deochi

  •  
    • 622 mesaje
    24 Mar 2007, 22:56
    0 0
    Durere de cap intre ochi mai mult, stare de voma, cascat cu lacrimi...la greu..Zic "Tatal nostru" pana nu mai stiu de mine si totusi nu trece.Ce e de facut?Cum poti sa te apari de deochi?Cum sa iti treaca deochiul?
  •  
    • 1094 mesaje
    25 Mar 2007, 17:44
    0 0
    Poarta la tine ceva sfintit daca simti ca te deochi repede. Si cand esti in multime sau cand vrei sa te aperi de cineva anume, stai picior peste picior si cu mainile incrucisate. astfel iti inchizi campul.
  •  
    • 622 mesaje
    25 Mar 2007, 18:26
    0 0
    Intr-adevar ma deochi f.repede dar, totusi, port la gat in permanenta lant cu pandativ cu Fecioara Maria si am la mana matanii sfintite de la o manastire....si totusi ma deochi..
  •  
    • 1094 mesaje
    25 Mar 2007, 20:54
    0 0
    ai campurile energetice prea deschise..in jurul nostru este campul energetic care ne protejeaza ..cand acesta este rupt , atunci te ataci mai usor ca alte persoane. Ce ti trebuie? o terapie de echilibrare energetica.
  •  
    • 1364 mesaje
    26 Mar 2007, 12:00
    0 0
    Mesaj şters de administrator
  •  
    • 939 mesaje
    26 Mar 2007, 12:02
    0 0
    jass, care sunt cauzele unui camp energetic prea deschis? din ce cauza se rupe acesta? si eu am perioade in care ma deochi des!
  •  
    • 1272 mesaje
    26 Mar 2007, 12:50
    0 0
    mi mi se pare ciudat lucrul urmator: cand eram acasa, in romania, ma deocheam repede:mi-era rau, ameteam, ma simteam slabita. poate radeti, dar cand i-mi zicea mama de deochi, parca i-mi lua cineva durerea si starea cu mana. acum, de cand sant in alta tara(de aproape 6 ani) nu mai am acele stari... ciudat?!!!
    ma intreb: autosugestie sau ce???
  •  
    • 2784 mesaje
    26 Mar 2007, 13:12
    0 0
    Simplu:acel cineva care te deochea a ramas in Romania si ai scapat din raza lui vizuala.
  •  
    • 1094 mesaje
    26 Mar 2007, 15:21
    1 0
    Deochiul este un atac energetic trimis in aura persoanei respective , de regula neintentionat , care provoaca stari de rau.De regula pentru protectie se folosesc cruciulite sfintite, si e de asemenea sa ripostati cu gandul cand simtiti ca cineva incearca. de ex va uitati la persoana si va ganditi..nu nu o sa reusesti sa ma deochi..ceva de genul.
    cand se rup/strica campurile noastre de protectie? in general noi ni le distrugem singuri inconstient dar prin ganduri negative..frica..etc bineinteles ca mai contribuiesc si factori externi..