Nu stiu ce loc sa aleg.

  •  
    • 7 mesaje
    25 Mai 2017, 19:09
    0 0
    As avea nevoie de un sfat, deci am sa va explic situatia. Am locuit timp de 9 ani in spania, locuind doar cu mama si cu noul ei sot. Totul mergea perfect, mai aveam un an pentru am termina scoala superioara.... pana intr-o zi cand mi-au spus ca vor sa ne mutam in Germania, nu am fost de acord cu aceeasta decizie dar am acceptat situatia pentru a evita diverse probleme. Am stat cu ei timp de o luna dupa care m-am intors singura in spania pentru am termina scoala. Am stat acolo timp de 9 luni dupa care mama mi-a cerut ajutorul, am uitat sa mentionez faptul ca mai am o sora de 6 ani, ea si sotul ei munceau toata ziua si chiar nu aveau in grija cui sa o lase pe surioara mea mai mica, asa ca m-au rugat sa ma intorc pentru un timp pana gasesc ei o solutie, am acceptat..nu mi sa parut corect sa imi refuz mama. Timpul a tot trecut dar ei nu au gasit nici o solutie, am deja un an decand stau degeaba...asa ca am decis sa merg in romania sa stau macar cateva saptamanii cu tatal meu pe care nu il mai vazusem timp de 4 ani, fiind ocupata cu scoala si etc. Tatal meu fiind o persoana foarte buna pe care am neglijato si ma simt foarte vinovata pentru asta...fiind destul de mica in momentul in care mama ma luat cu ea nu imi dadusem seama cat a suferit el in momentul respectiv din cauza ei... Acum am sansa de a merge iar in spania unde pot sa imi recuperez viata, sa continui scoala si sa imi muncesc un viitor sau sa merg in romania pentru a petrece ceva timp cu tatal meu, dupa care sa plec in spania si etc. Chiar nu stiu ce sa aleg, imi doresc sa fac ceva cu viata mea dar in aceelas timp imi pretuiesc foarte mult tatal si chiar as vrea sa mai petrec ceva timp cu el, deci mai aman plecarea in spania si merg in romania sau invers...un subiect care chiar imi da dureri de cap, va rog un sfat, scuzati ca vam explicat toata viata mea dar era nevoia pentru a intelege situatia, va multumesc si astept un raspuns
  •  
    • 3765 mesaje
    26 Mai 2017, 08:06
    0 0
    Ce scoala superioara vrei sa termini?
  •  
    • 7 mesaje
    27 Mai 2017, 10:51
    0 0
    Daca sa merg in romania sau in spania, imi este foarte greu sa decid
  •  
    • 3765 mesaje
    27 Mai 2017, 20:49
    0 0
    AnnaMa said:Daca sa merg in romania sau in spania, imi este foarte greu sa decid

     

    Nu in ce loc, ci ce specializare vrei sa faci?