Sfat

  •  
    • 31 mesaje
    28 Dec 2017, 15:05
    0 0
    M-am lămurit. Era prea frumos ca sa nu apară și așa ceva.
  •  
    • 31 mesaje
    28 Dec 2017, 15:05
    0 0
    M-am lămurit. Era prea frumos ca sa nu apară și așa ceva.
  •  
    • 3765 mesaje
    28 Dec 2017, 22:59
    0 1
    marie_nicole said:M-am lămurit. Era prea frumos ca sa nu apară și așa ceva.

     

     

    De ce am impresia ca de fapt tu nu ai nici o problema sentimentala, care e doar o poveste de acoperire si doar vrei sa gasesti un binevoitor sa adopte pisici de la adapostul de pisici.

  •  
    • 31 mesaje
    29 Dec 2017, 13:29
    0 0
    In primul rand nu e vb de adăpostul de pisici. Și ceea ce este cel mai important este faptul că am probleme cu soțul. Nu am o minte bolnava sa fac scenarii numai ca sa dau niște pisici. Ce mult mi-as fi dorit să nu fie real ce traiesc!
  •  
    • 48 mesaje
    29 Dec 2017, 22:02
    0 0
    marie_nicole said:In primul rand nu e vb de adăpostul de pisici. Și ceea ce este cel mai important este faptul că am probleme cu soțul. Nu am o minte bolnava sa fac scenarii numai ca sa dau niște pisici. Ce mult mi-as fi dorit să nu fie real ce traiesc!

     

    Spune-mi te rog de unde esti si mai multe detalii despre pisici. Pot posta pe niste grupuri poate se intampla vreo minune. Sau imi poti lasa in privat adresa ta de facebook daca ai.Nu ne-ai mai spus cum stau lucrurile pe acasa. E ok ?

  •  
    • 48 mesaje
    29 Dec 2017, 22:04
    0 0
    Lasa-i pe astia cu mistocareala. Ca n-au treaba pe acasa.Daca ar avea nu si-ar petrece timpul facand glume proaste.Eu stiu ca daca nu poti ajuta sau nu ai nimic bun de spus, treci mai departe si schimbi pagina
  •  
    • 3765 mesaje
    29 Dec 2017, 22:15
    0 2
    ghostbv said:Lasa-i pe astia cu mistocareala. Ca n-au treaba pe acasa.

     

    Am. Fac sarmale si cozonaci. Stau cu tableta pe masa si framant aluatul pe ea.  Cand ajung sa strang aluatul, mai postez p-aci.

  •  
    • 77 mesaje
    29 Dec 2017, 22:28
    0 0
    Eu identific mai multe probleme si ar trebui sa le iei pe rand sa le rezolvi. Dependenta financiara, relatia cu tatal, cu mama, cu pisicile si cu sotul. Dar cea mai importanta e relatia cu tine insati, sa afli cine esti si ce vrei de la viata. Nu as face rau unui animal dar afirm ca animalul e animal si omul e om, nu as confunda unul cu altul. In timpurile astea multi oameni se ataseaza prea mult de animale si prea putin de oameni si e gresit, e nefiresc. Nu poti pune pisicile mai presus de sot! Doar daca nu-l mai iubesti si se vede ca nu-l mai iubesti. Problema sunteti voi doi sot-sotie, nu pisicile. Le poti gasi un loc bun unde sa le dai daca vrei...
  •  
    • 48 mesaje
    29 Dec 2017, 22:48
    0 0
    Microscop said:Eu identific mai multe probleme si ar trebui sa le iei pe rand sa le rezolvi. Dependenta financiara, relatia cu tatal, cu mama, cu pisicile si cu sotul. Dar cea mai importanta e relatia cu tine insati, sa afli cine esti si ce vrei de la viata. Nu as face rau unui animal dar afirm ca animalul e animal si omul e om, nu as confunda unul cu altul. In timpurile astea multi oameni se ataseaza prea mult de animale si prea putin de oameni si e gresit, e nefiresc. Nu poti pune pisicile mai presus de sot! Doar daca nu-l mai iubesti si se vede ca nu-l mai iubesti. Problema sunteti voi doi sot-sotie, nu pisicile. Le poti gasi un loc bun unde sa le dai daca vrei...


