coleg da semnale mixte

  •  
    • 15 mesaje
    19 Mar 2018, 08:36
    0 0
    nu e nimic mai mult decat am povestit , singura plasa e ca imi place foarte mult de el si ma enerveaza ca acum ma ignora sau cel putin incearca sa para serios. Imi place atat de mult incat alti barbati chiar si mai tineri nu mi se par asa interesanti ca el.
    e posibil sa-si fi clatit ochii cum zici tu, poate sunt eu fraiera ca am vazut si sentimente in ochii lui. E foarte greu de citit ca om... mai ales ca nu e comunicativ
  •  
    • 2115 mesaje
    19 Mar 2018, 18:25
    0 0
    antoniadd said:nu e nimic mai mult decat am povestit , singura plasa e ca imi place foarte mult de el si ma enerveaza ca acum ma ignora sau cel putin incearca sa para serios. Imi place atat de mult incat alti barbati chiar si mai tineri nu mi se par asa interesanti ca el.
    e posibil sa-si fi clatit ochii cum zici tu, poate sunt eu fraiera ca am vazut si sentimente in ochii lui. E foarte greu de citit ca om... mai ales ca nu e comunicativ

      Lasa, bre, ca nu pierzi nimic, "barbatii necomunicativi" tac si fac, ca e de bine ori de rau...
    Cauta mai bine unul vorbaret si pe care sa-l ia gura pe dinainte, macar stii o treaba!!!  

  •  
    • 15 mesaje
    19 Mar 2018, 21:39
    0 0
    merci ca ma distrezi
  •  
    • 4419 mesaje
    17 Apr 2018, 16:33
    0 0
    citind titlul topicului, ma asteptam sa citesc despre altceva ...mixt
  •  
    • 12208 mesaje
    19 Apr 2018, 12:55
    0 0
    -Antonia draga , ce nu intelegi tu este ca barbatii se feresc de angajamente si nu le plac tipele insistente !
    -Stormy are perfecta dreptate in privinta pestilor !
    -Sunt prietenosi, uneori chiar prea prietenosi si gasculitele iau asta drept admiratie sau chiar iubire. Te asigur ca nu e cazul . Cu cat incerci sa te aproprii de el mai mult cu atat vei pierde !
    Tu crezi ca iti place de el dar omul nu vrea belea pe cap, nici relatie si nici casatorie. Daca ar vrea ar avea ! Pe tine nu te vrea ca esti insistenta.
    Vrei de fapt sa iti dovedesti tie insati ca poti orice reduta sa o cuceresti ...si nu e asa !
    -Crede-ma, sunt peste si am si o varsta la care pot sa iti dau un sfat bun !
    -Vezi-ti de viata ta si lasa omul in pace! .
    Acest mesaj a fost editat de către gabriela42: 20 Apr 2018, 02:46
  •  
    • 2085 mesaje
    19 Apr 2018, 13:15
    0 0
    Ce noutati mai ai ?
    Ce face pestisorul auriu ?
    Si tu m-ai prins in plasa ta, povestesti frumos, nu ma lasa asa !...
  •  
    • 15 mesaje
    22 Apr 2018, 21:16
    0 0
    E posibil sa fi parut insistenta uneori , asta pt ca fiind la inceput in tara respectiva si neavand multe cunostinte m-am agatat de el pt ca a fost foarte prietenos si m-a ajutat mult .

    Haha ok o sa va fac pe plac si va povestesc ce s-a mai intamplat !
    O sa devin un fel de Ion Creanga al forumului

    Ideea e ca intre timp a venit primavara , eu am fost ocupata cu alte treburi , cu evenimente noi in oras . Am si fost plecata 2 saptamani in vacanta de Pasti , mi-am vazut de treaba mea cum zice Gabriela.

    Dupa cele 2 saptamani de Pasti , m-am intors fresh cu o coafura noua si haine mai vesele de primavara si un zambet strengar pe fata , iar colegul de care va povestesc m-a privit non stop cu admiratie cam 10 minute cand am intrat in birou ))
    Si apoi m-a complimentat pentru noua frizura , a spus ca e foarte draguta si ne-am impartasit ce a facut fiecare in vacanta de Pasti.

    Si de atunci , in fiecare dimineata se uita lung la mine de cate ori ma ridic de la birou si merg undeva sau cand ma intorc.
    Ba chiar a devenit si mai prietenos si mult mai degajat : glumeste cu mine, cand il intreb ceva se straduieste sa-mi dea cat mai multe sfaturi astfel incat sa nu fac nici o greseala, si asta inseamna ca avem discutii lungi si de obicei de uita non stop in ochii mei de parca at vrea sa descopere Ceva, Nici eu nu ma mai feresc sa ma uit in ochii lui , dar e destul de complicat pt ca uneori nu mai sunt atenta la ce spune.

