buze vineti

  •  
    • 3 mesaje
    18 Sep 2017, 11:55
    0 0
    Buna ziua ,am 25 de ani ,si am buza inferioara vanata de ceva timp ,aproximativ 4 luni ,am folosit mai multe unguente,totul a inceput de la un herpes,dupa afte,dupa am folosit un ruj mat care mi-a crapat buza si a sangerat ,si dupa usor in coltul gurii a inceput o vanataie ,care s-a dus in 4 luni pe aproximativ toata buza,nu imi trece cu nimic ,a mai patit cineva asa ceva ?mi-ar fi de mare folos un ajurot... am consultat si un internist,si dermatolog ,nimeni un stie ce am 
  •  
    • 2115 mesaje
    18 Sep 2017, 15:58
    0 0
    Loredana92 said:Buna ziua ,am 25 de ani ,si am buza inferioara vanata de ceva timp ,aproximativ 4 luni ,am folosit mai multe unguente,totul a inceput de la un herpes,dupa afte,dupa am folosit un ruj mat care mi-a crapat buza si a sangerat ,si dupa usor in coltul gurii a inceput o vanataie ,care s-a dus in 4 luni pe aproximativ toata buza,nu imi trece cu nimic ,a mai patit cineva asa ceva ?mi-ar fi de mare folos un ajurot... am consultat si un internist,si dermatolog ,nimeni un stie ce am 

     De obicei culoarea vinetie a buzelor iti spune ca ai probleme cu inima, la cardiolog ai fost?
    Herpesul si aftele insa spun ca ai o igiena orala deficitara, mai lasa si tu oralul!

  •  
    • 3 mesaje
    19 Sep 2017, 16:38
    0 0
    am fost si la cardialog...nu este vorba de oral buna gluma ,odata ajuns in corp herpesul cica recidiveaza mereu,insa nu el este problema,problema sunt buzele ,si nimeni nu stie ce am ,si daca e vre-un remediu ma gandeam ca poate a mai patit cineva ...
  •  
    • 2115 mesaje
    20 Sep 2017, 07:58
    0 0
    Citeste aici:
    https://sanatate.bzi.ro/care-sunt-cauzele-cianozei-buzelor-si-cum-tratam-aceasta-afectiune-32711
  •  
    • 3 mesaje
    20 Sep 2017, 21:28
    0 0
    Știu de cianoză am citit și eu înainte de a merge la medic , medicul mi-a zis ca te naști cu cianoză , nu o faci pe parcurs . Si e valabil doar la cei care s-au născut cu probleme de înălțime și multe altele ceea ce nu e cazul .. mc pt ajutor oricum
  •  
    • 2115 mesaje
    27 Sep 2017, 21:03
    0 0
    Loredana92 said:Știu de cianoză am citit și eu înainte de a merge la medic , medicul mi-a zis ca te naști cu cianoză , nu o faci pe parcurs . Si e valabil doar la cei care s-au născut cu probleme de înălțime și multe altele ceea ce nu e cazul .. mc pt ajutor oricum

     N-are legatura cu inaltimea, ci cu lipsa de oxigen, nefiind cazul tau. Cred ca iti faci griji degeaba, e doar o chestie trecatoare. Dar mai intreaba.