labioplastie

  •  
    • 18 mesaje
    18 Mar 2016, 16:34
    2 6
    Buna! Pe Dr Cristian Nitescu l-as recomanda pentru interventie. Aici gasesti mai multe detalii: http://drnitescu.ro/
  •  
    • 5609 mesaje
    19 Mar 2016, 02:39
    0 3
    daca doctorul recomandat de tine este atat de bun, de ce nu-si permite sa faca o reclama cum trebuie?

    Mai repede cred ca este unul slab rau, care si-a pierdut clientela si nu-si permite sa plateasca nici vreo amarata de reclama...









  •  
    • 83 mesaje
    7 Apr 2016, 18:31
    1 2
    http://adevarul.ro/locale/galati/Intorsaturaneasteptata-cazul-plasticianului-vedetelor-acuzat-ucidere-dinculpa-parchetul-fost-obligat-refaca-urmarirea-penala-1_5704e4d85ab6550cb8ad0054/index.html
  •  
    • 1 mesaje
    5 Iul 2016, 12:28
    0 0
    AdrianaQ said:Buna tuturor,
    Si eu am facut parte pana ieri seara din grupul femeilor care se jeneau in intimitate. De ceva ani m am tot documetat despre operatia de labioplastie. Anul trecut am facut o rinoplastie la dl dr Badea si rezultatul a fost super. Asa ca tot la dumnealui am mers fara ezitari si pt labioplatie. Operatia a durat mai putin de o ora, am dormit, deci nu mi amintesc mai nimic. Acum, la nici 24 de ore nu mai am sangerari, merg singura fara dureri. Nu am umflaturi sau alte complicatio. Nici n ai putea spune ca am fost operata. Cu toate ca am primt si medicamente impotriva dureri n a fost nevoie sa le iau. Deci, fetelor si doamnelor care se afla in situatia in care labiile reprezinta o problema, oricare ar fi ea pt dvs., vi l recomand pe dl dr Badea.

     
    Buna Adriana! Crezi ca ai putea sa ne dai mai multe detalii despre operatie? Mai exact, cat a costat si cat a durat refacerea? De asemenea, pe langa costul operatiei, ce alte cheltuieli ai mai avut?(ma refer la consultatii etc). Intentionez sa fac si eu o astfel de operatie in curand si chiar as dori sa vorbesc cu cineva care a trecut prin asta. Mersi mult! 

  •  
    • 1 mesaje
    19 Feb 2017, 01:58
    0 0
    Buna fetelor, am facut operatia de labioplastie acum 3 zile si vreau sa va spun ca imi pare extrem de rau ! Este foarte dureroasa recuperarea ! A durat o ora . De la jumatate de ora de la plecarea din clinica ("medlife" bucuresti ), am inceput sa am dureri , adica imediat dupa ce anestezia a trecut . Operatia am facut-o la natalia stegarescu si am ales-o pentru ca lua mai putin ca ceilalti medici pe care i-am gasit pe net , m-a costat 22 mil vechi. In ziua in care m am externat , a fost cea mai urata zi din viata mea , a avut dureri insuportabile nu mi-au trecut cu nici o pastila , pur si simplu am plans pana seara cand m am pus la somn. Si acum dupa 3 zile de la operatie imi curge puroi , sange , este foarte umflat si putin vanat. Va rog din suflet sa va ganditi bine inainte sa faceti acest pas , eu abia pot sa merg la baie si cand merg o fac cracanata , ma trezesc si numai pot sa adorm din cauza ca pot dormi doar pe spate ..ESTE GROAZNIC !!!!!!
    Acest mesaj a fost editat de către Evelin22: 7 Mar 2017, 18:18
  •  
    • 1 mesaje
    19 Mar 2017, 17:18
    3 0
    Evelin, cum te simti acum? Esti in regula? Ti-ai revenit repede?
    Acest mesaj a fost editat de către Eva18805: 19 Mar 2017, 17:18
  •  
    • 2 mesaje
    4 Iun 2017, 13:28
    2 1
    Bună fetelor! Am făcut labioplastie acum 3 săptămâni ...ce pot spune operația a durat 1 ora nu am simțit nimic , am plecat după operație acasă ,sunt dureri destul de bine accentuate după anestezie ..recuperarea este greoaie , cel puțin eu inca nu am dureri, Dna doctor Natalia Stegarescu mi a făcut operația ..o recomand din suflet, este un doctor de excepție din toate punctele de vedere, te asculta , vorbește cu tine , operația este o reușită!
