Pot avea incredere in ea ?

  •  
    • 11 mesaje
    16 Iul 2018, 13:20
    0 0
    Salut , am cunoscut o fata de 23e ani care are prieten , sunt impreuna de 6 ani iar de aprox 1 an este plecat la munca in alt oras . Ea a inceput sa iasa in oras cu un prieten comun (Alex) acum cateva luni , acesta a spus ca stie sigur ca ea s-a despartit de prietenul ei . 

    Am inceput sa ies cu ea in oras , vorbeam in fiecare zi de dimineata pana seara prin mesaje cand nu puteam sa ne intalnim . Cand am fost la ea acasa sateam npat si o suna mama ei , ea imi face semn sa nu fac nici un zgomot . Dupa ce termina de vorbit la telefon am intrebat-o de ce mi-a facut semn sa nu fac zgomot si mi-a spus ca nu vrea mama ei sa afle ca se vede cu alti barbati in timp ce prietenul ei e plecat 

    I-am spus ca am auzit ca s-au despartit iar ea a spus ca nu se mai inteleg deloc , se cearta in fiecare zi dar totusi mai tarziu a vorbit cu el prin mesaje si i-a spus ca il iubeste . 

    Am pastrat distanta ea m-a chemat la ea acasa a spus ca o sa se desparta de el . A sarit in bratele mele si a inceput sa planga ca s-a saturat , am stat la ea peste noapte , nu am facut sex doar de pipaiala , amncercat sa merg mai departe dar a zis ca nu vrea 

    Peste cateva zile am vrut sa ma duc la ea acasa si era cu Alex intr-un parc din apropiere  , imbratisati si se sarutau 

    Am trimis conversatiile mele cu ea prietenului ei acesta a spus ca imi va fi vesnic recunoscator , a spus ca l-a m-ai inselat de cateva ori dar a iertat-o . A parasit-o iar ea acum vrea sa fie impreuna cu mine . Am intrebat-o de ce era cu Alex in parc , a spus ca a actionat din cauza ca se simtea singura si regreta 

    Prietenii mei imi spun sa ii dau o sansa . Oare sa o fac ? Sau o sa ma insele si pe mine 


  •  
    • 2115 mesaje
    16 Iul 2018, 21:42
    1 0
    DraftKing90 said:Salut , am cunoscut o fata de 23e ani care are prieten , sunt impreuna de 6 ani iar de aprox 1 an este plecat la munca in alt oras . Ea a inceput sa iasa in oras cu un prieten comun (Alex) acum cateva luni , acesta a spus ca stie sigur ca ea s-a despartit de prietenul ei . 

    Am inceput sa ies cu ea in oras , vorbeam in fiecare zi de dimineata pana seara prin mesaje cand nu puteam sa ne intalnim . Cand am fost la ea acasa sateam npat si o suna mama ei , ea imi face semn sa nu fac nici un zgomot . Dupa ce termina de vorbit la telefon am intrebat-o de ce mi-a facut semn sa nu fac zgomot si mi-a spus ca nu vrea mama ei sa afle ca se vede cu alti barbati in timp ce prietenul ei e plecat 

    I-am spus ca am auzit ca s-au despartit iar ea a spus ca nu se mai inteleg deloc , se cearta in fiecare zi dar totusi mai tarziu a vorbit cu el prin mesaje si i-a spus ca il iubeste . 

    Am pastrat distanta ea m-a chemat la ea acasa a spus ca o sa se desparta de el . A sarit in bratele mele si a inceput sa planga ca s-a saturat , am stat la ea peste noapte , nu am facut sex doar de pipaiala , amncercat sa merg mai departe dar a zis ca nu vrea 

    Peste cateva zile am vrut sa ma duc la ea acasa si era cu Alex intr-un parc din apropiere  , imbratisati si se sarutau 

    Am trimis conversatiile mele cu ea prietenului ei acesta a spus ca imi va fi vesnic recunoscator , a spus ca l-a m-ai inselat de cateva ori dar a iertat-o . A parasit-o iar ea acum vrea sa fie impreuna cu mine . Am intrebat-o de ce era cu Alex in parc , a spus ca a actionat din cauza ca se simtea singura si regreta 

    Prietenii mei imi spun sa ii dau o sansa . Oare sa o fac ? Sau o sa ma insele si pe mine 


     Da' de ce le-ai trimis, vrei sa o iei de nevasta/vrei sa o faci de ras? Care este problema ta? N-ai ce f-te? Copii prosti!

