Nu mai pooooot!!!!

  •  
    • 1841 mesaje
    11 Iun 2017, 20:06
    3 0
    georgiana_tucala said: Pe scurt de 1 an si jumatate ma chinui cu un tip. M a primit si m a dat afară din casă de nenumarate ori. Motivele: îi uzez oalele, masina de spalat,i am spus că am doua case si ma tot intreb de ce nu stau intr una din ele si stau la el, ca vrea si el sa vina la mine în casa cum m am dus si la el cu 2 valize de lucruri. I am explicat ca la bloc stau parintii mei di fata mea care are 14 ani, dar daca vrea sa mearga in inghesuiala mergem, iar casa de la curte nu e terminată, daaaar ca in timp lucurile se vor aranja. I am spus ca aceste vasr nu sunt pe numele meu ci pe al mamei dar eu sunt singura la parinti. Si multe altele. La o cearta mi a spus ca vrea si el sa vorbeasca cu fostul meu sot si cu mama mea si atunci i am spus si eu ca vreau sa vorbesc cu fosta. De asemenea scandal mare cand mi am facut baie si am consumat 60 litri de apa calda (avea boiler), scandal ca face am mâncare, scandal ca fumam. Stăteam o saptamana dupa care ma dădea afară din casă apoi mă întorceam si multe,multe altele. Asa cum am spus a fost cu cineva si are un copil. Prin iarna i am spus că o să vorbesc si eu cu ea. Tipa m a contactat acum cateva zile si mi a spus numai lucruri urâte despre el. Aseară m a sunat dupa 4 luni si m am dus la el stabilind ca o luam de la capat. Dimineata am vrut să fiu sincera si totodata sa nu afle de la ea si i am spus că am vorbit cu ea la telefon. Initial nu a reacționat. Pe la ora 11 am vorbit cu el la telefon si s a purtat normal. Rămăsese că seara sa ma duc la el. Ulterior l am mai sunat si mi a dat de vreo 4 ori ton de ocupat dupa care mi a blocat numărul. Eu m am dus la el ca asa stabilisem si chiar daca aveam tel blocat i am dat mesaj sa mi lase usa deschisa. Cand am ajuns usa era deschisa dat el nu era în casa. A venit in cateva minute (fusese pana la părinții lui) si a inceput scandalul. Ca ce caut eu în casa lui. Ca ce am cautat sa vorbesc cu aia ca el nu o poate suferi ca l am lucrat pe la spate ca suntem doua zdrențe. L am rugat sa ma scuze, Sa ma ierte daca am gresit si sa ne linistit. M a înjurat, m a scuipat, l am implorat sa trecem peste asta si ca ii spusesem ca o sa o sun. Si am sunat o cand noi nu eram împreună

     
    Georgiana, forma asta de abuz emotional este pur si simply inacceptabila. Iar faptul ca tu o accepti mie imi indica, la prima vedere, ca nu te pretuiesti pe tine insati. Nu consideri ca meriti sa fii tratata mai frumos si, la prima abatere de acest gen, o femeie care se respecta incheie relatia fara sa lase loc de buna ziua pentru ca se trateaza pe sine corect si nu se expune unui mediu toxic si lipsit de respect, preferand sa fie singura si linistita. 

    De unde vine oare la tine aceasta lipsa de pretuire? Este posibil ca parintii tai te-au facut sa nu te simti suficient de buna in copilarie si ai cautat apoi inconstient toata viata adulta  sa recreezi conditiile acelei relatii de respingere din copilarie sperand inconstient ca de data asta rezultatul va fi altul.

    Indiferent de motive, ca sa vezi limpede situatia, trebuie sa intrerupi aceasta relatie. Cercul vicios insa face astfel ca atunci cand nu te pretuiesti pe tine mai mult sa revii la infinit, de fiecare data cand ai cea mai mica ocazie, insa cred ca asta este foarte distructiv pentru tine si iti doresc ca aceste intoarceri si plecari sa se opreasca cumva din exterior, pentru ca din ce vad nu prea ai puterea acum sa le opresti tu, si cu timpul sa realizezi ce pierdere de energie este sa alergi pe cineva care te trateaza atat de rau.

    Mult curaj sa scapi de acolo iti doresc. 

  •  
    • 11561 mesaje
    12 Iun 2017, 09:46
    0 3
    georgiana_tucala said:Problema este ca ma simt vinovata ca am vorbit cu fosta.tot tlmpul m am invinovatit. Ca poate nu trebuia sa fac asa etc. Imi doresc sa se intoarca roata. Sa ma mai caute o data da l fac si eu de 2 bani

     

      Asa  cum  a  spus  Anda , va  meritati  soarta  , lipitorilor!

