Fostul ei ne cauzeaza probleme

  •  
    • 28 mesaje
    15 Mai 2018, 14:37
    0 0
    Alin42 said:Am citit cu atenție toate comentariile,aproape am trecut și eu prin probleme de genul asta.Puterea decizională este in prima faza a ta și a iubitei tale,trebuie urgent mers la tribunal pentru orele de vizita a minorului.Sa tii minte un lucru..tata și mama nu poate fii înlocuit de nimeni,singele apa nu se face,timpul rezolva toate problemele.Si eu am luptat cu fostul la fosta.....și după ani și ani mi-am dat seama că am cazut de prost,fraier,etc...

     

    Dupa tribunal eu nu am de gand sa-i mai suport lui toate prostiile, a comentat ceva urat, l-am ars. Desi sunt constient cand va auzi de tribunal o sa inceapa cu amenintari, sper sa nu-l manance in cur sa faca vreo prostie. La ce te-ai referit ca ai fost prost, fraier etc?
  •  
    • 742 mesaje
    19 Mai 2018, 00:52
    0 0
    Îmi vine in minte o zicala..un lucru început rău...se va gata și mai rău !Daca a-si fi putut întoarce anii..nu mă-sii fi încurcat cu cineva cu copil,sunt atîta fete care își caută jumătatea..oho..
  •  
    • 2115 mesaje
    21 Mai 2018, 23:22
    0 0
    faranume25 said:

     

    Multumim dar mai avem mult de tras cu el,abia astept reactia lui cand va primi instiintarea de la tribunal .Stiu ca copilul nu are nici o vina dar eu vreau ca el sa fie un om normal,Buna ziua,am venit sa iau fata si ti-o aduc in data de...in caz de se intampla ceva cu ea te anunt.La revedere. Banuiesc ca asa ar fi normal.

     

     Io zic sa ai grija, el este tatal biologic al copilului, totusi. Indiferent ce ii poti tu oferi acelui copil, el nu este al tau si tatal are muuulte drepturi. 
    Nu era mai usor sa iti gasesti o mandra fara atatea probleme, fara copii?? 

  •  
    • 28 mesaje
    24 Mai 2018, 00:06
    0 1
    white_storm2 said:
    faranume25 said:

     

    Multumim dar mai avem mult de tras cu el,abia astept reactia lui cand va primi instiintarea de la tribunal .Stiu ca copilul nu are nici o vina dar eu vreau ca el sa fie un om normal,Buna ziua,am venit sa iau fata si ti-o aduc in data de...in caz de se intampla ceva cu ea te anunt.La revedere. Banuiesc ca asa ar fi normal.

     

     Io zic sa ai grija, el este tatal biologic al copilului, totusi. Indiferent ce ii poti tu oferi acelui copil, el nu este al tau si tatal are muuulte drepturi. 
    Nu era mai usor sa iti gasesti o mandra fara atatea probleme, fara copii?? 

    Ba da are balta multi pesti dar ea e mai speciala pentru mine si na sunt atatea femei divortate/despartite care au copii,ele nu merita o a doua sansa? sau trebuie neaparat o femeie cu copil sa-si caute un barbat cu copil? si da sunt constient ca acuma imi fac nervi si suferim si etc si maine poimaine poate sa ma lase pentru altu sau chiar sa se impace cu fostul,in viata nu se stie nimic, prezentul conteaza.

     


    Acest mesaj a fost editat de către faranume25: 24 Mai 2018, 00:28
  •  
    • 742 mesaje
    24 Mai 2018, 23:52
    0 0
    Îți doresc Succes !
  •  
    • 366 mesaje
    25 Mai 2018, 09:07
    0 1
    faranume25 said:
    Alin42 said:Am citit cu atenție toate comentariile,aproape am trecut și eu prin probleme de genul asta.Puterea decizională este in prima faza a ta și a iubitei tale,trebuie urgent mers la tribunal pentru orele de vizita a minorului.Sa tii minte un lucru..tata și mama nu poate fii înlocuit de nimeni,singele apa nu se face,timpul rezolva toate problemele.Si eu am luptat cu fostul la fosta.....și după ani și ani mi-am dat seama că am cazut de prost,fraier,etc...

