De 5 ani de zile iubesc același om

  •  
    • 2 mesaje
    4 Aug 2017, 16:39
    0 0
    Am încercat in toate modurile posibile să îl scot din minte, nu reușesc...
    Acest mesaj a fost editat de către Marigoldd: 7 Aug 2017, 16:06
  •  
    • 3765 mesaje
    5 Aug 2017, 11:21
    0 3
    Eu nu-mi prea dau seama, in scurtele povesti de dragoste pe care le-ati trait, ati facut sex sau a fost o dragoste platonica?
  •  
    • 2115 mesaje
    7 Aug 2017, 00:56
    1 3
    Marigoldd said:Bună Evelor! Sunt într-o mare dilemă și am nevoie de ajutorul vostru. Apreciez orice părere asumată. Situația stă în felul următor. Pe când eram doar o adoleșcentă, un bărbat mi-a sucit mințile. Să îi spunem "C".Am avut o relație scurtă, fără implicări sexuale, dar cu o iubire puțin spus ca în filme. Ei bine cum tot ce e frumos nu durează mult, în acea vreme părinții mei s-au împotrivit din cauza diferenței de vârste de 10 ani dintre noi. Am luptat amândoi, ne întâlneam pe ascuns, ne trimiteam scrisori( fiindcă nu aveam acces la telefon), intr-o zi chiar mi-a scris in fata blocului "Te iubesc" . Ai mei au apelat pana și la poliție ca să ne despartă.( Eram minoră și cum nu am făcut nimic deci nu aveau ce sa ii facă lui). Dar după atâtea evenimente el a cedat, era o situație imposibilă și pe deasupra era și influențat de părerile prietenilor care i-au găsit rapid o noua iubita, probabil și faptul că mă vedea suferind, închisă în casă încercând să îmi despart familia ca să fug cu el în lume a fost un motiv temeinic. Relația lui cu domnișoara a durat 2 ani de zile, timp in care părinții mei au decedat iar eu am rămas majora și singura în lume, am început o relație care a durat tot 2 ani de zile, dar de data aceasta nu aveam implicații sentimentale, nu am putut să îl iubesc.La fel îmi confirma și C după un an de la despărțire despre domnișoara, ca nu a reușit sa o iubească. Cu toate acestea amândoi am continuat relațiile încă un an, după care ne-am despărțit ambii și ne-am întâlnit când s-a întors in țara .Pentru un moment era ca la început, iubirea acea nebuna... dar nu a rezistat mai mult de doua săptămâni pana când ne-am îndepărtat iar el s-a logodit cu o prietena comună la care ii promisese același lucru ca și mie când era plecat. Nu am vorbit un an .Eu am început o alta relație și din nou ne-am despărțit ambii in același perioada. Intr-o după-masă l-am visat și când m-am trezit am primit mesaj de la el cu " te-am visat" . Am ajuns la concluzia ca ne-am visat in acelasi interval de timp și conexiunea dintre noi ne-a apropiat din nou, de data asta a durat aproximativ o lună, in care el vorbea și cu o alta fata "M"... chiar de fata cu mine prin mesaje. Îmi spunea mereu că m-am schimbat, că sunt rece iar in seara de revelion pe la 00:05 a răspuns la un apel trecut " răutatea mea" și am auzit cum ii spunea că " Am încercat sa te sun iubire dar e rețeaua full". Ei bine in clipa acea m-am luat și am plecat fără sa am nevoie de explicații . Am suferit enorm, erau deja 4 ani in care nu am încetat o zi sa ma gândesc la el. Au trecut încă 7 luni și ce să vezi... intr-o seara nu am reușit sa adorm, îl vedeam in fata și i-am trimis un mesaj fără ca măcar sa realizez: -De ce nu dormi? -De unde știi ca nu dorm ? Conversația a evoluat și din nou ne-am confirmat reciproc că ne e dor unul de altul și vrem sa ne reîntâlnim. Iar acum vine partea rea...el are o relație oficila cu M pe care spune ca nu a reușit sa o iubească. Iar eu am o relație oficială cu un așa numit "A" pe care nici in ruptul capului nu reușesc sa il iubesc .C este un om sincer, in căutarea fericirii...Am tremurat din toate încheieturile când ne-am reîntâlnit, nu mai voiam sa îl las vreodată sa plece Fiidnca de 5 ani neg faptul ca îl iubesc și de data asta am avut puterea sa ii arat. Ma face sa ma simt cea mai fericita femeie, ce are el nu găsesc la nimeni altcineva și nu voi găsi niciodată. La fel cum spunea și el " Mereu mă întorc la tine, acum mă simt fericit". Problema este ca el urmează sa plece din țara, noi am petrecut 2 zile frumoase împreuna, M va sta la el pana sa plece din țara( ea vine peste o săptămâna din alt județ ) iar eu voi fi nevoită sa ii văd pe aceștia.Cum? Bunicii noștri sunt din același sat, eu va trebui neaparat sa fiu acolo iar el la fel in următoarele săptămâni. Acum că vi-am povestit in mare despre acest om, vine întrebarea.... Fiindcă am realizat ca ii plac situațiile imposibile ca cea cu părinții mei, iar eu am devenit independenta și pot fi oricand la cererea lui( fapt care nu îl atrage)... Ce sa fac sa îl recuperez total, sa dispară tot din peisaj ? Ce situație pot sa creez astfel încât sa fie imposibil ca sa îl atragă... mai am doar 3 săptămâni la dispozitie, sunt o femeie frumoasa, am la dispoziție tot felul de bărbați frumoși, inteligenți care mor după mine... dar ghici ce... nu dau 2 bani pe ei. îl vreau doar pe C cu disperare ( dar nu las sa se vadă asta) acum e momentul sa fac ceva ca sa fim odată pentru totdeauna împreuna...dar nu știu cum. Am discutat Mai deschis ca niciodată is acele 2 zile, îmi spunea ca se va însura doar când va simți ca e acea femeie pe care o caută.. nu vreau sa fiu o oricare alta pentru el, vreau să fiu ceva special la fel cum era acum 5 ani.... Ce să fac? .... Am nevoie de un sfat creativ fiindcă pana acum am încercat deja tot ce îmi sta in putința, sa discut sa etc Dacă aveți impresia ca e un dobitoc, și eu am avut la fel, dar îl iubesc in ciuda acestui lucru și știu ca dacă ar oficializa ceva cu mine totul va fi diferit.