  •  
    • 2115 mesaje
    12 Iun 2017, 10:52
    0 3
    pitipoanca69 said:

     

      Asa  cum  a  spus  Anda , va  meritati  soarta  , lipitorilor!

     Esti bine? Ai patit ceva? Nu vad hohotele de ras...

  •  
    • 11561 mesaje
    12 Iun 2017, 15:43
    0 3
    white_storm2 said:
    pitipoanca69 said:

     

      Asa  cum  a  spus  Anda , va  meritati  soarta  , lipitorilor!

     Esti bine? Ai patit ceva? Nu vad hohotele de ras...

     Pup! parca  mai  poti  fi  bine , cand  urla  prostia  in  jurul  tau@!

  •  
    • 2115 mesaje
    12 Iun 2017, 16:05
    0 3

    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 23 Iun 2017, 09:51
  •  
    • 11561 mesaje
    13 Iun 2017, 07:17
    0 2
    scorpion112 said:
    Konstantyyn said:

    ESTE FOARTE GREU.

    I NCEARCA SA-L INTELEGI SI PE EL.

    POATE FOSTA L-A RANIT IN ASA HAL DE NU MAI POATE JUDECA NORMAL.

    Daca-l iuesti accepta-l.

    Nu stiu ce sa-ti spun mai mult, conteaza ce simti tu. 

     Bravo, Konstantine, asa judecata mai zic si eu! Deci putem sa ne comportam cat de urat vrem cu partenerul, colegii, familia, prietenii (iar ei trebuie sa ne inteleaga!), daca cineva ne-a ranit adanc in trecut!

       Bree , da  mata  n  ai  studiat  Biblia???

  •  
    • 63 mesaje
    19 Iun 2017, 03:29
    0 0
    Eu cred ca barbati pentru scula gasesti pe toate drumurile. Pe mine m a cucerit ca avea un statut la fel ca al meu, adica el divortat cu o fetita si eu de asemenea divortata cu o fetita, mi-a spus ca-si doreste o relatie serioasa si in timp destul de scurt s-a schimbat radical.

    Acum vreau sa va spun ca duminica trecuta m-a cautat si am vorbit cu el. Aceleasi reprosuri, cum de am putut sa vorbesc eu cu aia cand aia e dusmanul lui, ca el a fact multe, ca mi-a dat cheile de la casa. O ora isi amintea doar de faptul ca eu am vorbit cu fosta (lucru pe care I-am spus ca-l voi face.

    Intr-un final I-am spus ca nu mai pot suporta atatea certuri si reprosuri si sa ne vedem fiecare de ale noastre. I-am blocat numarul de telefon, insa aseara am vazut ca m-a sunat de vreo 5 ori, apoi mi-a dat un mesaj, citez: Blocat?

    As fi vrut sa-i raspund la mesaj sa-l intreb daca mai are si alte cuvinte jignitoare, daca mai vrea sa-mi spuna ca se pisa pe mine, ca se pisa pe dragostea mea etc.

    De ce ma mai cauta???
    Astept un raspuns de la voi si cu mesajul si cu retorica intrebare: de ce ma mai cauta??
    Acest mesaj a fost editat de către georgiana_tucala: 19 Iun 2017, 03:33
  •  
    • 63 mesaje
    19 Iun 2017, 03:29
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către georgiana_tucala: 19 Iun 2017, 03:32
  •  
    • 12208 mesaje
    19 Iun 2017, 06:41
    1 4
    Atata timp cat cauti explicatii nu te vei detasa de trecut !CHIAR NU POTI SPUNE STOP SI ATAT !!!!!!!!!!!!!!!!
    Te pierzi in analize pe textele unui om de nimic , ce vrei de fapt tu ?/
  •  
    • 1841 mesaje
    19 Iun 2017, 16:07
    1 0
    georgiana_tucala said:Eu cred ca barbati pentru scula gasesti pe toate drumurile. Pe mine m a cucerit ca avea un statut la fel ca al meu, adica el divortat cu o fetita si eu de asemenea divortata cu o fetita, mi-a spus ca-si doreste o relatie serioasa si in timp destul de scurt s-a schimbat radical.

    Acum vreau sa va spun ca duminica trecuta m-a cautat si am vorbit cu el. Aceleasi reprosuri, cum de am putut sa vorbesc eu cu aia cand aia e dusmanul lui, ca el a fact multe, ca mi-a dat cheile de la casa. O ora isi amintea doar de faptul ca eu am vorbit cu fosta (lucru pe care I-am spus ca-l voi face.