     

    Dupa tribunal eu nu am de gand sa-i mai suport lui toate prostiile, a comentat ceva urat, l-am ars. Desi sunt constient cand va auzi de tribunal o sa inceapa cu amenintari, sper sa nu-l manance in cur sa faca vreo prostie . La ce te-ai referit ca ai fost prost, fraier etc

      Esti  penibil  si  lipsit  de  inteligenta!

     Copilul  este  a  lui , iar  tu  daca  ai  fi  in  cazul  lui , nu  stim  cum  ai  reactiona.

       Nu  e  vina  lui  ca  dintre  toate  fetele  disponibile  de  pe  lume , tu  ai  ales  sa  refolosesti  una.

       Macar  du  ti  crucea  cu  demnitate , si  nu  da  dovada  de  prostie!

  •  
    • 28 mesaje
    26 Mai 2018, 01:51
    0 0
    omulcumartoaga said:
    faranume25 said:
    Alin42 said:Am citit cu atenție toate comentariile,aproape am trecut și eu prin probleme de genul asta.Puterea decizională este in prima faza a ta și a iubitei tale,trebuie urgent mers la tribunal pentru orele de vizita a minorului.Sa tii minte un lucru..tata și mama nu poate fii înlocuit de nimeni,singele apa nu se face,timpul rezolva toate problemele.Si eu am luptat cu fostul la fosta.....și după ani și ani mi-am dat seama că am cazut de prost,fraier,etc...

     

    Dupa tribunal eu nu am de gand sa-i mai suport lui toate prostiile, a comentat ceva urat, l-am ars. Desi sunt constient cand va auzi de tribunal o sa inceapa cu amenintari, sper sa nu-l manance in cur sa faca vreo prostie . La ce te-ai referit ca ai fost prost, fraier etc

      Esti  penibil  si  lipsit  de  inteligenta!

     Copilul  este  a  lui , iar  tu  daca  ai  fi  in  cazul  lui , nu  stim  cum  ai  reactiona.

       Nu  e  vina  lui  ca  dintre  toate  fetele  disponibile  de  pe  lume , tu  ai  ales  sa  refolosesti  una.

       Macar  du  ti  crucea  cu  demnitate , si  nu  da  dovada  de  prostie!


    Mai omule si care mai sunteti pe aici eu nu vreau sa-i fac rau lui sau sa-i iau copilul de langa el, eu vreau doar sa ne intelegem cu el dar daca nu se poate ca el ca e un nenorocit cum vreti sa reactionez??????Ce ar fi sa ma bag si eu in seama cu o fosta de a mea si s-o iau la injuraturi ca asa mi-a venit mie pai nu-mi fu*e barbasu o mama de bataie?Si da e vina lui, ca femeia nu pleaca de acasa de prea mult bine,nici o femeie intreaga la cap nu trebuie sa suporte toate prostiile barbatilor, poate sa fie vorba de 3/5/10 copii la mijloc.Si daca vrei pot sa-ti testezi si eu nervii tai,daca ai iubita sau sotie si ma leg de ea cum ai reactiona? ce mi-ai face? stiind ca la politie nu poti sa te duci? iar daca tu imi spui,bai lasa-mi femeia in pace si veza-ti de treaba si eu iti raspund,bai fac ce vreau,si ma leg de ea asa cateva luni incontinuu ce ai face?
    a) m-ai bate
    b)pui baietii sa ma bata
    c)taci din gura si iti duci crucea
    d)incerci sa vorbesti cu el din nou,si din nou ... si din nou poate se potoleste

     Uimeste-ma cu raspunsul tau.... 
    Ca la urma urmei se numeste hartuire ce face el.Ai venit tu aici si ai trantit un raspuns asa fara rost si nefolositor.Deci da is penibil si prost asa ca domnu meu ia gandeste-te mai bine la un sfat care chiar ma ajuta daca nu atunci vezi ca sunt si alte persoane care au nevoie de intelepciunea ta.Auzi la el"tu ai ales sa refolosesti una" am sa caut o virgina data viitoare