  •  
    • 742 mesaje
    17 Iul 2018, 02:43
    0 0
    Îmi face impresia că nu ești destul de matur să înțelegi situația,schimba prietenii ca pe ciorapi,ceea ce ii face prietenului ei ..mîine îți va face ție.Off..off.mai..mai..
  •  
    • 11 mesaje
    17 Iul 2018, 02:47
    0 0
    Alin42 said:Îmi face impresia că nu ești destul de matur să înțelegi situația,schimba prietenii ca pe ciorapi,ceea ce ii face prietenului ei ..mîine îți va face ție.Off..off.mai..mai..

     de asta imi e teama 

  •  
    • 742 mesaje
    17 Iul 2018, 10:22
    0 0
    Deschide ochi,durerea sufletului doare,încă ești la început,viața ta și-i viitorul e in miimile tale !
  •  
    • 2115 mesaje
    17 Iul 2018, 15:06
    0 0
    DraftKing90 said:

    I
    Am trimis conversatiile mele cu ea prietenului ei acesta a spus ca imi va fi vesnic recunoscator , a spus ca l-a m-ai inselat de cateva ori dar a iertat-o . A parasit-o iar ea acum vrea sa fie impreuna cu mine . Am intrebat-o de ce era cu Alex in parc , a spus ca a actionat din cauza ca se simtea singura si regreta 

    Prietenii mei imi spun sa ii dau o sansa . Oare sa o fac ? Sau o sa ma insele si pe mine 


     Da' de ce le-ai trimis, vrei sa o iei de nevasta/vrei sa o faci de ras? Care este problema ta? N-ai ce f-te? Copii prosti!

     de futut chiar nu prea ma intereseaza ca am ce fute in afara de ea
    i le-am trimis ca sa vada ce are la casa lui ca el vroia sa o i-a de nevasta si i-a facut si cadou de vreo 8 milioane de ziua ei , cheltuie bani cu ea la greu

    si totusi la intrebare nu mi-ai raspuns?
    sa inteleg ca insultele is mai bune ?

     Sa inteleg ca te doare mai mult de durerea lui, da' vrei si tu o portie!

  •  
    • 2115 mesaje
    17 Iul 2018, 15:18
    0 0
    Chiar vrei sa iti raspund la intrebare? Femeile sunt ca focul, daca trece clipa se stinge gloria. Daca nu poti, aia e! Daaaa!
  •  
    • 11 mesaje
    17 Iul 2018, 16:34
    0 0
    white_storm2 said:Chiar vrei sa iti raspund la intrebare? Femeile sunt ca focul, daca trece clipa se stinge gloria. Daca nu poti, aia e! Daaaa!

     pai ce clipa sa treaca ca nici nu a fost 
    dar ai dreptate si tu si userul de mai sus , mai mult ca sigur o sa ma insele si pe mine , pentru ca si cu Alex asta era ceva intre ei inaintea mea si totusi a mai vrut sa isi faca oleaca de cap si cu mine deci nici lui nu i-a fost fidela