  •  
    • 1 mesaje
    8 Iun 2017, 06:29
    0 0
    .
    Acest mesaj a fost editat de către AdelinaAdi: 8 Iun 2017, 06:45
  •  
    • 1 mesaje
    29 Oct 2017, 18:53
    0 0
    Buna fetelor, o intrebare pentru cele care au resit sa-si faca operatia! Spuneti-mi va rog dar cicatricile cum ramin? dipsar nu dispar? vizibile sau nu? Va multumesc
  •  
    • 3 mesaje
    14 Ian 2018, 12:34
    19 0
    As vrea sa va spun despre experienta mea pentru ca si mie mi-au fost de folos alte postari inainte de a lua decizia. Astazi este ziua 9 dupa interventie. Inainte am citit mai multe bloguri si forumuri, in special din Statele Unite, UK si Australia. Din ce imi dau seama, metodele si aparatura medicala au evoluat foarte mult in ultimii ani. Adica postarile vechi indica o recuperare greoaie, riscuri mai mari si adesea nemultumiri legate de rezultatul final, pe cand cele din ultimii ani arata clar o imbunatatire (spectaculoasa!): recuperare incredibil de usoara si rezultate estetice peste asteptari. Clinicile specializate cu medici cu pregatire continua in acest domeniu, ofera rezultate net superioare in comparatie cu spitalele de stat unde adesea opereaza medici ginecologi sau medici de chirurgie plastica si reparatorie insa cu experienta pe urgente, adica nu neaparat focusati pe detaliile estetice. Cateva date statistice: la 50% dintre femei labiile minore depasesc labiile majore. Se considera exagerat de mari daca depasesc 4 cm (pot ajunge si la 7 cm). Si ceva mai interesant de atat: 98% dintre pacientele care au facut labioplastie considera ca rezultatul este excelent, atat estetic cat si functional. Am facut operatia in 2018 la Bucuresti la o clinica privata de chirurgie estetica si m-a costat in total 800 Euro (100 analizele, 600 operatia si 100 sedarea). Am avut o prima consultatie pe skype, o discutie cu medicul pentru a intelege motivele mele de a face interventia, varsta, stilul de viata si rezultatul pe care mi-l doream. A doua consultatie a fost la clinica, cand mi-am facut si analizele de sange si mi s-a dat si o reteta pentru un antibiotic pe care urma sa il iau cateva zile dupa operatie pentru prevenirea infectiilor. E bine de stiut ca zona e in general ferita de infectii si ca urina e sterila, deci riscurile sunt reduse dar e bine sa le previi suplimentar cu un antibiotic. 3 zile pre-operator am luat granule de arnica si calciu cu vitamina C. Pentru operatie m-am prezentat la clinica dimineata la prima ora. Nu se mananca nimic cu 6 ore inainte si nu se bea nimic cu 2 ore inainte. Medicul anestezist mi-a facut si el anamneza si am stabilit impreuna sa nu imi faca o sedare profunda, ci sa fiu constienta tot timpul in timpul operatiei. Sedarea se face cu o solutie injectabila prin branula fixata pe dosul palmei. E insotita de o anestezie locala, bineinteles. Operatia a durat maximum 1 ora si n-am avut niciun disconfort, cu exceptia injectiilor de anstezie locala dar care sunt absolut suportabile. Mi-au pus perne sub cap, exact cate am vrut ca sa stau cum doresc, o paturica groasa peste mine si am fost monitorizata tot timpul si intrebata daca totul e in regula, mi s-a spus in ce stadiu suntem si cat mai dureaza. Nu am fost deloc ametita si nu mi-a fost teama nicio secunda. Doar o placuta stare de calm si de siguranta. Dupa operatie am mai stat cateva ore intr-o rezerva, cu perfuzie si sonda urinara, sa sa se dreneze toata solutia de sedare din corp. Asistente, infirmiere, medicul chirurg si cel anestezist au venit pe rand sa ma monitorizeze si sa imi dea ultimele sfaturi de recuperare la domiciliu. La final am evaluat impreuna cu chirurgul rezultatul, si atunci am vazut in oglinda, pentru prima oara, cum arata dupa operatie. Frumos, curat, doar o usoara sangerare, fara protuberante, fara traume. As fi zis ca e o operatie facuta cu patru saptamani in urma, nu