    Acest mesaj a fost editat de către faranume25: 26 Mai 2018, 02:33
  •  
    • 297 mesaje
    10 Iun 2018, 06:39
    0 0
    Eu cred ca trebuie sa ai răbdare. Multă. Îți spunea cineva ca iubita ta e considerată femeie ușoară din cauza relației cu tine. O absurditate mai mare încă nu am auzit! Ce as face eu: as avea încredere in persoana de lângă mine; nu as încerca sa rezolv situația (in mid special, nu cu bătaie); i-as spune ca “sunt aici. Spune-mi cum te pot ajuta.” As documenta toate discuțiile cu ex-ul (print screen-uri ale SMS, e-mail-uri etc) și le-as păstra (in mod special pe cele cu amenințări, agresivitate, etc.). Daca voi aveti incredere in relatia voastra, nimeni nu va poate darama. Succes!
  •  
    • 366 mesaje
    12 Iun 2018, 13:12
    0 0
    robertzica said:Eu cred ca trebuie sa ai răbdare. Multă. Îți spunea cineva ca iubita ta e considerată femeie ușoară din cauza relației cu tine. O absurditate mai mare încă nu am auzit! Ce as face eu: as avea încredere in persoana de lângă mine; nu as încerca sa rezolv situația (in mid special, nu cu bătaie); i-as spune ca “sunt aici. Spune-mi cum te pot ajuta.” As documenta toate discuțiile cu ex-ul (print screen-uri ale SMS, e-mail-uri etc) și le-as păstra (in mod special pe cele cu amenințări, agresivitate, etc.). Daca voi aveti incredere in relatia voastra, nimeni nu va poate darama. Succes!

       Tu  o  ai  mica ,  sau  vrei  una  mare?

  •  
    • 2115 mesaje
    13 Iun 2018, 18:53
    0 0
    Alin42 said:Am citit cu atenție toate comentariile,aproape am trecut și eu prin probleme de genul asta.Puterea decizională este in prima faza a ta și a iubitei tale,trebuie urgent mers la tribunal pentru orele de vizita a minorului.Sa tii minte un lucru..tata și mama nu poate fii înlocuit de nimeni,singele apa nu se face,timpul rezolva toate problemele.Si eu am luptat cu fostul la fosta.....și după ani și ani mi-am dat seama că am cazut de prost,fraier,etc...

     Mai citeste, "puterea decizionala" apartine parintilor biologici, amantii/-tele n-au niciun cuvant de spus! Chit ca nu sunt casatoriti, ei sunt parintii biologici, nu? Te si contrazici singur in fraza urmatoare.

  •  
    • 2115 mesaje
    13 Iun 2018, 19:12
    0 1
    robertzica said:Eu cred ca trebuie sa ai răbdare. Multă. Îți spunea cineva ca iubita ta e considerată femeie ușoară din cauza relației cu tine. O absurditate mai mare încă nu am auzit! Ce as face eu: as avea încredere in persoana de lângă mine; nu as încerca sa rezolv situația (in mid special, nu cu bătaie); i-as spune ca “sunt aici. Spune-mi cum te pot ajuta.” As documenta toate discuțiile cu ex-ul (print screen-uri ale SMS, e-mail-uri etc) și le-as păstra (in mod special pe cele cu amenințări, agresivitate, etc.). Daca voi aveti incredere in relatia voastra, nimeni nu va poate darama. Succes!

     Serios, om fi noi intr-o perioada tulbure din punct de vedere politic, dar legile sunt vechi, deci o femeie are un copil in afara casatoriei, apoi se iubeste cu un alt tip care de asemenea e voiajor si liber si totusi ea vrea custodia copilului avut cu primul si nu e pusa la colt?
    Nu zic ca ce face tatal biologic este normal, dar nu mai spune ca mama este absolvita de vina, pentru ca nu a incheiat situatia minorului cu fostul. Deci ea este privita ca o femeie usoara si va suporta consecintele dupa lege. Nu dam noi verdicte, dar lucrurile sunt definite si unde se incadreaza, acolo va intra, ca vrem ori ba!

  •  
    • 28 mesaje
    13 Iun 2018, 22:20
    0 0
    white_storm2 said:
    robertzica said:Eu cred ca trebuie sa ai răbdare. Multă. Îți spunea cineva ca iubita ta e considerată femeie ușoară din cauza relației cu tine. O absurditate mai mare încă nu am auzit! Ce as face eu: as avea încredere in persoana de lângă mine; nu as încerca sa rezolv situația (in mid special, nu cu bătaie); i-as spune ca “sunt aici. Spune-mi cum te pot ajuta.” As documenta toate discuțiile cu ex-ul (print screen-uri ale SMS, e-mail-uri etc) și le-as păstra (in mod special pe cele cu amenințări, agresivitate, etc.). Daca voi aveti incredere in relatia voastra, nimeni nu va poate darama. Succes!

