Din dragoste de Mara Dimitrievici - Buzias

  •  
    • 2115 mesaje
    4 Sep 2017, 03:37
    1 1
    Mara draga, dumnezeu sa te odihneasca acolo unde esti de ...   ani, mi-as dori sa vorbesc cu ai tai despre tine, mai ales cu baiatul tau, era cu ani mai mic ca mine, eu eram la liceu si el avea vreo 6 ani...?!?
    Vestea a venit de la prietenii nostri din Buzias intr-o noapte de revelion, dar mie nu mi s-a spus decat mult mai tarziu, deh sa nu mi se strice cheful, sa nu incep anul cu stangul!!!
    Ai apus intr-un fel anume, nestiuta de nimeni, asa cum ai trait: modesta si atat de singura, in fotoliul ala din care obisnuiai sa-mi vorbesti intr-o limba draga! 
    Inca iti pastrez cartea, le foloseste si copiilor mei, din cauza ta imi place limba engleza si tot din vina ta si copiii mei o indragesc.
    RIP, draga mea!
  •  
    • 11561 mesaje
    4 Sep 2017, 10:07
    1 1
    white_storm2 said:Mara draga, dumnezeu sa te odihneasca acolo unde esti de ...   ani, mi-as dori sa vorbesc cu ai tai despre tine, mai ales cu baiatul tau, era cu ani mai mic ca mine, eu eram la liceu si el avea vreo 6 ani...?!?
    Vestea a venit de la prietenii nostri din Buzias intr-o noapte de revelion, dar mie nu mi s-a spus decat mult mai tarziu, deh sa nu mi se strice cheful, sa nu incep anul cu stangul!!!
    Ai apus intr-un fel anume, nestiuta de nimeni, asa cum ai trait: modesta si atat de singura, in fotoliul ala din care obisnuiai sa-mi vorbesti intr-o limba draga! 
    Inca iti pastrez cartea, le foloseste si copiilor mei, din cauza ta imi place limba engleza si tot din vina ta si copiii mei o indragesc.
    RIP, draga mea!

     RIP!

  •  
    • 2115 mesaje
    4 Sep 2017, 11:33
    2 2
    Nu, n-am luat-o razna sa vorbesc cu mortii. Topicul l-am deschis in speranta ca il citeste cineva din familia Marei si putem sa povestim despre ea.
    Avea varsta mea cand s-a stins si a lasat in urma un baietel de 7/8 anisori. 
  •  
    • 12208 mesaje
    4 Sep 2017, 12:21
    1 2
    Mare pacat , respect si regrete !
  •  
    • 2115 mesaje
    10 Sep 2017, 13:55
    0 3
    Sunteti draguti, dar eu n-am primit ce voiam, inca sper, probabil degeaba...
  •  
    • 11561 mesaje
    15 Sep 2017, 12:34
    0 1
    white_storm2 said:Nu, n-am luat-o razna sa vorbesc cu mortii. Topicul l-am deschis in speranta ca il citeste cineva din familia Marei si putem sa povestim despre ea.
    Avea varsta mea cand s-a stins si a lasat in urma un baietel de 7/8 anisori. 

     Pacat , ca  nimeni  nu  a  reactionat!

    Poate  ca  lumea  a  fost  coplesita  de durere!

      Suntem  alaturi  de  tine , daca  te  ajuta  catusi  de  putin!