cu patru ore! Apoi am inceput sa beau apa, mi-au scos perfuzia si sonda si m-am ridicat in picioare. Cand m-am simtit "ready to go", am rugat pe cineva sa vina sa ma ia cu masina si m-am dus acasa. Restul zilei l-am petrecut singura acasa, pe canapea la televizor, cu sezutul usor ridicat pe o perna mai mare. In ziua 2 am revenit la un prim control, totul era evident in regula, apoi am trecut pana la farmacie sa imi iau fasa sterila si pe la magazin sa imi iau bunataturi. Aveam chef sa mananc ceva bun in combinatie cu ceva bun . Am purtat pantaloni larguti de bumbac si chiloti "clasici" tot de bumbac. Dupa ce mergeam la baie, spalam zona delicat cu un sapun lichid intim, clateam cu jet de apa cu presiune mica, uscam si aplicam o crema de baneocin (am folosit manusi in primele trei zile) ca sa nu se lipeasca de pansamentul steril. Acasa stateam mai mult lungita pe caneapea, in pozitia cu bazinul usor ridicat. In ziua 3 sangerarea s-a oprit complet. In tot timpul de cand am venit acasa dupa interventie nu m-a durut deloc, am avut doar o sensibilitate ceea ce a absolut normal, nu s-a umflat si nu s-a invinetit nimic. Labiile mici sunt discret ascunse acum si nu mai sunt vizibile decat daca deschid picioarele si departez usor cu degetele labiile mari. Au fost ajustate prin metoda "trimming", adica in lungul curburii lor naturale, dar reduse la o dimensiune mai mica. In ziua 4 am revenit la serviciu. Am inlocuit fasa sterila cu un tampon clasic cu aripioare peste care am pus doar un mini-petic de fasa sterila pe care il schimbam regulat. In loc de hartie igienica am folosit servetele umede intime. Pe scaunul de la birou nu a fost o problema sa stau, dar ma simteam cel mai bine intr-o pozitie usor "rasturnata" spre spate. Incepand cu ziua 5, pentru ca mi-am dat seama ca nu aveam de fapt nevoie de ditamai tamponul, l-am inlocuit cu un tampon zilnic (mic si subtire). Incepand cu ziua 6 nici nu m-am mai straduit sa retin evolutia si de fapt doar prezenta firelor si o sensibilitate la atingere imi mai aduc aminte de operatie. Clar nu ma vad inca mergand pe bicicleta sau facand sex, dar sigur in ziua 30, cum scrie la carte, o sa fiu apta. In ziua 8 am revenit la blugi. Pot sa merg pe strada, adica sa pasesc, oricat de mult, pot sa stau pe scaun normal si pot chiar sa alerg pe distante scurte. Stiu pentru ca am si facut-o. Urmeaza ca in ziua 13 sa merg la un nou control. Cel mai probabil ca o sa imi scoata si firele, mai bine zis partile exterioare pentru ca restul sunt in curs de resorbire. Concluziile mele personale sunt asa: -Nu te lua dupa postarile vechi: tehnicile si echipamentul au evoluat spectaculos, la fel si pregatirea medicilor. - Ai discernamant cand te lasi influentat de postarile altora, vezi cand e vorba de o reclama ascunsa sau cand pacienta e "a nutcase", paranoica sau habar n-are pe ce lume e si ce a facut sau inventeaza. - Alege o clinca specializata, nu cauta pretul cel mai mic. - Vorbeste cu medicii despre ce vrei si cum vrei si pune intrebari despre experienta lor, ca la un interviu de angajare. - indiferent de ce ai cirit pe mail, lasa medicul sa opereze dupa metoda pe care o stapaneste cel mai bine si care e cea mai potrivita pentru cazul tau. - Stabileste interventia cand iti e 100% clar ca o vrei, ca stii ce rezultat iti doresti si ca te opereaza cine trebuie. - Nu face efort fizic exagerat in primele zile, dar incearca sa nu ai o atitudine de bolnav cronic napastuit caruia toate ii merg rau. In definitiv a fost alegerea ta, si asa cum ai privit optimist si natural lucrurile cand ai decis sa te operezi, tot asa sa simti si recuperarea. - Operatia si refacerea vor merge mai usor decat te-ai fi asteptat. - Rezultatul e minunat si te vei simti minunat. Chiar daca nu e la vedere, tu vei sti tot timpul ca esti mai frumoasa si mai sexy. Succes va doresc!
