despre un barbat care zice ca iubeste...

  •  
    • 2115 mesaje
    29 Iun 2017, 13:13
    0 5
    Cyan9, ai scapat de iubitel? Nu ne-ai mai spus nimic de ceva vreme ori v-a prins nevasta?
  •  
    • 26 mesaje
    29 Iun 2017, 14:26
    0 0
    Eu cred ca povestea respectiva nici nu era reala.
  •  
    • 2115 mesaje
    29 Iun 2017, 17:08
    0 4
    Parca poti stii!?!?
  •  
    • 7934 mesaje
    29 Iun 2017, 23:05
    0 0
    Pfuaiii...credeam ca a deschis prietena si iubita mea topic despre mine. Nu m-am regasit in unele chestii
  •  
    • 7934 mesaje
    29 Iun 2017, 23:07
    0 0
    Daca iti zice ca pe ea o iubeste probabil asa e. Nu e fumos ce a facut el. Trebuia sa iti spuna si tie ca te iubeste. Asa era corect
  •  
    • 735 mesaje
    4 Iul 2017, 20:38
    0 0
    anda22-7 said:
    cyan9 said:Am si eu o situatie de expus: Un barbat are nevasta, dar o are si pe una pe care o numeste iubita si prietena. E foarte devotat muncilor si vietii de acasa cu nevasta. Plus ii zice celeilalte: eu cu tine ma plimb, pe ea o iubesc (asta cand nu zice ca o f***) E oribil...el zice ca nu e atroce ceea ce face si vrea ca "iubita si prietena" sa il accepte asa cum e Voi ca barbati, ce parere aveti despre acest barbat?

     

    Noi avem o parere foarte buna despre astfel de barbati. Si ei trebuie sa f**** niste proaste !!!

     Nu credeam ca vreodata voi da like Andei!

  •  
    • 3765 mesaje
    5 Iul 2017, 17:41
    1 2
    Eu nu credeam ca te voi mai vedea postand vreodata. Dar uite, viata ofera surprize surprize.
  •  
    • 1995 mesaje
    6 Iul 2017, 15:16
    0 0
    Sa nu exageram, intotdeauna sunt doi intr-o relatie. Sau trei....Deci numarul 2 nu este numai ea vinovata de relatia extraconjugala. In fond, sunt oameni maturi si cu discernamant. Societatea a evoluat mult, fata de acum 100 de ani. Barbatii, dar si femeile, pot cauta nr.2, nr.3....Din plictiseala, din lispsa de comunicare, din neintelegeri pe plan sexual si nu numai, din curiozitate, ori pur si simplu, din intamplare, luati de val. Dar fiecare cand alege o varianta de a intra intr-o relatie, si mai mult cat de adanc se implica, o iau constient. Chinuiti de o oarecare vinovatie, sau din contra, cu tupeu.Nu intotdeauna motivele de a avea o relatie coincid si iata de aici mirarea si uimirea. De ce raman eu nr.2 si nu avansez la nr.1? Poate draguta, nu esti o castigatoare, poate el vroia distractie si tu vroiai angajament, poate tu ai fi vrut sa fii o doamna, sau sa vezi in el un domn si realitatea e cu totul alta, nu?
    Uneori inima o ia inaintea ratiunii, dar....mereu avem de ales. Uneori castiga inima, iar lucrurile nu merg asa cum iti doresti. Alteori...castiga ratiunea si te intrebi cum ar fi fost daca iti ascultai inima. Totul probabil se reduce simplist, la cei sapte ani de acasa. Ii am plini de bun simt sau nu. Dar de multe ori, esti calcat in picioare, chiar daca ai bun simt si il utilizezi. Asta e viata. Fiecare cu destinul sau. Ti-o trage des.

    Acest mesaj a fost editat de către doublepink: 6 Iul 2017, 15:17
  •  
    • 742 mesaje
    6 Iul 2017, 23:10
    0 0
    Ca sa fii nr 2 ..sunt doua motive sa fii.Banii si sexul,Dar numarul 1 va ramine intotdeauna pe locul 1.
  •  
    • 908 mesaje
    7 Iul 2017, 12:41
    0 3
    a spus cineva ceva cu ,,z" ... ?
  •  
    • 11561 mesaje
    7 Iul 2017, 13:15
    0 3
    zorro_ said:a spus cineva ceva cu ,,z" ... ?

     Ai  confundat  2  cu  z!

