Ma cert des cu cea mai buna prietena

  •  
    • 1 mesaje
    30 Ian 2018, 15:35
    0 0
    Mai de mult am cunoscut-o pe tipa asta de treaba si ne-am inteles perfect 2 ani, am fost super apropiate, exact ca surorile. Ea inainte avea o alta prietena doar ca se comporta naspa cu ea si nu s-au mai inteles.Problema e ca intr-o vreme, am inceput sa ne certam, iar ea, am sa-i zic X, se tot ducea la vechea ei prietena in loc sa repare lucrurile intre noi. La un moment dat m-am enervat si m-am dus si eu la vechea ei prietena, si ne-am inteles, apoi cu X nu am mai vorbit o vara intreaga, dar imi lipsea. La sfarsit ne-am reimpacat pentru ca e ca si cum nu am putea trai una fara cealalta, dar acum fosta ei cea mai buna prietena se baga mereu intre noi, iar eu nu pot vedea mai apropiata, asa cum e X, dar X a inceput parca sa ma inlocuiasca cu ea. Asa ca ne-am certat aseara si i-am zis ca nu are sens si ca eu am sa plec si o sa le las pe ele, dar m-a asigurat ca eu sunt mult mai importanta si ca cealalta fata nici nu conteaza ca prietenie, dar a doua zi, eram toate trei, si a zis ca suntem egale pentru ea si ca nu ar putea sa aleaga, dupa ce mie imi zisese complet altceva. Cred ca e cam incurcat, dar m-a durut pentru ca aveam senzatia ca sunt prea naiva si o las sa se joace cu mine cum vrea. Ce sa fac? Sa le las pe ele si sa ple? Sa lupt in continuare sa imi pastrez cea mai buna prietena? Oricum ar fi, cineva sufera si simt ca orice fac eu pierd. Sincer ma bate un gand sa ma comport de parca nici nu le cunosc de acum. Sunt foarte suparata. Voi ce credeti? Mai are sens sa incerc sa salvez ceva?