    Saptamana asta , luni, colegii de varsta mea erau in concediu , iar in echipa mea eram doar eu si el si , la ora pranzului , eram hotarata sa-mi vad de treaba mea sa merg singura la masa . Dar el m-a invitat sa merg cu el si inca un coleg din echipa vecina , iar la masa am stat fata in fata si am discutat multe subiecte : am descoperit ca avem o pasiune comuna pt astronomie (el mi-a aratat niste poze cu un profesor de astronomie faimos si era foarte entuziasmat) si depsre alte subiecte si evenimente din oras. Ne-am impartasit noutatile pe care le citise fiecare si am discutata despre ele. E prima data cand avem o discutie la masa numai noi doi , libera , fara timiditate si retineri, si ne aratam entuziasmul pt ce spune celalalt.

    Si continua sa ma admire deschis cand ma vede si sa sara in ajutor oricat de ocupat ar fi .
    Din cauza asta , e foarte greu sa fiu indiferenta.
    Dar ca idee, sunt intr-o tara nordica iar oamenii de aici sunt renumiti pt faptul ca se imprietenesc f greu . De obicei , le trebuie cam 1 an sa capete incredere in tine

    Dar , oricum , si eu cred ca el e hotarat de ceva timp (inainte sa apar eu ) sa nu mai inceapa alta relatie / casatorie din motive personale (e prieten cu multe femei pe facebook de ceva timp si totusi nu e in relatie cu niciuna, iar odata a zis ca o piesa de teatru care se numea Scene de casatorie suna a film horror ))
    Iar in ziua cand am luat masa impreuna (v-am povestit mai sus) a spus la sfarsit ca ar dori sa inteleaga femeile , pt ca i se par o enigma . Si i-am spus ca barbatii pot fi la fel de dificili si a zambit .
    Din cate banuiesc si am observat , probabil a avut una sau mai multe relatii care au esuat si care i-au adus multa suparare (mai ales ca femeile nordice sunt renumite ca sunt dure ) cand era mai tanar (e posibil sa plateasca si vreo pensie alimentara pt ca e foarte preocupat de situatia financiara ) si probabil se intreaba mirat de ce tocmai acum am aparut eu, o fata mult mai tanara ca el , si ii arata atata interes, tocmai cand se hotarase sa nu mai incerce nimic .
    Si cred ca n-o sa incerce nimic . Odat a fost o discutie la masa si era si el in care colegii vorbeau de bucuria de avea copii dar si de cheltuielile cu ei , iar el a tacut si a plecat mai devreme de la masa. Chiar a zis odata ca spera sa se dezvolte robotii cat mai curand ca sa -si cumpere unul sa aiba grija de el la batranete. ) Pt ca femeile sunt greu de inteles.

    Deci nu -mi fac mari sperante si nu-mi bat capul prea mult , pt ca odata cu primavara am inceput sa merg la diverse evenimente si am descoperit ca sunt o multime de persoane simpatice , poate mult mai potrivite pt mine decat el ...
    Dar cred ca o sa am o slabiciune mereu pt el , imi place felul lui de a fi .
    Si totusi vad in ochii lui o multime de momente minunate pe care le-am putea trai impreuna ...  
    Are un zambet minunat!!! ))
    Acest mesaj a fost editat de către antoniadd: 22 Apr 2018, 23:50
  •  
    • 2085 mesaje
    25 Apr 2018, 12:46
    0 0
    "Si totusi vad in ochii lui o multime de momente minunate pe care le-am putea trai impreuna ..."

    Esti dragutza foc ! E o placere sa te citeasca omul.

    El nu prea e bine cu lumea din jur. Probabil ca taraie dupa el un bagaj greu, incarcat cu cine stie ce.

    Am convingerea ca daca ai vrea sa fii cu el, ai reusi.
    Doar ca tu esti vesela, pozitiva, dragalasa, meriti mai mult decat sa te inhami impreuna cu el la bagajul lui. Sa si-l duca singur.

    Daca mai ai noutati, mai scrie.

    Te imbratisez !
  •  
    • 15 mesaje
    25 Apr 2018, 22:47
    0 0
    Multumesc mama_ omida!

    Cred ca e felul meu de a uita usor partea negativa unei persoane daca am cunoscut mai intai partea frumoasa si mi-a placut persoana. Pur si simplu nu pot crede ca m-am inselat si sunt martora unei noi alte deziluzii. Dar in cele cateva luni si mai ales in ultimele zile s-au intamplat ceva evenimente care ma conving ca ai dreptate. Poate voi povesti sau poate nu. Sunt cam dezamagita de comportamentul lui recent. Pare un om slab, Nevonsecvent.