  •  
    • 1 mesaje
    30 Ian 2018, 14:53
    2 0
    Buna, springsfield! Imi poti da te rog mai multe detalii despre clinica privata din Bucuresti? Dupa multi ani, esti singura care m-a convins acum cu adevarat sa fac aceasta procedura. Sunt din Constanta si ce-i drept nu cunosc Bucurestiul, mi-ar fi de mare ajutor niste informatii mai detaliate cu locatia clinicii. Multumesc anticipat!
  •  
    • 2 mesaje
    31 Ian 2018, 00:58
    4 0
    springsfield said:As vrea sa va spun despre experienta mea pentru ca si mie mi-au fost de folos alte postari inainte de a lua decizia. Astazi este ziua 9 dupa interventie. Inainte am citit mai multe bloguri si forumuri, in special din Statele Unite, UK si Australia. Din ce imi dau seama, metodele si aparatura medicala au evoluat foarte mult in ultimii ani. Adica postarile vechi indica o recuperare greoaie, riscuri mai mari si adesea nemultumiri legate de rezultatul final, pe cand cele din ultimii ani arata clar o imbunatatire (spectaculoasa!): recuperare incredibil de usoara si rezultate estetice peste asteptari. Clinicile specializate cu medici cu pregatire continua in acest domeniu, ofera rezultate net superioare in comparatie cu spitalele de stat unde adesea opereaza medici ginecologi sau medici de chirurgie plastica si reparatorie insa cu experienta pe urgente, adica nu neaparat focusati pe detaliile estetice. Cateva date statistice: la 50% dintre femei labiile minore depasesc labiile majore. Se considera exagerat de mari daca depasesc 4 cm (pot ajunge si la 7 cm). Si ceva mai interesant de atat: 98% dintre pacientele care au facut labioplastie considera ca rezultatul este excelent, atat estetic cat si functional. Am facut operatia in 2018 la Bucuresti la o clinica privata de chirurgie estetica si m-a costat in total 800 Euro (100 analizele, 600 operatia si 100 sedarea). Am avut o prima consultatie pe skype, o discutie cu medicul pentru a intelege motivele mele de a face interventia, varsta, stilul de viata si rezultatul pe care mi-l doream. A doua consultatie a fost la clinica, cand mi-am facut si analizele de sange si mi s-a dat si o reteta pentru un antibiotic pe care urma sa il iau cateva zile dupa operatie pentru prevenirea infectiilor. E bine de stiut ca zona e in general ferita de infectii si ca urina e sterila, deci riscurile sunt reduse dar e bine sa le previi suplimentar cu un antibiotic. 3 zile pre-operator am luat granule de arnica si calciu cu vitamina C. Pentru operatie m-am prezentat la clinica dimineata la prima ora. Nu se mananca nimic cu 6 ore inainte si nu se bea nimic cu 2 ore inainte. Medicul anestezist mi-a facut si el anamneza si am stabilit impreuna sa nu imi faca o sedare profunda, ci sa fiu constienta tot timpul in timpul operatiei. Sedarea se face cu o solutie injectabila prin branula fixata pe dosul palmei. E insotita de o anestezie locala, bineinteles. Operatia a durat maximum 1 ora si n-am avut niciun disconfort, cu exceptia injectiilor de anstezie locala dar care sunt absolut suportabile. Mi-au pus perne sub cap, exact cate am vrut ca sa stau cum doresc, o paturica groasa peste mine si am fost monitorizata tot timpul si intrebata daca totul e in regula, mi s-a spus in ce stadiu suntem si cat mai dureaza. Nu am fost deloc ametita si nu mi-a fost teama nicio secunda. Doar o placuta stare de calm si de siguranta. Dupa operatie am mai stat cateva ore intr-o rezerva, cu perfuzie si sonda urinara, sa sa se dreneze toata solutia de sedare din corp. Asistente, infirmiere, medicul chirurg si cel anestezist au venit pe rand sa ma monitorizeze si sa imi dea ultimele sfaturi de recuperare la domiciliu. La final am evaluat impreuna cu chirurgul rezultatul, si atunci am vazut in oglinda, pentru prima oara, cum arata dupa operatie. Frumos, curat, doar o usoara sangerare, fara protuberante, fara traume. As fi zis ca e o operatie facuta