Sarcina sau ingrijorare inutila?

  •  
    • 1 mesaje
    10 Aug 2017, 09:23
    0 0
    Salutari tuturor! Sunt noua aici si as avea nevoie de un sfat. Pe 10 iulie am facut petting cu prietenul meu, neprotejat (o greseala mare, recunosc) fara lenjerie. Nu a existat penetrare si nu a ejaculat. E greu de spus daca a existat lichidul pre-ejaculator (era complet uscat daca ma intelegeti), desi el e 90% sigur ca nu a fost prezent. Dupa calculele mele si dupa simptome* nu eram la ovulatie, in data de 15 urmand sa imi vina menstruatia. A debutat cu cateva scurgeri maronii, apoi cu sangele propriu-zis. Toata treaba a durat de pe 14 pana pe 16-17 inclusiv. In data de 18 am observat iarasi scurgeri maronii si sange ca la menstruatie intr o cantitate mai mica desi credeam ca s-a terminat menstruatia. M-am speriat, recunosc, crezand ca a fost sangerarea de nidatie. Lucrurile au continuat normal pana acum. Pe 30 suspectez ca am avut ovulatia, dar acum mai sunt in jur de 4 zile pana la menstruatie si am niste scurgeri transparente ca la ovulatie, cu firisoare de sange. Sunt foarte elastice, dar nu abundente si am niste crampe in abdomenul inferior. Test de sarcina o sa efectuez daca imi intarzie de data aceasta menstruatia caci vreau sa pot fi sigura de rezultat. Credeti ca as putea fi insarcinata? Sau e vorba de sindromul pre-menstrual si imi fac griji inutile? Multumesc mult si o zi buna sa aveti!
  •  
    • 3765 mesaje
    10 Aug 2017, 16:05
    0 0
    ana2089 said:Salutari tuturor! Sunt noua aici si as avea nevoie de un sfat. Pe 10 iulie am facut petting cu prietenul meu, neprotejat

     

     

    Nu ati incuiat usa!!?