Fericirea copilului meu

  •  
    • 3 mesaje
    10 Iun 2018, 00:20
    0 1
    Buna seara evelor.Am nevoie de un sfat de la voi cum sa ma descurc in povestea asta.
    Am trait in concubinaj cu un baiat de unde a rezultat o fetita si datorita jignirilor si batailor am decis sa il las si sa-mi refac viata,am suportat prea multe de la el, tin minte ca prima palma am luat-o cand eram gravida ca de ce i-am umblat in telefonul lui unde am gasit niste mesaje de la o fata.De cand l-am parasit imi face viata un calvar(el e tot singur acum) in timp ce eu m-am logodit cu un om minunat.El a plecat in Germania cu un contract de munca de un an pentru a ne oferi o viata mai buna.De cand a aflat fostu ca logdnicul e plecat in afara a decis ca singura oportunitate de a-mi vedea copilul e sa ma duc la el acasa sau sa vina el la mine, ideea e ca logodnicul nu stie asta si cand aduce copilul la mine acasa incepe sa planga dupa tasu si el sta fortat la mine pana se calmeaza copilul,ideea e ca sta peste noapte( nu facem sex sau altceva).zic ca sta fortat fiindca prima oara cand am vrut sa-l dau afara din casa mi-a tras un pumn si nu am putut sa ma duc la politie, nu am vrut sa sperii copilul sau daca ma duceam el facea si mai rau.Nu putem sa ne vedem in locuri publice ca sa iau sau sa-i dau copilul fiindca iese circ de asta a spus ca ori la el acasa ori la mine.Eu cu logodnicul meu vorbim in fiecare seara pe Facebook si cand e fostu la mine il cam evit,ii zic ca sunt obosita si nu pot vorbi sau cand ma duc eu la el acasa imi inchid telefonul ca sa nu sune si inventez tot felul de minciuni si normal ca acum a intrat la banuieli si cam vrea sa ne despartim,si nu vreau sa-l pierd.Ce imi sugerati sa fac? Nu prea pot sa-i spun adevarul ca fostul doarme cu mine in casa lui (camere separate) sau ca ma duc la el acasa in timpul zilei si stau cu fata si cu el ca na dar in acelasi timp ma gandesc si la copilul meu ca daca nu stam amandoi cu el nu aveti idee cat plange si ce urat face.Eu cu fostul nu ma impac asta e clar si a zis ca daca vine ala acasa din germania ii taie gatu. I-am zis ca o sa ma duc la tribunal in legatura cu copilul si a inceput sa ma ameninte.Ma gandeam sa ma duc la politie sa fac un ordin de protectie ceva dar nu cred ca rezolv nimic, copilul tot va plange dupa parinti si el tot asa se va comporta.Ce sa fac ? A si inca ceva sunt anumite poze facute de el cand doarme la mine adica cand ma saruta fortat sau vine in pat la mine dezbractat si incepe sa faca poze si ameninta ca i le trimite logodnicului.
    Acest mesaj a fost editat de către AndreeaBBB: 10 Iun 2018, 12:10
  •  
    • 12208 mesaje
    11 Iun 2018, 13:23
    0 0
    PENTRU A CONTINUA ACTUALA RELATIE SA STII CA Adevarul este cea mai buna solutie .In legatura cu fostul ce sa zic , nu inteleg cum ai ajuns sa faci un copil cu un astfel de om .Copilul pange pentru ca nu are activitate cu fiecare in parte nu cu amandoi odata . daca tu te-ai organiza altfel cred ca copilul nu ar simti lipsa tatalui astfel incat sa planga.
  •  
    • 28 mesaje
    11 Iun 2018, 14:40
    0 0
    gabriela42 said:PENTRU A CONTINUA ACTUALA RELATIE SA STII CA Adevarul este cea mai buna solutie .In legatura cu fostul ce sa zic , nu inteleg cum ai ajuns sa faci un copil cu un astfel de om .Copilul pange pentru ca nu are activitate cu fiecare in parte nu cu amandoi odata . daca tu te-ai organiza altfel cred ca copilul nu ar simti lipsa tatalui astfel incat sa planga.

