Am nevoie de niste sfaturi

  •  
    • 4 mesaje
    21 Iul 2017, 21:47
    0 0
    De 2 luni n-am mutat la casa noua si tot de 2 luni simt ca nu-mi mai recunosc sotul.Inainte aveam pot sa spun o viata perfecta totul se facea impreuna nu am avut niciodata certuri sau contraziceri.Totul a inceput de cand ne-am luat casa noua ,au venit interziceriile din partea lui gen "nu mai merge la ai tai"nu fa aia ca nu-mi place"etc.A ajuns si sa ma loveasca din cauza ca nu era calda mancarea cand a venit de la munca .Mi-a spus ca el vrea sa aiba mancarea pe masa pregatita cand ajunge.Pot spune ca ma simt ca o servitoare ,daca mancam impreuna si lipseste ceva gen sare spune ce faci dute adu sau ce vrei sa ma ridic eu.Daca ma supar zice pai tue nu-ti mai poate zice omul nimica.Mentionez ca amandoi lucram de dimineata deci eu pregatesc mancarea cu o zi in urma fac curat si toate treburiile casei in timp ce el doarme de amiaza iar cand se trezeste tot mai gaseste cate ceva sa nu-i convina.Nu cred ca are pe altcineva deoarece este tot timpul in casa.Ce ma sfatuiti?
  •  
    • 3765 mesaje
    21 Iul 2017, 21:50
    0 1
    Sa-ti faci un amant,
  •  
    • 4 mesaje
    21 Iul 2017, 23:10
    0 0
    Mersi dar n-am nevoie de amant
    Acest mesaj a fost editat de către Diyana: 21 Iul 2017, 23:11
  •  
    • 3765 mesaje
    21 Iul 2017, 23:29
    0 1
    Atunci sotul tau este posedat de un spirit din casa cea noua. Este sub puterea lui si face doar ce zice el, spiritul.
  •  
    • 4 mesaje
    22 Iul 2017, 00:20
    0 0
  •  
    • 7934 mesaje
    22 Iul 2017, 02:40
    0 0
    Diyana said:

     

    Asta e mesaj gol
  •  
    • 7934 mesaje
    22 Iul 2017, 03:33
    0 0
    Mda..nimeni pe aici. Deci ma bag la somn
  •  
    • 7934 mesaje
    22 Iul 2017, 03:33
    0 0
    Roooaaaaaaarrrrrrr
  •  
    • 742 mesaje
    22 Iul 2017, 17:34
    0 0
    Sfatul meu e sa aveti o discutie..Daca ajungeti la un numitor comun ..mergeti mai departe.Daca nu..ura si la gara BATA.
  •  
    • 2115 mesaje
    22 Iul 2017, 19:51
    0 3
    Diyana said:De 2 luni n-am mutat la casa noua si tot de 2 luni simt ca nu-mi mai recunosc sotul.Inainte aveam pot sa spun o viata perfecta totul se facea impreuna nu am avut niciodata certuri sau contraziceri.Totul a inceput de cand ne-am luat casa noua ,au venit interziceriile din partea lui gen "nu mai merge la ai tai"nu fa aia ca nu-mi place"etc.A ajuns si sa ma loveasca din cauza ca nu era calda mancarea cand a venit de la munca .Mi-a spus ca el vrea sa aiba mancarea pe masa pregatita cand ajunge.Pot spune ca ma simt ca o servitoare ,daca mancam impreuna si lipseste ceva gen sare spune ce faci dute adu sau ce vrei sa ma ridic eu.Daca ma supar zice pai tue nu-ti mai poate zice omul nimica.Mentionez ca amandoi lucram de dimineata deci eu pregatesc mancarea cu o zi in urma fac curat si toate treburiile casei in timp ce el doarme de amiaza iar cand se trezeste tot mai gaseste cate ceva sa nu-i convina.Nu cred ca are pe altcineva deoarece este tot timpul in casa.Ce ma sfatuiti?

     Unele sunteti asa "neajutorate" si delasatoare, pai Diyana dupa o palma mai vine una si inca una, ce naiba mai astepti? 
    Uite niste intrebari pentru tine, asa de amorul discutiei, poate ne lamurim ce probleme are sotul tau:
    1. Ati locuit cu parintii tai/ai lui pana acum doua luni? 
    2. Casa ati luat-o cu credit de la banca, credit facut pe numele lui? 
    3. Ce face in casa tot timpul lui liber, are un hobby ceva sau sta pe net?
    4.  De ce "doarme  de amiaza" , obisnuieste sa bea?
     5. Daca te-a lovit pentru asemenea motive data viitoare pune-i mancarea in poala, ia-ti posetuta si tranteste cu forta usa la iesire!
     O avea el un motiv sa te trateze ca pe o servitoare, dar faza cu batutul nu poate fi si nu trebuie tolerata.

