Bunaa! Need help

  •  
    • 1 mesaje
    29 Apr 2017, 12:00
    0 0
    Buna! As avea nevoie de un pic de lamuriri zic eu. Am o relatie de 6 ani de zile si ne-am hotarat sa facem un bebe, numai ca eu nu am o mentruatie regulata folosesc calendarul de menstruatie numai pentru a sti daca am avut in acea luna mentruatie sau nu. 13.04 a inceput menstruatia si sa incheiat pe 18.04 nu facem sex protejat niciodata numai ca in datele de 15-17-18-20-23-27-28 au fost cu (finalizare inauntru)daca pot spune asa. Pe data de 23 am avut durere jos exterioare si scurgere un roz pal cateva ore atata dar durerea a ramas un pic in jur de 2 zile am inteles ca ar putea fi implantarea. Cand as putea face un test cu mai multa exactitate am auzit multe variante ca 8-10 zile, ba ca dupa ce ca stii ca iti vine ''stopul'' eu nu il am niciodata exact. La un eco nu ma pot duce ca nu se vede nimica ca ar fi prea mic ca sa se vada ceva. Simtome as putea spune ca am sani mai umfati si niste ameteli greata am avut dupa mentruatie o perioata cand si varsam acuma mai rar dimineata. Sper ca ma puteti ajuta cu niste rapunsuri (sfaturi) . Multumesc
  •  
    • 12208 mesaje
    29 Apr 2017, 19:26
    0 2
    Exista la farmacie testul de sarcina , mai asteapta o sapt si cumpara doua dar de la firme diferite.Se poate face si o analiza de sange pentru exactitate .DAR cu celelalte analize cum stai???? , inainte de a hotari sa faci un copil trebuie sa nu ai probleme stomatologice .Iti recomand sa citesti ce analize trebuie sa faca o viitoare mamica dar si ce suplimente cu acid folic si ce alimentatie trebuie sa aiba , SUNT ASPECTE LA CARE TU NU TE-AI GANDIT !DECI CITESTE INTAI poti discuta si cu doctorul de familie si chiar cu un ginecolog inainte de a incepe sa faci incercari ....
  •  
    • 2115 mesaje
    2 Mai 2017, 23:47
    0 0
    ElenaMaria96 said:Buna! As avea nevoie de un pic de lamuriri zic eu. Am o relatie de 6 ani de zile si ne-am hotarat sa facem un bebe, numai ca eu nu am o mentruatie regulata folosesc calendarul de menstruatie numai pentru a sti daca am avut in acea luna mentruatie sau nu. 13.04 a inceput menstruatia si sa incheiat pe 18.04 nu facem sex protejat niciodata numai ca in datele de 15-17-18-20-23-27-28 au fost cu (finalizare inauntru)daca pot spune asa. Pe data de 23 am avut durere jos exterioare si scurgere un roz pal cateva ore atata dar durerea a ramas un pic in jur de 2 zile am inteles ca ar putea fi implantarea. Cand as putea face un test cu mai multa exactitate am auzit multe variante ca 8-10 zile, ba ca dupa ce ca stii ca iti vine ''stopul'' eu nu il am niciodata exact. La un eco nu ma pot duce ca nu se vede nimica ca ar fi prea mic ca sa se vada ceva. Simtome as putea spune ca am sani mai umfati si niste ameteli greata am avut dupa mentruatie o perioata cand si varsam acuma mai rar dimineata. Sper ca ma puteti ajuta cu niste rapunsuri (sfaturi) . Multumesc

     Vrei sa-l inhati pe omul asta, asa-I? Pai dupa 6 ani, daca are laptele moca ce crezi tu ca-i mai trebuie si v... milka?


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 2 Mai 2017, 23:48