Vinisoare sparte inestetice

•  
    • 54 mesaje
    9 Sep 2003, 08:09
    0 0
    Stie cineva un tratament pentru vinisoare sparte?( ..nu imi mai amintesc termenul medical..)?Am pe picioare multe vinisoare sparte (nu varice, mai mici) deoarece stau foarte mult in picioare. Am luat mult timp tarosin, dar fara nici un efect, oricum am inteles ca sunt foarte slabe; am incercat si creme din plante si nimic....Ma poate ajuta cineva?
  •  
    • 83 mesaje
    11 Sep 2003, 10:13
    0 0
    Eu am vazut acum doi ani o emisiune la televizor realizata la un cabinet de cosmetica unde vinisoarele respective erau injectate cu o solutie si deveneau transparente. Procedura nu era dureroasa si nici costisitoare dar nu stiu sa-ti spun despre ce cabinet era vorba.
  •  
    • 54 mesaje
    11 Sep 2003, 16:55
    0 0
    Da, am auzit si eu...chiar am fost si m-am interesat de procedura la clinica LASERMED, insa pretul mi-i sa parut mult prea piperat. Oricum, iti multumesc mult pestru sugestie! Esti o dulce!
  •  
    • 60 mesaje
    16 Sep 2003, 13:32
    0 0
    Cat costa la lasermed interventia pentru vinisoare? Probabil difera in functie de suprafata afectata, dar poti sa-mi spui cam cat a fost la tine?
  •  
    • 790 mesaje
    18 Sep 2003, 12:09
    0 0
    luiss, se numeste cuperoza si am auzit eve spunand ca sunt sanse sa dispara cu masti de argila zilnice pe zonele afectate. si eu am cateva mici-mici pe coapse, dar sunt cam puturoasa pt a-mi face zilnic masca cu argila.
    si nici nu prea se vad. numai eu stiu, ca m-am analizat bine...hehehe
    am auzit ca una din cauze ar fi dusurile alternative (cald-rece).
  •  
    • 54 mesaje
    19 Sep 2003, 07:11
    0 0
    Draga altaeva, pretul era in jur de 100 $ pentru o zona destul de mica....si mi-am da seama ca-mi trebuie cam 500-700$ asa ca m-am lasat pagubasa.
    Am gasit medicamente destule dar care doar previn, nu vindeca. Am sa incerc si eu argila dar nu cred ca pot sa fac chestia asta zilnic...
  •  
    • 20 mesaje
    17 Mar 2005, 00:06
    0 0
    Inceraca Detralex 2 cp/zi.Am auzit ca este bun.Poti intreba la farmacie.