Am nevoie de un sfat

  •  
    • 4 mesaje
    4 Aug 2017, 11:42
    0 0
    Buna, as avea nevoie de un sfat, dar nu de la o persoana care susține o idee doar din ce crede personal sau din auZite. Din punct de vedere fizic, strict fizic, o adolescenta in jurul vârstei de 16-17 ani ar putea avea probleme de sănătate pe viitor daca isi incepe viata sexuală acum, (probleme oferite din cauza vârstei prea fragede)? In condițiile in care menstruația a aprut la 11-12. Si ma repet cer o parere doar in ceea ce privește corpul si sănătatea fizica, atat, caci nu m-ar ajuta un sfat legat de altceva, de genul: e prea devreme si nu are cunoștințele necesare, nu e iubire la varsta asta sau mai stiu eu...
  •  
    • 3765 mesaje
    4 Aug 2017, 13:38
    0 5
    La 17 ani esti deja fata batrana.
  •  
    • 1841 mesaje
    6 Aug 2017, 13:45
    0 0
    Strict fizic, daca ea este sanatoasa acum, faptul ca ar face sex la 16 ani nu o sa o faca bolnava, decat daca ia vreo boala cu transmitere sexuala, insa asta se poate si la 16 ani si la 50 de ani, nu are legatura cu varsta, si evident protectia e absolut  necesara la toate varstele. De unde ti-a venit o astfel de idee ca poate sa fie afectata fizic? Eu cred ca impactul psihologic (nu neaparat negativ, poate fi si de maturizare de fapt) este cel mai evident aici. Dar cel mai bine vorbeste cu un medic ginecolog, sa te simti tu increzatoare in autoritatea celui care iti raspunde.
    Acest mesaj a fost editat de către outofhere: 8 Aug 2017, 01:18
  •  
    • 12208 mesaje
    7 Aug 2017, 17:32
    0 1
    Da este bine sa vorbeasca cu un ginecolog , mai al;es despre contraceptie si bolile cu transmitere sexuala!
  •  
    • 11561 mesaje
    22 Aug 2017, 15:24
    0 0
    Mariaaa1122 said: Buna, as avea nevoie de un sfat, dar nu de la o persoana care susține o idee doar din ce crede personal sau din auZite. Din punct de vedere fizic, strict fizic, o adolescenta in jurul vârstei de 16-17 ani ar putea avea probleme de sănătate pe viitor daca isi incepe viata sexuală acum, (probleme oferite din cauza vârstei prea fragede)? In condițiile in care menstruația a aprut la 11-12. Si ma repet cer o parere doar in ceea ce privește corpul si sănătatea fizica, atat, caci nu m-ar ajuta un sfat legat de altceva, de genul: e prea devreme si nu are cunoștințele necesare, nu e iubire la varsta asta sau mai stiu eu...

      Te  mananca  asa  rau  maimutzica???