  •  
    • 1841 mesaje
    17 Iul 2018, 20:51
    0 0
    Evident ca nu poti avea incredere in ea si nu poti avea o relatie matura. Insa daca vrei o aventura si niste telenovela, daca iti doresti un pic de drama, pare sursa corecta. Doar ai grija sa folosesti protectie, miroase a belea. Sincer eu nu te-as condamna deloc daca te-ai decide sa experimentezi un pic, pana la urma si tu si ea pareti in acelasi moment experimental al vietii in care cel putin ea are chef sa cunoasca barbati sa isi testeze farmecele si feminitatea (ohooo si ce-o s-o mai judece sorturile apretate ca e curva) si sa isi testeze limitele tineretii. Eu zic mereu ca e mai bine sa faci prostii cand trebuie, ca altfel le faci cand nu trebuie. Acum depinde de tine ce iti doresti. Daca vrei ceva serios, cum poti sa intrebi macar daca poti avea incredere in ea? Este absolut evident la mintea cocosului ca nu. Dar daca ai chef sa te distrrezi, cu astfel de tipe e rost de aventura si distractie, nu cu fete care isi doresc lucruri serioase, sa le frangi inimile. Mult succes!
  •  
    • 11 mesaje
    17 Iul 2018, 23:16
    0 0
    outofhere said:Evident ca nu poti avea incredere in ea si nu poti avea o relatie matura. Insa daca vrei o aventura si niste telenovela, daca iti doresti un pic de drama, pare sursa corecta. Doar ai grija sa folosesti protectie, miroase a belea. Sincer eu nu te-as condamna deloc daca te-ai decide sa experimentezi un pic, pana la urma si tu si ea pareti in acelasi moment experimental al vietii in care cel putin ea are chef sa cunoasca barbati sa isi testeze farmecele si feminitatea (ohooo si ce-o s-o mai judece sorturile apretate ca e curva) si sa isi testeze limitele tineretii. Eu zic mereu ca e mai bine sa faci prostii cand trebuie, ca altfel le faci cand nu trebuie. Acum depinde de tine ce iti doresti. Daca vrei ceva serios, cum poti sa intrebi macar daca poti avea incredere in ea? Este absolut evident la mintea cocosului ca nu. Dar daca ai chef sa te distrrezi, cu astfel de tipe e rost de aventura si distractie, nu cu fete care isi doresc lucruri serioase, sa le frangi inimile. Mult succes!

     Multumesc
    Am 27 de ani vreau ceva serios si ea parea ca vroia ceva serios la inceput , cand am vazut-o cu Alex chiar nu mi-a venit sa cred , ea spunea ca prietenul o trateaza rau si vrea doar sa fie treaba buna , imi spunea chestii de familie gen cati copii ar vrea sa aiba , cum o sa fie casa , ce fel de verghete i-ar placea . 

    O chestie care m-a pus pe ganduri si trebuia sa imi dau seama de atunci . Vorbeam despre o prietena de a ei care e mai plimbareata ( ca sa folosesc un cuvant frumos ) si eu am spus ca nu e bine deloc cum face ca umbla si cu barbati insurati si ea a spus ca e bine ca o fata poate sa isi faca de cap si cand se marita se opreste . Trebuia sa imi dau seama ca si ei ii place sa isi faca de cap

  •  
    • 2115 mesaje
    18 Iul 2018, 00:39
    0 0
    La varsta asta te cam saturi sa o iei de la capat. Am o puicuta de 28 de ani care vrea si ea o relatie normala, adica daca n-o dai esti "taranca", nu demodata. Fii-mi-ar scarba! O dai o data, de doua ori, o cred si eu ca ti se apleaca, nu?
  •  
    • 11 mesaje
    18 Iul 2018, 01:52
    0 0
    white_storm2 said:La varsta asta te cam saturi sa o iei de la capat. Am o puicuta de 28 de ani care vrea si ea o relatie normala, adica daca n-o dai esti "taranca", nu demodata. Fii-mi-ar scarba! O dai o data, de doua ori, o cred si eu ca ti se apleaca, nu?

     pai o sa ii fie destul greu ca nu o sa o astepte fat frumos pe la 26-27 de ani cand o sa se sature ea de umblat , mai ales ca vestea se duce si cam toti din cercul nostru de prieteni isi dau seama incet incet ce fel de fata e , o sa trebuiasca sa caute in alta parte

    toti am crezut ca e serioasa , de treaba , inclusiv si "prietenele" ei o evita pentru ca mai flirta cu iubitii lor , se mai lua la imbrancit cu ei , acestia la randul lor o mai luau in brate asa "prieteneste" . 

