Cea mai sanatoasa mancare pentru motani castrati si alte pisicel

  •  
    • 685 mesaje
    7 Nov 2017, 12:40
    0 0
    Hello, cred ca am nimerit bine la sanatate, desi ar fi mers topicul si la gastronomie
    Am un motanel in varsta de 2 ani si jumatate, care a fost castrat pe cand avea 8 -9 luni. Inca de atunci ii dau sa manance numai bobite pentru pisici sterilizate (mi s-a spus sa nu-l trec pe Urinary asa curand), dar si Urinary de vreun an incoace. 
    Cum spuneam, desi mananca doar mancare specifica- ii iau numai de la Sanabelle si Virbac, ieri la un control veterinar unde am cerut sa-i faca proba de urina preventiv, a iesit la analiza cu urina super acida si nisip, si deshidratare
    Momentan va urma un tratament, inclusiv perfuzii pt hidratare, insa eu am ramas cu o mare pb. Ce sa-i mai dau de mancare mai bun decat ce i-am dat pana acum, ce sa fac sa il pastrez cat mai sanatos?!
    Voi ce le dati sa pape, pentru mine a fost o mare lovitura stiind ca nu i-am dat mancare de la noi niciodata, doarputin iaurt cand is cand, bea doar apa plata, marcile de mancare sunt super premium iar Virbac chiar hiper-premium