     Serios, om fi noi intr-o perioada tulbure din punct de vedere politic, dar legile sunt vechi, deci o femeie are un copil in afara casatoriei, apoi se iubeste cu un alt tip care de asemenea e voiajor si liber si totusi ea vrea custodia copilului avut cu primul si nu e pusa la colt?
    Nu zic ca ce face tatal biologic este normal, dar nu mai spune ca mama este absolvita de vina, pentru ca nu a incheiat situatia minorului cu fostul. Deci ea este privita ca o femeie usoara si va suporta consecintele dupa lege. Nu dam noi verdicte, dar lucrurile sunt definite si unde se incadreaza, acolo va intra, ca vrem ori ba!

    CHiar daca nu are nici o relevanta dar nu vrem custodia totala ci de stabilirea domiciliului a copilului(cu noi) ,nici pensie alimentara nu vrem de la el.Eu am aparut in imagine dupa ce s-au despartit ei adica fata si-a luat bagajul ca nu mai suporta viata cu ala si s-a mutat la parintii ei si apoi am aparut eu.Ca e ala nebun la cap si prin ce au trecut ei nu putem dovedi in instanta(batai,amenintari etc) si nici martori nu sunt ca au tinut totul secret in relatia lor iar chestia ca e considerata ca femeie usoara de ce? mai degraba proasta ca nu a fost la politie dupa fiecare bataie cel putin asa ii zic eu ei daca era fata cu cap pleca de la prima palma/bataie dar na avea 19 ani atunci si s-a sacrificat pentru copil, intodeauna cand o femeie primeste o palma sau o bataie de la barbat fii sigur ca vine si a doua,si a treia. .Acuma sa vedem ce o sa decida instanta

     


    Acest mesaj a fost editat de către faranume25: 13 Iun 2018, 22:31
  •  
    • 297 mesaje
    14 Iun 2018, 11:58
    1 0
    Wow! Deci o femeie care are in copil cu un barbat fără sa fie căsătorită, e o femeie ușoară!??? Chiar așa fără sa știi nimic despre ea? Fără sa știi nimic despre relația lor? Iar bărbatul care face un copil fără sa fie căsătorit cu ea, ce este? Oricum, de unde ai tras tu concluzia ca nu erau căsătoriți? De curiozitate, care lege spune ca o femeie care are un copil fără sa fie căsătorită e o femeie ușoară? In caz ca nu ai aflat, fiecare individ (bărbat sau femeie) are dreptul sa își trăiască viața așa cum simte și vrea. Restul lumii trebuie sa se îngrijească fiecare de problemele personale. Indiferent dacă un copil e născut intr-o casatorie sau nu, daca părinții se despart, vor fi mereu discuții despre cine, când, cum și cât. Acum 300 de ani poate un păcat capital sa te despărți și sa îți cauți fericirea; in zilele noastre e normal. Semnat: o femeie căsătorită de 13 ani; împreuna cu soțul de 16 ani... iar soțul meu este și tatăl biologic al copiilor mei (asta ca sa nu ma anunți ca sunt femeie ușoară și de-asta gândesc diferit de tine).
    white_storm2 said:
    robertzica said:Eu cred ca trebuie sa ai răbdare. Multă. Îți spunea cineva ca iubita ta e considerată femeie ușoară din cauza relației cu tine. O absurditate mai mare încă nu am auzit! Ce as face eu: as avea încredere in persoana de lângă mine; nu as încerca sa rezolv situația (in mid special, nu cu bătaie); i-as spune ca “sunt aici. Spune-mi cum te pot ajuta.” As documenta toate discuțiile cu ex-ul (print screen-uri ale SMS, e-mail-uri etc) și le-as păstra (in mod special pe cele cu amenințări, agresivitate, etc.). Daca voi aveti incredere in relatia voastra, nimeni nu va poate darama. Succes!