cu patru saptamani in urma, nu cu patru ore! Apoi am inceput sa beau apa, mi-au scos perfuzia si sonda si m-am ridicat in picioare. Cand m-am simtit "ready to go", am rugat pe cineva sa vina sa ma ia cu masina si m-am dus acasa. Restul zilei l-am petrecut singura acasa, pe canapea la televizor, cu sezutul usor ridicat pe o perna mai mare. In ziua 2 am revenit la un prim control, totul era evident in regula, apoi am trecut pana la farmacie sa imi iau fasa sterila si pe la magazin sa imi iau bunataturi. Aveam chef sa mananc ceva bun in combinatie cu ceva bun . Am purtat pantaloni larguti de bumbac si chiloti "clasici" tot de bumbac. Dupa ce mergeam la baie, spalam zona delicat cu un sapun lichid intim, clateam cu jet de apa cu presiune mica, uscam si aplicam o crema de baneocin (am folosit manusi in primele trei zile) ca sa nu se lipeasca de pansamentul steril. Acasa stateam mai mult lungita pe caneapea, in pozitia cu bazinul usor ridicat. In ziua 3 sangerarea s-a oprit complet. In tot timpul de cand am venit acasa dupa interventie nu m-a durut deloc, am avut doar o sensibilitate ceea ce a absolut normal, nu s-a umflat si nu s-a invinetit nimic. Labiile mici sunt discret ascunse acum si nu mai sunt vizibile decat daca deschid picioarele si departez usor cu degetele labiile mari. Au fost ajustate prin metoda "trimming", adica in lungul curburii lor naturale, dar reduse la o dimensiune mai mica. In ziua 4 am revenit la serviciu. Am inlocuit fasa sterila cu un tampon clasic cu aripioare peste care am pus doar un mini-petic de fasa sterila pe care il schimbam regulat. In loc de hartie igienica am folosit servetele umede intime. Pe scaunul de la birou nu a fost o problema sa stau, dar ma simteam cel mai bine intr-o pozitie usor "rasturnata" spre spate. Incepand cu ziua 5, pentru ca mi-am dat seama ca nu aveam de fapt nevoie de ditamai tamponul, l-am inlocuit cu un tampon zilnic (mic si subtire). Incepand cu ziua 6 nici nu m-am mai straduit sa retin evolutia si de fapt doar prezenta firelor si o sensibilitate la atingere imi mai aduc aminte de operatie. Clar nu ma vad inca mergand pe bicicleta sau facand sex, dar sigur in ziua 30, cum scrie la carte, o sa fiu apta. In ziua 8 am revenit la blugi. Pot sa merg pe strada, adica sa pasesc, oricat de mult, pot sa stau pe scaun normal si pot chiar sa alerg pe distante scurte. Stiu pentru ca am si facut-o. Urmeaza ca in ziua 13 sa merg la un nou control. Cel mai probabil ca o sa imi scoata si firele, mai bine zis partile exterioare pentru ca restul sunt in curs de resorbire. Concluziile mele personale sunt asa: -Nu te lua dupa postarile vechi: tehnicile si echipamentul au evoluat spectaculos, la fel si pregatirea medicilor. - Ai discernamant cand te lasi influentat de postarile altora, vezi cand e vorba de o reclama ascunsa sau cand pacienta e "a nutcase", paranoica sau habar n-are pe ce lume e si ce a facut sau inventeaza. - Alege o clinca specializata, nu cauta pretul cel mai mic. - Vorbeste cu medicii despre ce vrei si cum vrei si pune intrebari despre experienta lor, ca la un interviu de angajare. - indiferent de ce ai cirit pe mail, lasa medicul sa opereze dupa metoda pe care o stapaneste cel mai bine si care e cea mai potrivita pentru cazul tau. - Stabileste interventia cand iti e 100% clar ca o vrei, ca stii ce rezultat iti doresti si ca te opereaza cine trebuie. - Nu face efort fizic exagerat in primele zile, dar incearca sa nu ai o atitudine de bolnav cronic napastuit caruia toate ii merg rau. In definitiv a fost alegerea ta, si asa cum ai privit optimist si natural lucrurile cand ai decis sa te operezi, tot asa sa simti si recuperarea. - Operatia si refacerea vor merge mai usor decat te-ai fi asteptat. - Rezultatul e minunat si te vei simti minunat. Chiar daca nu e la vedere, tu vei sti tot timpul ca esti mai frumoasa si mai sexy. Succes va doresc!