  •  
    • 2115 mesaje
    11 Iul 2017, 08:45
    0 3
    doublepink said:Sa nu exageram, intotdeauna sunt doi intr-o relatie. Sau trei....Deci numarul 2 nu este numai ea vinovata de relatia extraconjugala. In fond, sunt oameni maturi si cu discernamant. Societatea a evoluat mult, fata de acum 100 de ani. Barbatii, dar si femeile, pot cauta nr.2, nr.3....Din plictiseala, din lispsa de comunicare, din neintelegeri pe plan sexual si nu numai, din curiozitate, ori pur si simplu, din intamplare, luati de val. Dar fiecare cand alege o varianta de a intra intr-o relatie, si mai mult cat de adanc se implica, o iau constient. Chinuiti de o oarecare vinovatie, sau din contra, cu tupeu.Nu intotdeauna motivele de a avea o relatie coincid si iata de aici mirarea si uimirea. De ce raman eu nr.2 si nu avansez la nr.1? Poate draguta, nu esti o castigatoare, poate el vroia distractie si tu vroiai angajament, poate tu ai fi vrut sa fii o doamna, sau sa vezi in el un domn si realitatea e cu totul alta, nu?
    Uneori inima o ia inaintea ratiunii, dar....mereu avem de ales. Uneori castiga inima, iar lucrurile nu merg asa cum iti doresti. Alteori...castiga ratiunea si te intrebi cum ar fi fost daca iti ascultai inima. Totul probabil se reduce simplist, la cei sapte ani de acasa. Ii am plini de bun simt sau nu. Dar de multe ori, esti calcat in picioare, chiar daca ai bun simt si il utilizezi. Asta e viata. Fiecare cu destinul sau. Ti-o trage des.

     Da, da ca acu' o suta de ani nu existau amantlacuri, nu se inselau mai rau ca acum... 
    Abia de anul asta s-au inventat.  
    Daca cateaua nu ridica coada cainele nu-I face nimic!

  •  
    • 11561 mesaje
    11 Iul 2017, 10:38
    0 3
    white_storm2 said:
    doublepink said:Sa nu exageram, intotdeauna sunt doi intr-o relatie. Sau trei....Deci numarul 2 nu este numai ea vinovata de relatia extraconjugala. In fond, sunt oameni maturi si cu discernamant. Societatea a evoluat mult, fata de acum 100 de ani. Barbatii, dar si femeile, pot cauta nr.2, nr.3....Din plictiseala, din lispsa de comunicare, din neintelegeri pe plan sexual si nu numai, din curiozitate, ori pur si simplu, din intamplare, luati de val. Dar fiecare cand alege o varianta de a intra intr-o relatie, si mai mult cat de adanc se implica, o iau constient. Chinuiti de o oarecare vinovatie, sau din contra, cu tupeu.Nu intotdeauna motivele de a avea o relatie coincid si iata de aici mirarea si uimirea. De ce raman eu nr.2 si nu avansez la nr.1? Poate draguta, nu esti o castigatoare, poate el vroia distractie si tu vroiai angajament, poate tu ai fi vrut sa fii o doamna, sau sa vezi in el un domn si realitatea e cu totul alta, nu?
    Uneori inima o ia inaintea ratiunii, dar....mereu avem de ales. Uneori castiga inima, iar lucrurile nu merg asa cum iti doresti. Alteori...castiga ratiunea si te intrebi cum ar fi fost daca iti ascultai inima. Totul probabil se reduce simplist, la cei sapte ani de acasa. Ii am plini de bun simt sau nu. Dar de multe ori, esti calcat in picioare, chiar daca ai bun simt si il utilizezi. Asta e viata. Fiecare cu destinul sau. Ti-o trage des.

     Da, da ca acu' o suta de ani nu existau amantlacuri, nu se inselau mai rau ca acum... 
    Abia de anul asta s-au inventat.  
    Daca cateaua nu ridica coada cainele nu-I face nimic!

       S  a  modernizat  catelul , daca  nu  ridica  coada , io  da  la  supt!

  •  
    • 2115 mesaje
    11 Iul 2017, 10:55
    0 5
    Da, da, am vazut ca asa se pastreaza "virgine" unele. #
  •  
    • 2115 mesaje
    21 Iul 2017, 16:21
    0 4
    Konstantyyn said:
    )

     

    " ACASA " este foarte important pentru mine, nu din cauza aspectului financiar.

    De " ACASA " ma leaga amintiri, sentimente, nostalgie, nu in ultimul rand faptul ca daca as fi ales sa plec simteam ca dau cu piciorul la toata viata mea de pana acum, cumva parca as fi trait degeaba, parca as fi irosit anii cei mai frumosi, care ar fi trebuit sa conteze cel mai mult din punct de vedere sentimental, fizic (ma refer la erotism, la dragostea fizica), emotional.