     Serios, om fi noi intr-o perioada tulbure din punct de vedere politic, dar legile sunt vechi, deci o femeie are un copil in afara casatoriei, apoi se iubeste cu un alt tip care de asemenea e voiajor si liber si totusi ea vrea custodia copilului avut cu primul si nu e pusa la colt?
    Nu zic ca ce face tatal biologic este normal, dar nu mai spune ca mama este absolvita de vina, pentru ca nu a incheiat situatia minorului cu fostul. Deci ea este privita ca o femeie usoara si va suporta consecintele dupa lege. Nu dam noi verdicte, dar lucrurile sunt definite si unde se incadreaza, acolo va intra, ca vrem ori ba!

     


    Acest mesaj a fost editat de către robertzica: 14 Iun 2018, 12:42
  •  
    • 297 mesaje
    14 Iun 2018, 12:02
    1 0
    Sper sa reușiți sa va găsiți liniștea pentru voi și copil. Nimeni nu are dreptul sa o numească femeie ușoară. In general, oamenii care gândesc urat despre ceilalți au multe lucruri de ascuns. Nu pune la suflet aiurelile astea.
    faranume25 said:
    white_storm2 said:
    robertzica said:Eu cred ca trebuie sa ai răbdare. Multă. Îți spunea cineva ca iubita ta e considerată femeie ușoară din cauza relației cu tine. O absurditate mai mare încă nu am auzit! Ce as face eu: as avea încredere in persoana de lângă mine; nu as încerca sa rezolv situația (in mid special, nu cu bătaie); i-as spune ca “sunt aici. Spune-mi cum te pot ajuta.” As documenta toate discuțiile cu ex-ul (print screen-uri ale SMS, e-mail-uri etc) și le-as păstra (in mod special pe cele cu amenințări, agresivitate, etc.). Daca voi aveti incredere in relatia voastra, nimeni nu va poate darama. Succes!

     Serios, om fi noi intr-o perioada tulbure din punct de vedere politic, dar legile sunt vechi, deci o femeie are un copil in afara casatoriei, apoi se iubeste cu un alt tip care de asemenea e voiajor si liber si totusi ea vrea custodia copilului avut cu primul si nu e pusa la colt?
    Nu zic ca ce face tatal biologic este normal, dar nu mai spune ca mama este absolvita de vina, pentru ca nu a incheiat situatia minorului cu fostul. Deci ea este privita ca o femeie usoara si va suporta consecintele dupa lege. Nu dam noi verdicte, dar lucrurile sunt definite si unde se incadreaza, acolo va intra, ca vrem ori ba!

    CHiar daca nu are nici o relevanta dar nu vrem custodia totala ci de stabilirea domiciliului a copilului(cu noi) ,nici pensie alimentara nu vrem de la el.Eu am aparut in imagine dupa ce s-au despartit ei adica fata si-a luat bagajul ca nu mai suporta viata cu ala si s-a mutat la parintii ei si apoi am aparut eu.Ca e ala nebun la cap si prin ce au trecut ei nu putem dovedi in instanta(batai,amenintari etc) si nici martori nu sunt ca au tinut totul secret in relatia lor iar chestia ca e considerata ca femeie usoara de ce? mai degraba proasta ca nu a fost la politie dupa fiecare bataie cel putin asa ii zic eu ei daca era fata cu cap pleca de la prima palma/bataie dar na avea 19 ani atunci si s-a sacrificat pentru copil, intodeauna cand o femeie primeste o palma sau o bataie de la barbat fii sigur ca vine si a doua,si a treia. .Acuma sa vedem ce o sa decida instanta

     

     

  •  
    • 297 mesaje
    14 Iun 2018, 12:04
    0 0
    Eu sunt foarte bine, mulțumesc de întrebare . Credea ar trebui sa îți faci probleme de ce se întâmpla in “grădina” ta înainte sa te ocupi de ale altora. Stiu tu, proverbul cu barna si paiul.
    omulcumartoaga said:
    robertzica said:Eu cred ca trebuie sa ai răbdare. Multă. Îți spunea cineva ca iubita ta e considerată femeie ușoară din cauza relației cu tine. O absurditate mai mare încă nu am auzit! Ce as face eu: as avea încredere in persoana de lângă mine; nu as încerca sa rezolv situația (in mid special, nu cu bătaie); i-as spune ca “sunt aici. Spune-mi cum te pot ajuta.” As documenta toate discuțiile cu ex-ul (print screen-uri ale SMS, e-mail-uri etc) și le-as păstra (in mod special pe cele cu amenințări, agresivitate, etc.). Daca voi aveti incredere in relatia voastra, nimeni nu va poate darama. Succes!