    Intr-un final I-am spus ca nu mai pot suporta atatea certuri si reprosuri si sa ne vedem fiecare de ale noastre. I-am blocat numarul de telefon, insa aseara am vazut ca m-a sunat de vreo 5 ori, apoi mi-a dat un mesaj, citez: Blocat?

    As fi vrut sa-i raspund la mesaj sa-l intreb daca mai are si alte cuvinte jignitoare, daca mai vrea sa-mi spuna ca se pisa pe mine, ca se pisa pe dragostea mea etc.

    De ce ma mai cauta???
    Astept un raspuns de la voi si cu mesajul si cu retorica intrebare: de ce ma mai cauta??


    Te cauta din aceleasi motive pentru care toti barbatii (si toate femeile) isi cauta fostele iubite (sau fostii iubiti):  au in continuare nevoie de 'ceva' din ce le ofereai tu si n-au gasit asta in alta parte.

    Uneori oferim unui abuzator exact ceea ce are nevoie abuzatorul: un sac de box. Un suflet de om pe care sa-l tare in noroi, pe care sa-l trateze prost. Odata ce ii iei jucaria, abuzatorul o vrea inapoi si e in stare sa faca aproape orice pentru a o recupera, dar nu ca sa o trateze frumos si sa o pretuiasca, ci ca sa continue sa o foloseasca la ce ii trebuie lui, ca si sac de box. Dar e in stare sa spuna multe minciuni si sa promita o gramada pentru a obtine asa.

    Stiu ca ti-ar place sa crezi ca te cauta pentru ca a realizat ce greseala a facut si te vrea inapoi ca sa te pretuiasca (si de multe ori un abuzator parasit exact asta iti va si spune, dar invariabil se intoarce dupa scurt timp la acelasi tratament sau chiar mai rau). Toti vrem sa credem asta, ca altfel este prea dificil de trecut peste moment.

    Insa iti pot garanta ca singurul motiv pentru care cineva care te-a tratat cu atata dispret te mai cauta este pentru ca nu a gasit pe altcineva inca. Cineva cu care sa te inlocuiasca, altcineva pe care sa boxeze cand il apuca nebunia. 

    Eu as sta departe de el.

  •  
    • 386 mesaje
    20 Iun 2017, 21:45
    0 1
    Eu nu am inteles totusi de ce te intorci la el. Serios.
  •  
    • 3765 mesaje
    21 Iun 2017, 08:41
    0 1
    Pasarea-Spin said:Eu nu am inteles totusi de ce te intorci la el. Serios.

     

    Probabil e masochista. Sau e chestia cu sexu'.

  •  
    • 386 mesaje
    21 Iun 2017, 09:12
    1 1
    igivansenior said:
    Pasarea-Spin said:Eu nu am inteles totusi de ce te intorci la el. Serios.

     

    Probabil e masochista. Sau e chestia cu sexu'.


    Sa stai doar pentru sex cu cineva care nu da doi bani pe tine? Sa-ti vrei atat de putin binele si sa pretuiesti atat de putin viata si valorile ei? 

     

  •  
    • 63 mesaje
    21 Iun 2017, 19:12
    0 0
    Nu este o chestie de sex. Asa cum am mai spus sex gasesti pe toate drumurile. Eu m-am indragostit de omul de la inceput, un om de casa, care spunea ca doreste sa fim impreuna si sa imbatranim impreuna. Apoi s-a schimat.....radical..dar eu inca traiesc in trecut, traiesc acele momente frumoase.

    Nu mai pomeniti de sex ca asta se gaseste la orice colt de strada.
  •  
    • 63 mesaje
    21 Iun 2017, 19:22
    1 0
    I-am raspuns si la mesaj dupa 2 zile . L-am resunat si in prima faza a sunat, mi-a dat respins si apoi m-a blocat din nou.

    I-am scris: Da, blocat!!! sa te deblochez? de ce? ai invatat noi injuraturi, ai invatat sa scuipi mai bine si sa te pisi mai cu jet pe mine si pe dragostea mea.

    Si daca mi-ai dat cheile de la casa ce? Crezi ca de astea aveam eu nevoie. Nu !!! Aveam nevoie de in om cu care sa ma inteleg si intr-o cocina (am precizat in mesajele anterioare ca mi-a reprosat ca stau in casa lui, ca-I stric lucrurile, ca-I uzez masina de spalat etc)

    Nu a mai raspuns nimic!
  •  
    • 386 mesaje
    21 Iun 2017, 19:39
    0 1
    georgiana_tucala said:Nu este o chestie de sex. Asa cum am mai spus sex gasesti pe toate drumurile. Eu m-am indragostit de omul de la inceput, un om de casa, care spunea ca doreste sa fim impreuna si sa imbatranim impreuna. Apoi s-a schimat.....radical..dar eu inca traiesc in trecut, traiesc acele momente frumoase.