    Nu ca acum ar fi raiul pe pamant, cred ca ma obisnuiesc cu tristetea.

    Dar am ajuns la concluzia ca cel mai tare ma tine legat amintirea fericirii pe care credeam ca o traiesc, pe care chiar am simtit-o, chiar daca doar in sufletul si in mintea mea. Ea este MAREA MEA DRAGOSTE, MAREA MEA IUBIRE, DRAGOSTEA VIETII MELE. Eu pentru ea ............ nu, nu cred.

    Nr. 2 (asa cum ii spui tu), este valoroasa, este buna, este calda, fierbinte, blanda, cum vrei tu sa-i mai spun, dar nu este " ACASA ".

    Asa cum ti-am mai spus, daca in casnicie ar fi fost OK intre noi ( nu am spus TOTUL OK,  MINUNAT, DE VIS, FANTASTIC, etc. sper ca intelegi) nr. 2 nu ar fi avut nici o sansa.

    Dar asta este cazul meu, la tine nu stiu.

    Spera la ce este mai bine, dar asteapta-te la ce este mai rau.

    Sa ai noroc sa-ti gasesti linistea. 

     Vezi ce putere are nevasta asupra sotului  sau casatoria? Casatorie prin care si-au jurat credinta, stabilitate, iubire  poate la timpul ala isi doreau foarte mult asta, iar in timp si-au croit un drum al lor, si-au dorit anumite lucruri, si-au facut o viata si au si copii, poate...
    Ce drac sa insemne o alta femeie pentru un cuplu, o boala venerica doar, fereasca!
    Barbatii sunt pasageri grabiti, vorba aia: "raman cu ce baga in gura si cu ce trag in...." , zicea candva un om foarte drag mie...
    E.l. Amantlacul nu este pentru toti, pe unii ii transforma din barbati in catelusi.


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 21 Iul 2017, 16:39
  •  
    • 843 mesaje
    1 Aug 2017, 14:59
    0 2
    Orice barbat este indreptatit sa aiba cel putin doua amante pe langa nevasta! Pana la urma,de cand au drepturi femeile? Rolul nevestei este sa imi faca de mancare si curat in casa! Atat! Dumnezeu a lasat lucrurile asa,trebuie sa-l ascultam!

  •  
    • 2115 mesaje
    1 Aug 2017, 15:21
    0 2
    alcidess said:Orice barbat este indreptatit sa aiba cel putin doua amante pe langa nevasta! Pana la urma,de cand au drepturi femeile? Rolul nevestei este sa imi faca de mancare si curat in casa! Atat! Dumnezeu a lasat lucrurile asa,trebuie sa-l ascultam!

     Da, mah, si sa fie fututa! 
    Prosti "e" unii! 

  •  
    • 843 mesaje
    1 Aug 2017, 15:51
    0 2
    Nu,nevasta nu trebuie fututa ca si-o ia in cap! Si pana la urma te plictisesti repede de ea! Un barbat trebuie sa aiba cel putin doua amante la dispozitie si sa le schimbe destul de repede! Cam una la saptamana!
  •  
    • 2115 mesaje
    1 Aug 2017, 20:22
    0 2
    Adevarul e ca femeile nu se satura de aceiasi cm, nu pot sari gardul prin vecini, parca stiti voi!
    E vorba doar de respectul de sine,  care il are..l
  •  
    • 28 mesaje
    19 Sep 2017, 14:44
    0 0
    Chiar exist, nu cum au crezut unii.
    Si dragostea exista. Unii nu cred. Cred doar in acte. Si mai sunt unii care profita si speculeaza suflete doar pentru amuzament, nu pentru ca nu ar avea de toate acasa. Au de toate si apreciaza ceea ce au, dar iata ca nu le ajunge. E foarte misto sa ai mancare, curatenie, camasi calcate, una care zice doar ca tine, plus una care te iubeste, si pentru care nu trebuie sa faci nimic. Nu ii faci cumparaturile, nu il ingrijesti pe ta-su bolnav, nu tre sa mergi la cimitir la ma-sa cand i-o face parastasul, nu trebuie sa faci NIMIC pt ea. Cu ea doar stai pe banca in parc, iti zambeste, te pupa, nu te pune sa dai cu aspiratorul. Cu ea faci doar nimic. Nici macar copii, pt ca tu deja ai copii, si nu iti mai trebuiesc, plus ca e si rusine, cum sa stie aia care ii ai de asa ceva?