Lipsa de energie, oboseala, epuizare

  •  
    • 2 mesaje
    20 Nov 2017, 18:19
    0 0
    Ce terapii, metode de cresterea a energiei si combatarea starilor de epuizare, moleseala recomndati?
  •  
    • 2 mesaje
    20 Nov 2017, 18:45
    0 1
    Recomand Ozonoterapia la Dr. Mihai Baican pe care il gasiti la Fizio Estetix, in Bucuresti.Pentru ozonoterapie ti se recolteaza o cantitate de sange, exact ca la analizele de sange, care va fi amestecata cu ozon si oxigen si apoi reintordusa intravenos. Nu este ceva dureros sau greu de suportat. Eu am avut mereu teama de ace, insa am trecut cu brio de fiecare sedinta de ozonoterapie si acum m-am obisnuit. Ozonoterapia te revitalizeaza, iti curata si purifica sangele, determina producerea de celule stem, iti intareste sistemul imunitar. Este o terapie pe care o recomand tuturor persoanelor care sufera de asteniile de toamna, de oboseala cronica, de stres, anxietate, burnout.
  •  
    • 1 mesaje
    24 Nov 2017, 22:35
    0 0
    Buna, Ema! Eu cand am avut nevoie de sfaturi (in orice privinta), am mers la dna Lelia Marcu, care are o terapie f profi. Te duci o singura data si iti "face ordine" in viata, te ajuta astfel incat sa fii bine fizic...psihic si sa-ti rezolvi problemele. Mie mi-a dat niste sfaturi f ok legate de starile astea de moleseala, carora nu le mai faceam fata. A fost singura care m-a ridicat din ele, dupa ce "epuizasem" cate si mai cate tratamente si vizite la doctori.
  •  
    • 11 mesaje
    21 Dec 2017, 15:23
    0 0
    Detoxifierea este cea care ajuta mult in astfel de situatii; redu cantitatea de carne din alimentatie, nu mai manca fast-food, semipreparate, alimente procesate din comert, cola sau alte sucuri. Eu am urmat o cura cu apa alcalina Calipso, apa alcalina ajuta la detoxifierea organismului. Cel mai eficient mod de a lupta cu toxinele și de a obtine detoxifierea corpului este abundența de antioxidanti din alimentatie si apa. Apa alcalina consumata zilnic poate neutraliza aciditatea si inlatura substantele acide din celule si tesuturi.

  •  
    • 17 mesaje
    18 Ian 2018, 10:28
    0 0
    Buna ziua. Poate pana acum ai avut intrebari fara raspuns, dileme pe care nu le-ai rezolvat inca, nu stii complet ce sa faci in anumite situatii si cu anumiti oameni. Cel mai potrivit lucru este sa folosesti consilierea, intr-adevar nu cu oricine, adica ma refer ca sigur astepti un om care sa te asculte si sa-ti indrume pasii , sa fie alaturi de tine, sa te inteleaga, sa te sustina si sa nu te judece! Daca vrei toate acestea esti mult mai aproape decat ai crezut, aici: https://www.facebook.com/groups/liderliber/
    Consiliere individuala pentru sanatate, relatii, job! Imi puteti scrie la mailul liderliber@yahoo.com.
    Iti multumesc si te invit cu drag la o sedinta, in liniste, fara sa plecam nicaieri nici tu nici eu , online sau la telefon. Viata ta se va schimba in bine atat cu sanatatea, relatiile si jobul tau! Sedinte pentru Romania si strainatate.
    Sanatate prin terapii naturale: Otmassage (pagina FB)