     

  •  
    • 2 mesaje
    31 Ian 2018, 01:03
    0 0
    Mai multe detalii despre doctor si la ce clinica te rog ...am contactat un doctor (Stan Vitalie) si mi s-a dat pretul de 1800 euro cu anestezie totala. 1600 fara.
  •  
    • 3 mesaje
    10 Feb 2018, 20:38
    3 0
    DeadSilence said:Buna, springsfield! Imi poti da te rog mai multe detalii despre clinica privata din Bucuresti?

     

    Buna. scuze pentru intarziere, am fost plecata cateva zile. E vorba de clinica Proestetica din Bucuresti si numele medicului este Oltjon Cobani. Nu gasiti review-uri pe net. Ar fi de folos sa vedeti inainte niste site-uri ca Realself (cu poze ale pacientelor inainte si dupa) - pe site-ul lor nu ma descurc cu functia search, dar cautati direct in google dupa "realself labiaplasty". Sunt exemple de operatii cu rezultat diferit de cel dorit. In unele cazuri e vorba de lipsa de experienta a medicului, in alte situatii e vorba de comunicarea defectuoasa - pacienta nu a explicat destul de clar ce vrea, cat anume sa ajusteze etc. Sa nu uitati ca exista limitari morfologice, adica e vorba de o ajustare estetica si nu de o reinventare. Daca ma machez si ma pensez, dorm bine si ma hidratez, o sa fiu mai atragatoare si o sa arat mai tanara dar tot eu o sa fiu, nu altcineva. Acelasi lucru si cu operatia asta: Tot ce poate fi mai bine, dar "cu materialul clientului". Tare nu as vrea sa sune ca sunt sfatoasa, dar m-am documentat destul de mult - barbatilor in general nu le prea pasa de dimensiunea labiilor, deci e mai mult pentru ca vreti voi sau pentru ca va trebuie voua. 40% spun ca e mai sexy sa "fie ceva acolo" (cei carora le plac joculetele, in general), 40% spun ca nu conteaza, si doar 20% prefera labiile mai mici. Sunt site-uri sau topicuri gen "Ask men", unde lumea raspunde deschis. Si da, la mine e ziua 35 dupa operatie. Am si uitat, am numarat acum ca sa va spun voua.
  •  
    • 3 mesaje
    11 Feb 2018, 12:29
    9 2
    Din culisele deciziilor (pentru ca nu e totul matematica) - lamuriri, emotii si chestii imperfecte: In primul rand, nu intentionez sa conving pe nimeni sa faca operatia asta. Cred ca e o chestiune mult prea personala. Motivele mele pot fi diferite de ale altcuiva, sau nici nu sunt considerate motive de catre altcineva. Iarasi cifre (stiu, deja ma urati!): Pe o scara de la 1 la 10, am apreciat necesitatea ca fiind de 5 (din care 2 de ordin estetic si 3 functional) - sa zic ca labiile depaseau cu 1.2 cm la exterior labiile majore. No big deal, asadar. Dar ma enerva asta dintotdeauna cand faceam sex - daca partenerul intarzia pe acolo cu smecherii si artificii, simteam ca timpul se dilata si mai bine sa ma impusc in cap decat sa astept (infinit de mult) sa plece naibii de acolo si sa incepem odata sa facem sex! Nu m-am impuscat in cap, dar timpul tot infinit era. So no oral sex, baby, daca vrei sa ramanem prieteni! Apoi mai era vorba de sport, bicicleta, chiar si mers la pipi, colanti la vedere, inot la bazin cu un tip la un metru in spatele tau pe culoar, inotand in fundu' tau cu ochii larg deschisi - Daca inot atat de repede incat slipul nu mai sta fix pe mine? Da, da, starnesc priviri admirative dinspre cei de deasupra apei, dar tipu' din spate cred ca are alta parere. Sper sa inot suficient de repede incat apa sa se faca alba si inspumata in urma mea. "Arunca peria, spuse fata Genarului. Si in urma lor se ridica o padure deasa". N-are cum sa ma studieze! Dar daca totusi...? Oh. O lunga vreme nici n-am stiut ca exista operatia asta, cum tot asa n-am stiut ca barbatilor de fapt nu prea le pasa - mici, mari, roz, colorate, whatever! Just don't be a bitch si pune mana si fa sex! Bun, am aflat de operatie. Si sa ma tot sucesc pe saua bicicletei tot ma enerva, chiar