     


    Acest mesaj a fost editat de către faranume25: 11 Iun 2018, 14:56
  •  
    • 28 mesaje
    11 Iun 2018, 15:11
    0 0
    faranume25 said:
    gabriela42 said:PENTRU A CONTINUA ACTUALA RELATIE SA STII CA Adevarul este cea mai buna solutie .In legatura cu fostul ce sa zic , nu inteleg cum ai ajuns sa faci un copil cu un astfel de om .Copilul pange pentru ca nu are activitate cu fiecare in parte nu cu amandoi odata . daca tu te-ai organiza altfel cred ca copilul nu ar simti lipsa tatalui astfel incat sa planga.

     

    Unii oameni sunt chiar batuti in cap si datorita orgoliului distrug totul incearca sa obtii ordinul ala de protectie si incerca sa pui pe cineva sa stea cu tine ca sa nu mai vina ala la tine. Mult succes
    Acest mesaj a fost editat de către faranume25: 11 Iun 2018, 15:23
  •  
    • 3 mesaje
    11 Iun 2018, 21:19
    0 0
    gabriela42 said:PENTRU A CONTINUA ACTUALA RELATIE SA STII CA Adevarul este cea mai buna solutie .In legatura cu fostul ce sa zic , nu inteleg cum ai ajuns sa faci un copil cu un astfel de om .Copilul pange pentru ca nu are activitate cu fiecare in parte nu cu amandoi odata . daca tu te-ai organiza altfel cred ca copilul nu ar simti lipsa tatalui astfel incat sa planga.
    Garbriela nu am stiut ce fel de om era la inceput plus ca eu am ramas gravida dupa o luna dupa ce ne-am cunoscut desi el m-a obligat sa fac avort dar eu nu am vrut si in legatura cu activitatea copilului iti dai seama ca ma ocup de el numai ca eu ii mai impun niste reguli si la tasu face ce vrea.Si na fiindca e fata iti dai seama ca tine mai mult cu tasu dupa cum se spune plus ca o influenteaza mult,intr-o zi mi-a spus fata ca eu nu sunt mama ei ci bunicasa e(mama fostului),iti dai seama cum m-am simtit...

     

  •  
    • 3 mesaje
    13 Iun 2018, 21:16
    0 0
    A aflat logodnicul ca-l mint,a venit fostu mai devreme la mine cu copilul si i-am spus logodnicului ca ma duc sa platesc o factura la telefon si dupa ma culc ca ma doare capu dar el a sunat la compania de telefoane si era platit mai demult si a iesit un scandal monstru intre noi.Nu mai stiu ce sa mai fac.
  •  
    • 970 mesaje
    5 Iul 2018, 09:57
    0 0
    As vrea sa iti spun ca imi pare rau pentru situatia ta, numai ca nu-mi pare. Este adevarat, nu stiai cum e omul cu care ai facut un copil, dar acum stii. FA ceva!
  •  
    • 77 mesaje
    11 Iul 2018, 21:25
    0 0
    Tare urata este minciuna intr-o relatie de cuplu, tie ti-ar placea sa fii mintita? Ar fi trebuit sa spui totul logodnicului, sa-i ceri ajutor! Daca te interesa cu adevarat fericirea copilului tau ai fi facut orice sa nu ajungi in situatia asta, ai fi tinut cu dintii la aceasta relatie cu un om de calitate! O femeie trebuie sa fuga mancand pamantul de un barbat violent cu atat mai mult cu cat e tatal copilului...Exista legi, exista politie, exista tot felul de organizatii, exista ajutor- doar sa-l fi cerut.
  •  
    • 2115 mesaje
    20 Iul 2018, 18:06
    0 0
    Microscop said:Tare urata este minciuna intr-o relatie de cuplu, tie ti-ar placea sa fii mintita? Ar fi trebuit sa spui totul logodnicului, sa-i ceri ajutor! Daca te interesa cu adevarat fericirea copilului tau ai fi facut orice sa nu ajungi in situatia asta, ai fi tinut cu dintii la aceasta relatie cu un om de calitate! O femeie trebuie sa fuga mancand pamantul de un barbat violent cu atat mai mult cu cat e tatal copilului...Exista legi, exista politie, exista tot felul de organizatii, exista ajutor- doar sa-l fi cerut.

     Corect, doar ca pana se pun astea in miscare femeia si copilul au de suferit. Traim in Ro, ce naiba!
    Vorbim vorbe intr-o tara a nimanui, legea ne apara prea tarziu. 

  •  
    • 21 mesaje
    20 Aug 2018, 17:06
    0 0
    Minciuna e cea mai mare greseala intr-o relatie.