    La sfarsit de zi si pana la urma , tot ce imi doresc este sa gasesc acea persoana care sa confirme si sa depaseasca imaginatia mea bogata referitor la cum ar trebui sa arate partenerul potrivit, cel cu Care as fi fericita si nerabdatoare sa impart fiecare minut.

    Dar nu ma las, Mai caut ....

    Acest mesaj a fost editat de către antoniadd: 25 Apr 2018, 22:51
  •  
    • 178 mesaje
    26 Apr 2018, 08:31
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către vesta: 26 Apr 2018, 17:00
  •  
    • 297 mesaje
    10 Iun 2018, 04:04
    0 0
    Eu cred ca sunt câteva variante: 1. Te place dar nu vrea o relație serioasă și intuiește ca tu vrei. Nu vrea sa îți facă rău. 2. Aveți reguli suficient de stricte la serviciu vis-a-vis de relațiile între angajați și nu vrea sa riște nimic. 3. Are un “bagaj” din trecut pe care crede ca tu nu îl vei accepta ca atare. Oricare ar fi situația... amintește-ți ca fiecare moment din viața are un scop. Învață ce este de învățat și caută un drum mai bun.
    antoniadd said:Multumesc mama_ omida!

    Cred ca e felul meu de a uita usor partea negativa unei persoane daca am cunoscut mai intai partea frumoasa si mi-a placut persoana. Pur si simplu nu pot crede ca m-am inselat si sunt martora unei noi alte deziluzii. Dar in cele cateva luni si mai ales in ultimele zile s-au intamplat ceva evenimente care ma conving ca ai dreptate. Poate voi povesti sau poate nu. Sunt cam dezamagita de comportamentul lui recent. Pare un om slab, Nevonsecvent.

    La sfarsit de zi si pana la urma , tot ce imi doresc este sa gasesc acea persoana care sa confirme si sa depaseasca imaginatia mea bogata referitor la cum ar trebui sa arate partenerul potrivit, cel cu Care as fi fericita si nerabdatoare sa impart fiecare minut.

    Dar nu ma las, Mai caut ....

     


    Acest mesaj a fost editat de către robertzica: 10 Iun 2018, 04:07
  •  
    • 742 mesaje
    10 Iun 2018, 14:49
    0 0
    Storm..recunoști că gemenii au doua fete ?
  •  
    • 2115 mesaje
    10 Iun 2018, 18:02
    0 0
    Alin42 said:Storm..recunoști că gemenii au doua fete ?

     Da, si? Ai cautat adanc?
    Puteai sa fii oricine, te apreciam, dar cand vine vorba de copii poti sa te pui si in c-r si in cap  ca pentru mine esti zero. Un nimeni, mai rau ca mama vitrega!!!

  •  
    • 742 mesaje
    12 Iun 2018, 08:02
    0 0
    Un simplul răspuns era ok,restul comentariului e nul !
  •  
    • 2115 mesaje
    13 Iun 2018, 18:21
    0 0
    Alin42 said:Un simplul răspuns era ok,restul comentariului e nul !

     Da, da stiu ca "un simplul raspuns" era ok, ai dreptate, da' vezi tu fata asta a mea era la fel si cand ti-am aflat povestea si nici acum nu s-a schimbat, adica nu mi-am schimbat parerea/ "fata", nu?
    So, povestea cu "doua fete"... cam pica. Asta ca sa-ti traduc ce am zis acolo, ca nu ai priceput ce voiam sa zic.
     

  •  
    • 742 mesaje
    15 Iun 2018, 00:02
    0 0
    Povestea mea e de domeniul trecutului,nimeni nu știe și nu va ști niciodată adevărul despre fosta relație,numai cei doi din relație știu adevărul.Discutii și păreri sunt fara rost,inutile,nule.Are D-zeu grijă de fiecare,e o vorbă...fie roata și pătrată..tot se învârte ia o dată.Am ce nu visam vreodată să am,dtpdv !!!
  •  
    • 2115 mesaje
    16 Iun 2018, 18:21
    0 0
    Alin42 said:Povestea mea e de domeniul trecutului,nimeni nu știe și nu va ști niciodată adevărul despre fosta relație,numai cei doi din relație știu adevărul.Discutii și păreri sunt fara rost,inutile,nule.Are D-zeu grijă de fiecare,e o vorbă...fie roata și pătrată..tot se învârte ia o dată.Am ce nu visam vreodată să am,dtpdv !!!

     Pai atunci de ce dezgropi mortii?

  •  
    • 742 mesaje
    16 Iun 2018, 23:40
    0 0
    Ok