Fostul ei ne cauzeaza probleme

  •  
    • 2115 mesaje
    15 Iun 2018, 18:30
    0 0
    faranume25 said:
    white_storm2 said:
    robertzica said:Eu cred ca trebuie sa ai răbdare. Multă. Îți spunea cineva ca iubita ta e considerată femeie ușoară din cauza relației cu tine. O absurditate mai mare încă nu am auzit! Ce as face eu: as avea încredere in persoana de lângă mine; nu as încerca sa rezolv situația (in mid special, nu cu bătaie); i-as spune ca “sunt aici. Spune-mi cum te pot ajuta.” As documenta toate discuțiile cu ex-ul (print screen-uri ale SMS, e-mail-uri etc) și le-as păstra (in mod special pe cele cu amenințări, agresivitate, etc.). Daca voi aveti incredere in relatia voastra, nimeni nu va poate darama. Succes!

     Serios, om fi noi intr-o perioada tulbure din punct de vedere politic, dar legile sunt vechi, deci o femeie are un copil in afara casatoriei, apoi se iubeste cu un alt tip care de asemenea e voiajor si liber si totusi ea vrea custodia copilului avut cu primul si nu e pusa la colt?
    Nu zic ca ce face tatal biologic este normal, dar nu mai spune ca mama este absolvita de vina, pentru ca nu a incheiat situatia minorului cu fostul. Deci ea este privita ca o femeie usoara si va suporta consecintele dupa lege. Nu dam noi verdicte, dar lucrurile sunt definite si unde se incadreaza, acolo va intra, ca vrem ori ba!

    CHiar daca nu are nici o relevanta dar nu vrem custodia totala ci de stabilirea domiciliului a copilului(cu noi) ,nici pensie alimentara nu vrem de la el.Eu am aparut in imagine dupa ce s-au despartit ei adica fata si-a luat bagajul ca nu mai suporta viata cu ala si s-a mutat la parintii ei si apoi am aparut eu.Ca e ala nebun la cap si prin ce au trecut ei nu putem dovedi in instanta(batai,amenintari etc) si nici martori nu sunt ca au tinut totul secret in relatia lor iar chestia ca e considerata ca femeie usoara de ce? mai degraba proasta ca nu a fost la politie dupa fiecare bataie cel putin asa ii zic eu ei daca era fata cu cap pleca de la prima palma/bataie dar na avea 19 ani atunci si s-a sacrificat pentru copil, intodeauna cand o femeie primeste o palma sau o bataie de la barbat fii sigur ca vine si a doua,si a treia. .Acuma sa vedem ce o sa decida instanta

     

     Ai si tu dreptate ca o fatuca va crede ca dupa o palma, doua se va schimba situatia. Asa crede ea, dar asta nu se va intampla, ba din contra se va agrava.

  •  
    • 297 mesaje
    16 Iun 2018, 05:20
    1 0
    In caz ca nu Stoian, nici o metoda contraceptiva nu este 100% sigura.
    white_storm2 said:
    faranume25 said:
    white_storm2 said:
    robertzica said:Wow! Deci o femeie care are in copil cu un barbat fără sa fie căsătorită, e o femeie ușoară!??? 

     

     Da.
    Da si eu sunt de parere ca un copil ar trebuii sa apara dupa casatorie dar asta nu inseamna ca daca cuplul respectiv nu se protejeaza ar trebuii sa o tina numai in avorturi sau vai doamne ai ramas gravida hai imediat la starea civila,sunt fel si fel de cazuri.SI chestia cu femeia usoara nu stiu la ce te referi ca eu nu o cataloghez ca fiind curva sau chestii de genu,daca ai o relatie cu unu de ani de zile si nu sunt casatoriti si ai un copil cu dansu si vrei sa pleci cu altu asta te face o femeia usoara?

     Bati campii maxim, in ziua de azi exista metode contraceptive,! Nu zau?!?

     

     

  •  
    • 175 mesaje
    24 Iun 2019, 23:57
    1 0
    Da, sa le fie rusine parintilor care se folosesc de proprii lor copii ca sa se razbune pe fostii lor parteneri. Asta dovedeste lipsa de caracter, de inteligenta si de personalitate si dezvaluie un caracter infect din partea celor care procedeaza asa.