    Cand ai un sot cum cred eu ca e al celei care a postat, mai bine alegi pisicile , crede-ma . Dar cum ai spus, problema e relatia dintre ei , nu pisicile. Pisicile sunt doar motivul sotului de a fi cu fundul in sus in fiecare zi. Un sot pentru care merita sa nu pui pisicile pe primul plan, nu te ameninta ca isi gaseste alta daca nu le arunci in strada ci incearca sa gasesca impreuna cu tine solutii benefice si ptr amaratele alea ca si ele sunt suflete.Cu atat mai mult cu cat si el a adus in casa pisici si nic nu a fost de acord sa le sterilizeze.

     

  •  
    • 77 mesaje
    29 Dec 2017, 23:01
    0 0
    ghostbv, pai asta e ciudat, ca tocmai el a adus pisici in casa si nu a fost de acord cu sterilizarea! Deci nu este un om rau. Dintr-un comentariu rezulta ca si el a avut probleme de mic deci ceva ceva de rezolvat ar fi si cu el. Faptul ca o ameninta este urat dar posibil sa-i fi gasit ei punctul slab si sa nu fi gasit alt mod de a o convinge sa renunte la pisici. De ce adica sa renunte la pisici? Poate ca din gelozie- o fi inteles ca ea este foarte atasata de ele- dar poate ca din simplu motiv de igiena, miros, obiecte distruse in casa. Am vecini cu un caine, oameni la 60 de ani, nu s-au certat toata viata cat se cearta acum de la caine, de la cata mizerie face, de la zgomot. Eu m-as concentra pe sufletul partenerului, pe problemele lui. As lasa pisicile pe maini bune si as continua sa construiesc casnicia. Nu as da omul pe animal.
  •  
    • 366 mesaje
    3 Ian 2018, 12:58
    0 1
    marie_nicole said:In primul rand nu e vb de adăpostul de pisici. Și ceea ce este cel mai important este faptul că am probleme cu soțul. Nu am o minte bolnava sa fac scenarii numai ca sa dau niște pisici. Ce mult mi-as fi dorit să nu fie real ce traiesc!

     Adica , nu  ti  o  mai  trage  ca  inainte?)

  •  
    • 31 mesaje
    3 Ian 2018, 14:13
    0 0
    Neuronii tai exista, au functionat vreodata?
  •  
    • 366 mesaje
    3 Ian 2018, 14:17
    0 1
    marie_nicole said:Neuronii tai exista, au functionat vreodata?

     Da  mi  un  test  de  inteligenta!

  •  
    • 31 mesaje
    3 Ian 2018, 18:27
    0 0
    Ghost, mai e valabilă oferta ta de a mă ajuta?
  •  
    • 31 mesaje
    3 Ian 2018, 18:27
    0 0
    Ghost, mai e valabilă oferta ta de a mă ajuta?
  •  
    • 3765 mesaje
    3 Ian 2018, 20:40
    0 1
    marie_nicole said:Ghost, mai e valabilă oferta ta de a mă ajuta?

     

    Stai asa, ca acum are treaba. Se pregateste de boboteaza.

  •  
    • 48 mesaje
    8 Ian 2018, 20:58
    0 0
    marie_nicole said:Ghost, mai e valabilă oferta ta de a mă ajuta?



    da

     

  •  
    • 48 mesaje
    8 Ian 2018, 20:59
    0 0
    marie_nicole said:Ghost, mai e valabilă oferta ta de a mă ajuta?



    da

     

  •  
    • 31 mesaje
    9 Ian 2018, 10:22
    0 0
    si cum procedam?
  •  
    • 3765 mesaje
    9 Ian 2018, 17:28
    0 0
    marie_nicole said:si cum procedam?

     

    Tu te apleci si restul vine de la sine.