daca barbatii sunt orbi la d-astea si cel mai probabil tipul de pe culoarul de inot era preocupat de sine si de sportul lui, de fapt. Io o fac. Cu multe luni in urma la emisiunea Profesionistii fusese invitata sefa clinicii despre care va spuneam. Si mi-a placut mie cum a vorbit ea atunci. Dar nu ma privea, conducea o clinica de estetica si n-am eu treaba cu ea! Totusi cand m-am hotarat ca vreau sa ma operez, am ajuns pe site-ul ei. Singura intr-o lume necunoscuta, buuun. Intai site-uri de clinici in care se laudau singuri, toate folosind acelasi text steril, toate cu poze "before and after" luate de pe net. Nu m-au convins. Am cautat clinica asta pe net, si am sunat. "Da, putem sa va programam la Domnul Doctor X (deci nu la Doamna Doctor din televizor, la altcineva??). Cine e Doctor X? Oh, nu stiu nimic... Pe net iarasi aproape nimic. Ceva despre reducerea ridurilor. Si un tabel sec cu tarifele, la ei pe site. Tanar. Si cu nume nemaiauzit. "Da, va programati intai la o consultatie pe skype cu Domnul Doctor, daca vreti". Ok, are skype. Si eu am skype. E ca si cum am fi verisori, nu mai suntem chiar straini. Bun, mai departe. Give this man a chance. Dar a chance pe pielea mea... Putina concentrare, asadar. Am vorbit pe skype. Calm, normal, echilibrat, chiar prea echilibrat. Zambeste. E om. E bine ca e om! Nu vad infumurarea omului cu sapte diplome si cu un tarife de te lasa lat! E un om, un medic, daca vreau sa vin sunt binevenita. E de la clinica din televizor, conteaza si asta. O sa vorbim la clinica si o sa fie bine. Nu e complicat. Ne vedem la clinica, mazgalim ceva pe un post-it despre cum taiem, inventam nume pentru ce ar putea arata gresit, facem post-it-ul cocolos si il aruncam in gunoi. "Fara buburuze si fara urechi de catel, da?" "Da". Fac operatia, vad in oglinda, e bine, mult mai bine. Numar ore, zile, usuc, dau cu creme etc etc. In timpul asta continui sa citesc pe net: 40%, 20% d-astea, stiti voi. Parca ar mai conta acum! De ce fac asta? Nu stiu. Si uite asa imi incolteste mie un gand ca parca sunt nitel scurtute acum. Asa, cand stau in picioare cu picioarele lipite parca prea sunt adanc ascunse. Desfac picioarele (cam asa faci cind faci sex, zic) si sunt tocmai cat trebuie, asa nu mai sunt scurtute. Roz, dragute. Adica mie imi place mult ce vad. Poate doar comparand cu felul in care erau inainte, sa para de fetita cu codite. Dar necomparand, asa la prima vizita in zona sunt foarte foarte potrivite. Cum or fi de fapt? Mie imi plac. Ma uit si dimineata si seara si imi plac. Imi place si ca pot sa ma plimb cu degetul pe o suprafata lina si fina, din fata pana in spate, si din spate pana in fata, dreapta ca o ata. N-am obstacole de ocolit si totul e clar. Ca o harta bine intocmita. Nu ne ratacim. Inauntru e inauntru si afara e afara. Am intrebat doar doi barbati. Restul din ce am scris sunt statistici de pe net. L-am intrebat pe sotul meu, cand i-am zis prima oara chiar cu cateva zile inainte de operatie ca m-am hotarat si ca o vreau, ca am stabilit chiar si data. S-a emotionat (nu se emotioneaza usor). Pentru el n-a contat niciodata asta, in nicio relatie, dar daca eu vreau sa ma operez, el ma sustine. Ca nu trebuie, dar ca sigur, da, daca eu vreau, el e cu mine. Si ca se bucura daca asta vreau. Emotionat. L-am mai intrebat si pe bunul si vechiul meu prieten C. Tot barbat. De curiozitate, caci era deja dupa interventie. Ua, ce lucru curios! Dar nu, nu avea nici el preferinte. Dar cum arata acum? Si cum adica exact arata acum? Ua, ce lucru curios! Frumos, bravo. Dar vai, ce curios! As zice asadar ca e o alegere personala si oamenii chiar o percep ca pe o chestiune mult prea personala ca sa depinda in vreun fel de ei. E sigur ceva important, dar e al tau. 100% al tau.