  •  
    • 4 mesaje
    23 Iul 2017, 02:59
    0 1
    Da am locuit cu parintii meipqna acuma iar casa am luat-o impreuna cu credit de la banca.Nu,nu bea doarme de amiaza pentru ca spune ca e obosit ca se trezeste foarte de dimineata (ne trezim amandoi la 4.30 dimineata si la 14.20 suntm acasa).Sunt confuza nu stiu ce sa fac cum sa mai vorbesc cu el pentru ca niciodata nu s-a comportat asa ,il intreb ce are ce se intampla cu el si imi spune ca nu are nimica ca-i ganditor .... la ce nu stiu ca nu zice.L-am amenintat ca plec si spune ca sa nu fac asa ceva ca ma iubeste ca nu vede viata fara mine doar ca asa ii el mai prost cateodata.De doua zile m-am mutat in alta camera ,ma roaga incontinuu sa ma intorc in dormitorul nostru ....dar daca ma intorc stiu ca iarasi se v-a intampla la fel iarasi o sa inceapa certuriile si restul....
  •  
    • 2115 mesaje
    23 Iul 2017, 14:06
    0 2
    Un tânăr însurățel discută cu tatăl lui despre căsnicie.– Ba, zice bătrânul, eu, imediat după ce m-am însurat, am bagat-o pe ma-ta în cameră, mi-am scos pantalonii și i-am dat ei:– Îmbracă-i! … ea, s-a uitat la mine, “Cum să-mbrac eu nădragii aia?” iar eu am zis „Corect! să-ti fie clar cine poartă pantaloni în casa asta!”…Ajunge ăsta tânăr acasă, o cheama pe nevasta-sa, își scoate pantalonii și îi dă:– Imbracă-i!– Cum să-mbrac eu nădragii tăi!?– Corect! să-ți fie clar cine poartă pantaloni în casa asta!Se uită fata… își scoate și ea chiloții și îi dă lui:– Imbracă-i!– Ce dracu să caut eu în … aia ai tai?– Corect! N-ai ce să cauți! … Cel putin, până nu-ți schimbi atitudinea!

    Ai facut ca-n bancul de mai sus.
    Deci omul a fost mielusel in casa socrilor si acum se da cocos ca are propriul cotet, el tipa din orice sau te loveste, dar va treziti amandoi la aceeasi ora si munciti acelasi numar de ore, el doarme in timp ce tu gospodaresti, tu ai parasit dormitorul conjugal si sotul te roaga sa nu-l parasesti pentru ca te iubeste?
    O fi noua definitie a iubirii, s-a schimbat DEX-ul?
    Daca sunteti la inceput, fara catel, purcel, copii - cauta-ti de drum!
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 23 Iul 2017, 15:01
  •  
    • 2115 mesaje
    23 Iul 2017, 15:17
    5 2
    Stii ce e iubirea? Multi o confunda cu pasiunea, dar aia moare in cativa ani. Iubirea e confortul pe care il simti in casa ta, cu omul drag alaturi, e atunci cand nu-ti ies doua unghii frumoase si omul tau se ofera sa ti le stearga pentru ca tu sa nu le strici pe celalalte, e atunci cand incepi sa -ti vopsesti singura parul si nu te vezi peste tot si el se ofera sa te ajute, atunci cand n-ai chef sa gatesti si gateste el fara sa ii ceri, cand esti deprimata si el te scoate in oras fara sa ii spui nimic, adica observa singur si te vrea happy, iubirea si respectul se vad cand exista. Ce ai tu acolo si multe altele este nimic, eu una nu m-as multumi cu atat. Din gesturi marunte se aduna pretuirea celui de alaturi, nu din umilirea celui de langa tine, asta nu te creste in ochii nimanui, poate doar in ai tai (cel ce umileste), ca sa te simti tu puternic. Am cunoscut si femei care isi umileau sotul, deci este chestie valabila in ambele sensuri.
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 23 Iul 2017, 15:19
  •  
    • 742 mesaje
    23 Iul 2017, 21:16
    1 1
    Storm..nota 10. !!! Si o orhidee de la mine !
  •  
    • 2115 mesaje
    24 Aug 2017, 18:35
    0 1
    Alin42 said:Storm..nota 10. !!! Si o orhidee de la mine !

     Mersi, dragule! Dar ca sa fiu scorpie ca de obicei te intreb: asa-i ca doar ultima fraza ti-a placut? 
    Sa fii sanatos!  

  •  
    • 4419 mesaje
    24 Aug 2017, 20:08
    0 0
    Daca te muti inapoi in dormitorul comun, el nu va intelege nimic din suferinta ta. Unora trebuie sa le desenezi ca sa inteleaga ca tu nu esti servitoare ci femeia pe care spune ca o iubeste, dar... uita sa o respecte. Deja a dat in tine...trebuia sa ii tragi si tu 2, una dupa alta, mama lui de mizerabil.
  •  
    • 11561 mesaje
    28 Aug 2017, 14:19
    0 1
    Diyana said:De 2 luni n-am mutat la casa noua si tot de 2 luni simt ca nu-mi mai recunosc sotul.Inainte aveam pot sa spun o viata perfecta totul se facea impreuna nu am avut niciodata certuri sau contraziceri.Totul a inceput de cand ne-am luat casa noua ,au venit interziceriile din partea lui gen "nu mai merge la ai tai"nu fa aia ca nu-mi place"etc.A ajuns si sa ma loveasca din cauza ca nu era calda mancarea cand a venit de la munca .Mi-a spus ca el vrea sa aiba mancarea pe masa pregatita cand ajunge.Pot spune ca ma simt ca o servitoare ,daca mancam impreuna si lipseste ceva gen sare spune ce faci dute adu sau ce vrei sa ma ridic eu.Daca ma supar zice pai tue nu-ti mai poate zice omul nimica.Mentionez ca amandoi lucram de dimineata deci eu pregatesc mancarea cu o zi in urma fac curat si toate treburiile casei in timp ce el doarme de amiaza iar cand se trezeste tot mai gaseste cate ceva sa nu-i convina.Nu cred ca are pe altcineva deoarece este tot timpul in casa.Ce ma sfatuiti?

      Cu  sexu , cum  stati?

  •  
    • 3765 mesaje
    28 Aug 2017, 21:29
    0 1
    pitipoanca69 said:
    ?

      Cu  sexu , cum  stati?

     

    Ea sta deasupra.