    Nu mai pomeniti de sex ca asta se gaseste la orice colt de strada.

     Georgiana, eu NU cred in schimbari atat de drastice. Poti schimba mici chestii in viata- sa te lasi de fumat, sa slabesti etc - dar NU lucruri esentiale. Cineva a mintit dintre voi sau cineva a fost superficial sau nu v-ati cunoscut bine intre voi si pe sine. Trebuie sa intelegi bine ce s-a intamplat ca sa iei o decizie. Daca nu intelegi nu poti lua o decizie si te vei distruge asa tot plecand si revenind. E o lupta cum vad eu , care pe care. Mie cand un om mi-a spus sa plec am plecat, am respectat ce a vrut sau i s-a parut ca vrea...

  •  
    • 63 mesaje
    21 Iun 2017, 20:25
    0 0
    Pasarea-Spin said:
    georgiana_tucala said:Nu este o chestie de sex. Asa cum am mai spus sex gasesti pe toate drumurile. Eu m-am indragostit de omul de la inceput, un om de casa, care spunea ca doreste sa fim impreuna si sa imbatranim impreuna. Apoi s-a schimat.....radical..dar eu inca traiesc in trecut, traiesc acele momente frumoase.

    Nu mai pomeniti de sex ca asta se gaseste la orice colt de strada.

     Georgiana, eu NU cred in schimbari atat de drastice. Poti schimba mici chestii in viata- sa te lasi de fumat, sa slabesti etc - dar NU lucruri esentiale. Cineva a mintit dintre voi sau cineva a fost superficial sau nu v-ati cunoscut bine intre voi si pe sine. Trebuie sa intelegi bine ce s-a intamplat ca sa iei o decizie. Daca nu intelegi nu poti lua o decizie si te vei distruge asa tot plecand si revenind. E o lupta cum vad eu , care pe care. Mie cand un om mi-a spus sa plec am plecat, am respectat ce a vrut sau i s-a parut ca vrea...

     

  •  
    • 3765 mesaje
    21 Iun 2017, 20:25
    0 1
    georgiana_tucala said:Nu este o chestie de sex. Asa cum am mai spus sex gasesti pe toate drumurile. Eu m-am indragostit de omul de la inceput, un om de casa, care spunea ca doreste sa fim impreuna si sa imbatranim impreuna. Apoi s-a schimat.....radical..dar eu inca traiesc in trecut, traiesc acele momente frumoase.

    Nu mai pomeniti de sex ca asta se gaseste la orice colt de strada.

     

     

    Ma indoiesc de judecata ta, dar este a ta si suntem pe un domeniu in care ne respectam.

    Dragostea dureaza cel mult doi ani, apoi este obisnuinta. Sexul insa pe de alta parte dureaza mai mult.

    Deci ca o concluzie, daca stai cu cineva care te trateaza in felul asta, ori iti place si atunci nu te mai plangi ori te zguduie de fiecare data la sexuiala. Ceea ce face ca sa revii de fiecare data cu coada-ntre picioare si cu o pofta nebuna de sex.

    Orice alt om normal  la prima manifestare de acest gen din partea partenerului si-ar fi bagat pula in gura lui si l-ar fi lasat singur sa se autosatisfaca. Si vorbesc si despre femei si despre barbati.

    Restul este apa de ploaie.

  •  
    • 11561 mesaje
    22 Iun 2017, 08:11
    0 2
    georgiana_tucala said:Nu este o chestie de sex. Asa cum am mai spus sex gasesti pe toate drumurile. Eu m-am indragostit de omul de la inceput, un om de casa, care spunea ca doreste sa fim impreuna si sa imbatranim impreuna. Apoi s-a schimat.....radical..dar eu inca traiesc in trecut, traiesc acele momente frumoase.

    Nu mai pomeniti de sex ca asta se gaseste la orice colt de strada.

     Foarte  adevarat , futai  gasesti  pe  toate  drumurile , calitatea  lui  insa  e  discutabila!

  •  
    • 7934 mesaje
    27 Iun 2017, 00:42
    2 0
    Dar ce treaba ai cu o zdreanta ca el..nu aveti minte..voi, femeile.