Nu se leaga nimic

  •  
    • 1 mesaje
    15 Mar 2018, 11:13
    1 0
    Salutare tuturor.
    M-am inscris pe acest forum pentru a va cere un sfat, o parere.
    Stau foarte prost pe plan sentimental, nu reusesc de niciun fel sa cunosc pe cineva.
    Am avut cateva relatii care s-au terminat si de atunci am tot incercat sa cunosc dar nimic nu s-a legat.
    Am abordat persoane in mediul online pe diverse site-uri de dating inclusiv pe fb.
    Imi doresc sa cunosc pe cineva cu care sa ajung sa ma casatoresc, deci asta caut clar.
    Incep sa cred ca mi s-a facut ceva...sau e lumea asta mai inchisa, paranoica.

  •  
    • 1841 mesaje
    15 Mar 2018, 14:28
    1 0
    Stii cliseul ala ca dragostea vine cand nu o mai cauti? E cliseu pentru ca este adevarat. Eu te sfatuiesc sa transferi toata energia depusa sa cauti un partener catre a te rasfata pe tine si a avea grija de tine.

    Mergi la cosmetica, masaj, coafor, fa cursuri de limbi straine, de arte martiale, mergi la sport, invata sa pictezi, fa excursii (da, singura!) si rasfata-te fara limita, luni intregi la rand, fa-ti pe plac intr-una. Avem noi oamenii in Europa cultura asta proasta cum ca statul degeaba nu e bun, si glorificam degeaba agendele pline si muncitul neincetat.

    Eu zic fa opusul. Ai chef sa te uiti la filme? Fa-o. Ai chef sa citesti? Fa-o. Ai chef sa iei aer? Mergi in parc desculta prin iarba. Iti garantez ca dupa ce ai facut asta suficient, dupa cateva luni de rasfat incontinuu, vei incepe sa te destinzi si sa infloresti. Vei capata culoare in obraji, pentru ca te hranesti frumos si corect, vei pluti cand mergi, pentru ca esti zvelta, pentru ca faci sport. Vei zambi, pentru ca iti faci placere in fiecare zi. Si atunci, cand vei radia, se vor inghesui tot pretendentii in jurul tau. Oriunde vei merge, la magazin, la librarie, la teatru, vei intalni priviri care te fixeaza, zambete si atentie. Iti garantez.

    Insa numai atunci cand radiezi cu adevarat din interior. Cand ai reusit sa te faci tu pe tine insati fericita, independent de prezenta altcuiva in viata ta. Asa ceva nu se poate forta. Ajungi la stadiul asta numai atunci cand incepi sa ai cu adevarat grija de tine si sa te iubesti.

    Repet - sfatul meu este sa investesti in tine insati. 
    Stiu ca viata e mai dulce cu un partner, insa nu trebuie sa fie amara fara unul alaturi. Facand-o deja dulce de una singura, barbatii vor roi in jurul tau, iti garantez.
  •  
    • 8 mesaje
    16 Mar 2018, 09:03
    0 0
    Hei, gabebr! Citeste topicul deschis de mine. https://www.eva.ro/forum/viewtopic.php?topic=394655&forum=8&0

    Deoarece intr-un fel sau altul situatiile noastre se aseamana, m-am gandit ca am putea discuta fara sa ne simtim stanjeniti unul de celalalt.

    E foarte greu sa te descrii si totodata sa te deschizi in fata oamenilor care au succes pe plan emotional. Am simtit asta pe pielea mea.