  •  
    • 2 mesaje
    4 Mar 2018, 11:24
    1 0
    Recomand cu încredere pe Dna doctor Natalia Stegarescu!
    Acest mesaj a fost editat de către MirabelaIoana: 4 Mar 2018, 11:29
  •  
    • 1 mesaje
    1 Aug 2018, 15:10
    0 0
    Fetelor dupa cat timp s-au vazut la voi rezultatele finale ale operatiei? Ca am facut si eu operatia acum 14 zile si rezultatul nu este cel dorit, adica as fi vrut sa fie mult mai mici, adica labiile mici sunt tot un pic mai mari decat labiile mari, bine mai sunt si putin unflate.
    Acest mesaj a fost editat de către Kityylove: 1 Aug 2018, 20:44
  •  
    • 1 mesaje
    6 Oct 2018, 20:54
    2 0
    Buna fetelor! Vreau sa va spun despre experienta mea in legatura cu aceasta interventie. Dupa foarte multe documentari, am decis sa o fac si sunt foarte multumita. Am facut aceasta interventie in Sibiu, anestezia a fost totala ( asa a decis medicul). Dupa ce mi-am revenit din operatie, am mai stat in jur de o ora si apoi am plecat acasa. Am avut timp de o saptamana un disconfort (nu au fost dureri exagerate) , dar am ales sa stau acasa, in concediu, 5 zile. Zona a foat inflamata timp de 7 zile, dar apoi s-a retras si totul arata cum trebuie. Acum sunt la a 18-a zi dupa operatie. Inca mai am cateva ate ce probabil imi vor fi scoase la urmatorul consult. Vreau sa va spun doar atat...am citit cum unele persoane spun ca e mai bine sa nu faci asta, ca nu vad rostul ( normal ca nu vad daca nu au asa ceva ), ca barbatii prefera labiile mici, mari ( nu cred ca e cazul sa vorbim in numele tuturor barbatiilor si am auzit deseori discutii intre barbati care nu vorbeau prea incantati despre asta)...etc. Trebuie sa faceti ce va face pe voi fericite, NU ce cred altii ca ar fi bine. Daca pe voi va complexeaza chestia asta, operati-va. Nu e nici o rusine ca ai o zona care iti creeaza un disconfort din multe puncte de vedere si vrei sa te simti bine in pielea ta!
    @springsfield...la cat timp dupa aceasta interventie ai revenit cu totul la normal ( sex, sport...etc)?
    Acest mesaj a fost editat de către Butterflyyy90: 7 Oct 2018, 21:27
  •  
    • 2 mesaje
    7 Ian 2019, 18:55
    3 0
    Buna!As vrea sa stiu daca esti draguta,cat a costat interventia?Acum cum te simti,e ok viata sexuala?a aparut vre-un disconfort?multumesc mult!
    Acest mesaj a fost editat de către Anomis123: 7 Ian 2019, 19:01
  •  
    • 2 mesaje
    8 Ian 2019, 10:35
    3 0
    Buna,Eliza!Mulțumesc pt raspuns!Din ce oras este sora ta?Cum se simte,cum a iesit?Mi se pare un pret bun.Am aceleasi motive descrise de participantele la grup: incredere de sine scazuta,disconfort si jena atunci cand trebuie sa folosesc costumul de baie,viata sexuala nu e la nivel maxim de relaxare,etc