    Si la faza cu plansul ori chiar il iubea pe prietenul ei si regreta faptul ca nu mai merge treaba ori stie sa se prefaca foarte bine dar ma cam inclin spre a doua varianta'

    Si azi m-a sunat ca vrea sa ne intalnim , ca de ce o evit , offff

  •  
    • 11 mesaje
    18 Iul 2018, 01:58
    0 0
    outofhere said:Evident ca nu poti avea incredere in ea si nu poti avea o relatie matura. Insa daca vrei o aventura si niste telenovela, daca iti doresti un pic de drama, pare sursa corecta. Doar ai grija sa folosesti protectie, miroase a belea. Sincer eu nu te-as condamna deloc daca te-ai decide sa experimentezi un pic, pana la urma si tu si ea pareti in acelasi moment experimental al vietii in care cel putin ea are chef sa cunoasca barbati sa isi testeze farmecele si feminitatea (ohooo si ce-o s-o mai judece sorturile apretate ca e curva) si sa isi testeze limitele tineretii. Eu zic mereu ca e mai bine sa faci prostii cand trebuie, ca altfel le faci cand nu trebuie. Acum depinde de tine ce iti doresti. Daca vrei ceva serios, cum poti sa intrebi macar daca poti avea incredere in ea? Este absolut evident la mintea cocosului ca nu. Dar daca ai chef sa te distrrezi, cu astfel de tipe e rost de aventura si distractie, nu cu fete care isi doresc lucruri serioase, sa le frangi inimile. Mult succes!

     nu cred ca o femeie e curva daca vrea sa se culce cu mai multi , chestia e sa nu o faca in timp ce e in relatie cu cineva mai ales de 6 ani , si sa fie destul de matura sa zica exact ce vrea nu sa dea sperante degeaba , intradevar si eu am fost prost ca semnele erau in fata mea si eu le-am ignorat

  •  
    • 2115 mesaje
    18 Iul 2018, 02:10
    0 0
    Dar tu esti perfect? Adica tu n-ai niciun defect? Cine te crezi? Eu una nici nu te-as baga In seama. Am scris pe acilea din instinct.
  •  
    • 742 mesaje
    18 Iul 2018, 02:17
    0 0
    Mai contează..?
  •  
    • 2115 mesaje
    18 Iul 2018, 02:21
    0 0
    Poate o iei de la cap si iti spui povestea sa pricepem ceva!
  •  
    • 11 mesaje
    18 Iul 2018, 08:17
    0 0
    white_storm2 said:Poate o iei de la cap si iti spui povestea sa pricepem ceva!

     spune-mi ce nu ai priceput si iti explic 

  •  
    • 11 mesaje
    18 Iul 2018, 08:18
    0 0
    white_storm2 said:Dar tu esti perfect? Adica tu n-ai niciun defect? Cine te crezi? Eu una nici nu te-as baga In seama. Am scris pe acilea din instinct.

     parerea mea , si e STRICT PAREREA MEA ca unele defecte pot trece cu vederea dar inselatul niciodata

  •  
    • 11 mesaje
    18 Iul 2018, 08:34
    0 0
    DraftKing90 said:
    white_storm2 said:Dar tu esti perfect? Adica tu n-ai niciun defect? Cine te crezi? Eu una nici nu te-as baga In seama. Am scris pe acilea din instinct.

     parerea mea , si e STRICT PAREREA MEA ca unele defecte pot trece cu vederea dar inselatul niciodata

     nu m-ai baga in seama de ce? ca am dat-o de gol prietenului? asta e

  •  
    • 2115 mesaje
    18 Iul 2018, 13:28
    0 0
    DraftKing90 said:

     nu m-ai baga in seama de ce? ca am dat-o de gol prietenului? asta e

     Cand n-o vedeti nu e bine, cand o capatati iar nu e ok, si-asa e rau si-asa nu e bine! Bleah!!!