Grele-s caile iubirii!

  •  
    • 1 mesaje
    5 Ian 2018, 22:21
    0 0
    Buna! 
    As vrea sa incep prin a spune ca am 26 de ani, sunt cu un baiat de aproape un an, insa acesta, din cauza unor experiente din trecut, nu se prea apropie de mine (el are 33 ani). Prin experiente vreau sa spun ca ultima lui relatie s-a terminat foarte urat. Au fost impreuna vreo 5 ani, s-au logodit, iar ea l-a inselat si s-au despartit. De felul lui e o persoana rece, dar nu e asta problema. Stiu ca tine la mine, chiar daca inca nu ne-am spus niciodata ca ne iubim. E langa mine oricand, e atent la tot, e acolo pentru mine, doar ca nu putem comunica la nivel afectiv-verbal.
    Chiar daca stiu ca tine la mine, parca tot am nevoie de o confirmare verbala. De cate ori incerc sa ii zic ceva dragut, parca ma izbesc de un zid si ma tem sa nu-l indepartez. 
    In perioada asta umblam amandoi pentru a ne cumpara apartamente. Fiecare dintre noi pentru apartamentul lui. As vrea sa imi zica sa ne mutam impreuna, dar nu o face. Nici nu pot spune ca ma tine ascunsa, sau ca vrea ca relatia noastra sa fie ascunsa. Ma duce peste tot, ma prezinta tuturor. 
    Cum sa procedez?
    Va multumesc!
    Acest mesaj a fost editat de către ioana12diana: 5 Ian 2018, 22:22