       Tu  o  ai  mica ,  sau  vrei  una  mare?

     

  •  
    • 2115 mesaje
    14 Iun 2018, 19:03
    0 1
    robertzica said:Wow! Deci o femeie care are in copil cu un barbat fără sa fie căsătorită, e o femeie ușoară!??? 

     

     Da.


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 14 Iun 2018, 19:05
  •  
    • 28 mesaje
    14 Iun 2018, 21:21
    0 0
    white_storm2 said:
    robertzica said:Wow! Deci o femeie care are in copil cu un barbat fără sa fie căsătorită, e o femeie ușoară!??? 

     

     Da.
    Da si eu sunt de parere ca un copil ar trebuii sa apara dupa casatorie dar asta nu inseamna ca daca cuplul respectiv nu se protejeaza ar trebuii sa o tina numai in avorturi sau vai doamne ai ramas gravida hai imediat la starea civila,sunt fel si fel de cazuri.SI chestia cu femeia usoara nu stiu la ce te referi ca eu nu o cataloghez ca fiind curva sau chestii de genu,daca ai o relatie cu unu de ani de zile si nu sunt casatoriti si ai un copil cu dansu si vrei sa pleci cu altu asta te face o femeia usoara?

     


    Acest mesaj a fost editat de către faranume25: 14 Iun 2018, 21:25
  •  
    • 297 mesaje
    15 Iun 2018, 05:27
    1 0
    și tatăl copilului ăla cum e? Și un bărbat care o amenință și lovește pe mama copilului lui... cum e catalogat?
    white_storm2 said:
    robertzica said:Wow! Deci o femeie care are in copil cu un barbat fără sa fie căsătorită, e o femeie ușoară!??? 

     

     Da.

     

  •  
    • 6 mesaje
    15 Iun 2018, 08:31
    0 0
    Nu inteleg de ce trebuie sa existe asemenea mentalitati...
    Si eu sunt de acord ca toate sa se intample cum ar fi firesc in viata. Doua persoane sa se cunoasca bine si apoi sa se casatoreasca, nu sa se arunce la casatorie dupa cateva luni, iar copilul bineinteles sa vina dupa ce cei doi se simt in stare sa il aiba si sa il creasca impreuna. Dar, daca se intampla ca un copil sa vina inainte, asta nu inseamna ca trebuie omorat si nici nu inseamna ca acel copil trebuie sa creasca cu doi parinti care nu se inteleg si se cearta si mai rau sa vada si batai.
    Pana la urma el ce vina are ca a venit pe lume? Si ce copilarie va avea acel copil si ce exemplu va vedea la parintii lui?
    Si mama acelui copil atat timp cat isi face datoria de mama si se ocupa de copilul ei, daca decide sa se desparta de tatal copilului pentru a-i putea oferi o viata mai normala copilului ei, de ce nu ar avea si ea dreptul sa isi refaca viata...
    Acest mesaj a fost editat de către blue.eyes87: 15 Iun 2018, 08:36
  •  
    • 2115 mesaje
    15 Iun 2018, 18:20
    0 0
    faranume25 said:
    white_storm2 said:
    robertzica said:Wow! Deci o femeie care are in copil cu un barbat fără sa fie căsătorită, e o femeie ușoară!??? 

     

     Da.
    Da si eu sunt de parere ca un copil ar trebuii sa apara dupa casatorie dar asta nu inseamna ca daca cuplul respectiv nu se protejeaza ar trebuii sa o tina numai in avorturi sau vai doamne ai ramas gravida hai imediat la starea civila,sunt fel si fel de cazuri.SI chestia cu femeia usoara nu stiu la ce te referi ca eu nu o cataloghez ca fiind curva sau chestii de genu,daca ai o relatie cu unu de ani de zile si nu sunt casatoriti si ai un copil cu dansu si vrei sa pleci cu altu asta te face o femeia usoara?

     Bati campii maxim, in ziua de azi exista metode contraceptive,! Nu zau?!?