     Pai da, ca daca n-ati avut o relatie normala, o foaie, o hartie va va tine impreuna, aca legati for ever.

  •  
    • 12208 mesaje
    7 Aug 2017, 17:30
    1 4
    Marigoldd said:Am încercat in toate modurile posibile să îl scot din minte, nu reușesc...

    Pai nu mai incerca , lasa-l acolo printre amintiri si continuati viata ! 

  •  
    • 3216 mesaje
    9 Aug 2017, 21:43
    0 0
    Marigoldd said:Am încercat in toate modurile posibile să îl scot din minte, nu reușesc...

     
    E singurul care te-a parasit el? La restul le-ai dat tu "papucii"?


    Acest mesaj a fost editat de către hau_hauuu: 9 Aug 2017, 21:44
  •  
    • 1890 mesaje
    18 Aug 2017, 09:09
    0 0
    Clarisim! Ai facut o obsesie pe bietul om!
  •  
    • 11561 mesaje
    24 Aug 2017, 07:57
    0 2
    Marigoldd said:Am încercat in toate modurile posibile să îl scot din minte, nu reușesc...

     El  stie???

  •  
    • 507 mesaje
    3 Sep 2017, 09:43
    0 0
    Buna ziua tuturor, nu am mai intrat de ceva vreme pe acest forum dar nu v-am uitat. Am citit postul și vin cu o sugestie, poate nu e prea târziu și poate este de folos.
    Există un loc în România unde se află „Podul uitării”. Este un pod natural peste valea secată a unui râu. Tot acolo este și „Grota amintirilor” . Te așezi cu spatele la grotă, te gândești la „el” și începi să mergi. Tegândești, îți amintești una alta despre voi dar în același timp trebuie să conștientizezi că te afli acolo pentru a-ți scoate din minte persoana și ce mai este legat de ea. Aceste amintiri vor fi estompate și treptat se vor pierde printre amintirile obisnuite, banale, printre lucrurile care fac parte din viața obișnuită, vor fi înghițite de ”Grota amintirilor” și vor rămâne acolo. Nu ai voie să privești înapoi, vei simți prezența lui, vei simți că te privește și te trage, dacă faci greșeala să te uiți în spate amintirea lui se va transforma în piatră și va rămâne acolo, între grotă și pod pentru totdeauna, va rămâne ca un pietroi și în mintea ta. Nu trebuie să privești înapoi indiferent de motiv nici dacă te strigă cineva apropiat sau dacă auzi un câine etc..
    Treci pe sub pod, în pas de plimbare cu dorința exprimată în gând de a-l uita.... după ce iesi de sub pod, urci spre șosea și pleci.
  •  
    • 4313 mesaje
    3 Sep 2017, 09:54
    0 2
    Crezi ca-i asa simplu s-o uiti pe doamna dikens? Iubirea-i vesnica, atractia-i trecatoare.
  •  
    • 507 mesaje
    5 Sep 2017, 11:17
    0 0
    scorpion112 said:Clarisim! Ai facut o obsesie pe bietul om!

      N-a făcut nimic, a postat și ea un coment a deschis un topic doar ca să meargă forumul, să aibă rating saitul...

  •  
    • 2115 mesaje
    6 Sep 2017, 00:03
    0 1
    Vasile. said:Crezi ca-i asa simplu s-o uiti pe doamna dikens? Iubirea-i vesnica, atractia-i trecatoare.

     Taci ca ti-am cautat-o pe madam dikens, esti tu sigur ca este o doamna? Mie mi s-a parut a fi un barbat!

  •  
    • 11561 mesaje
    6 Sep 2017, 14:07
    0 1
    white_storm2 said:
    Vasile. said:Crezi ca-i asa simplu s-o uiti pe doamna dikens? Iubirea-i vesnica, atractia-i trecatoare.

     Taci ca ti-am cautat-o pe madam dikens, esti tu sigur ca este o doamna? Mie mi s-a parut a fi un barbat!

       Da , da  poate  e  o  "doamna"!!!