 2115 mesaje
    5 Aug 2018, 00:17
    0 0
    Andreea091195 said:Vreau sa incep prin a spune ca am o relatie cu un barbat de 1 an si 9 luni, din care 10 luni am locuit impreuna in ap meu luat printr-un credit ipotecar impreuna cu mama.. Totul a decurs bine intre noi avem planuri de casatorie, imi daduse si inelul de logodna, ne iubeam, era barbatul perfect pt mine, nu am ce sa ii reprosez d.p.d.v al relatiei. El era nemultumit ca nu l-am dus acasa la tatal meu(el fiind o pers dificila cu care nu am o relatie prea buna) si de faptul ca mama intervenea in relatia noastra (ma refer ca nu il lasa sa faca investitii in casa si niciodata nu a fost de acord sa il duc acasa la tata). El intotdeauna mi-a spus ca nu doreste sa isi faca obligatii fata de mama si ca vrea sa sa facem ceva impreuna, nu se simtea prea confortabil in casa din cauza mamei. Acum doua saptamani a plecat de acasa fara sa discute cu mine, in urma unui episod in care eu i-am ascuns lucrurile prin casa deoarece a venit tatal meu pt niste reparatii in casa si mama mi-a cerut sa fac asta. De atunci el refuza sa discute cu mine, mi-a cerut o pauza de o luna '' ca sa se gandeasca si la el'' pentru ca ii e teama ca aici il va da oricand mama afara sau ca eu o voi asculta mai mult pe ea.. Si strans absolut toate lucrurile si a plecat, acum o saptamana am fost acasa la parintii lui si le-am explicat situatia, erau foarte inversunati impotriva mea insa intr-un final mama lui a inceput sa planga si mi-a spus ca el ma iubeste foarte mult si ca sufera acum.. El refuza sa vorbeasca... Insista ca vrea o pauza de o luna... Si nu stiu ce sa fac.. Asteptarea asta ma omoara, de doua saptamani sunt la pamant, nu stiu cum se vor rezolva lucrurile... Atunci cand a plecat m-a intrebat din nou daca vreau sa fiu sotia lui si mi-a spus ca nu imi imaginez cat de mult ma iubeste, insa nu mai poate sta asta... Ulterior, cand l-am mai cautat s-a purtat urat cu mine (a tipat la mine de fata cu tatal lui sa plec si sa il las, sa il ascult si sa luam pauza de o luna) Mi-e foarte greu... Am fost cumva pusa la mijloc pt ca nu am vrut sa o supar pe mama si sa imi fie bine si cu el... Nu stiu ce se va intampla... Mi-e teama ca dupa timpul asta se va desparti de mine... Ce ma sfatuiti sa fac? (am incercat sa scriu cat mai pe scurt, nu stiu cat se intelege din povestea mea) Multumesc celor care isi rup putin din timpul lor sa ma ajute cu o parere..

     Din doua una sigur este valabila, ori are pe cineva, ori a mai trecut prin aceeasi situatie si nu vrea sa se repete.  O fata este "monitorizata" atent de parinti, parinti care nu stiu unde sa se opreasca, vor sa monitorizeze tot si astfel ii distrug viata copilului, taman cand era cazul si timpul sa isi ia zborul. Ii taie aripile fragile.
    Apoi, daca are pe altcineva e mult mai greu de recuperat povestea. 

  •  
    • 2115 mesaje
    5 Aug 2018, 00:27
    1 0
    Andreea, nu ai incredere in tine, rupe-te de parinti putin si vezi-ti de viata ta, fii pe picioarele tale intai si norocul iti va surade. O viata ai, lasa basmele cu viata de apoi ca sunt doar basme, nimeni nu s-a intors sa spuna ca exista, nu? Deci o viata ai, alege pentru tine ce este mai bun! Bafta!