Unde se termina normalitate si incepe controlul sau ...

  •  
    • 33 mesaje
    14 Mar 2017, 14:31
    1 0
    igivansenior said:
    incertitudine said:
    pitipoanca69 said:
    incertitudine said:
    pitipoanca69 said:
    incertitudine said:
    pitipoanca69 said:
    incertitudine said:Mda, ce frumos ar fi daca lumea ar fi plina de oameni maturi, si aici nu ma refer la ani, ci la atitudine. Gata ati sari la jigniri. Oferiti si voi ce puteti. Relax nu raspunsuri ca ale voastre cautam.

     La  cat  de  superior  te  crezi , ar  fi  trebuit  sa  ai  deja  raspunsul , nu  sa  l  mai  cauti!

    De  neinteles  penibilul  situatiilor  in  care  ne  punem  singuri!

     
    Stii cum se zice: Doar prostii considera ca le stiu pe toate  

     Sa  inteleg  ca  tu  vrei  sa  pari  inteligent?????

     
    Sa inteleg ca vrei sa pari femeie?
     

     Una  suficient  de  isteata  incat  sa  nu  ma  incurc  c  un  papagal  ca  tine!!!

     
    Mai baietas, eu nu stau pe forumuri ca sa agat femei. Faptul ca stai de atata timp pe forum si inca nu ai reusit ar trebui sa-ti dea de gandit  

     

     

    De ce pula mea crezi tu ca noi stam pe forum sa agatam?

    De fapt noi stam pe forum sa dam de cate unu' prost ca tine si sa radem de el )

    Mai treci p-aci incertitudinosule!!

     
    Hai ca fac o exceptie de data aceasta. Oare cine de cine rade?

    P.S. Ar trebui, totusi, sa fie un test de inteligenta la crearea contului.  

  •  
    • 1 mesaje
    14 Mar 2017, 14:45
    0 2
    dor injectiile moldamin
  •  
    • 33 mesaje
    14 Mar 2017, 14:50
    1 0
    katherina said:nu mi se pare normal sa nu spui/suni ca intarzii. la fel nu mi se pare ca e normal sa fii distanta la telefon cand vorbesti cu sotul.Banuiesc ca toata lumea stie ca esti casatorita, de ce sa te ascuzi?
    Incertitudine n-a intrebat daca ni se pare ca il mai iubeste sau nu. Nu inteleg de ce ati sarit pe el.
    Incertitudine iti doresc sa-ti rezolvi incertitudinile.

     
    Multumesc mult de raspuns, l-am ratat intre atatea aberatii.
     

  •  
    • 33 mesaje
    14 Mar 2017, 15:04
    0 0
    white_storm2 said:
    incertitudine said:

     

    1) de parca tu stii cum arata Coana Mare, dar e specific feminim sari repede la harta si pac o jignire.
    2) cu aproape 10.000 de posturi aici, clar NU MAI AI nici o problema
    3) treptat treptat incepem sa ne intelegem.

    Somn usor si mai lasa cursele la aeroport.

     1. Tu ai fost primul care ai "ordonat" sa ti se raspunda strict la intrebari, noi ti-am raspuns frumos, desi tonul tau si repetarea obsesiva a intrebarilor tale erau sfidatoare. Relax, ca nu ordoni nimanui nimic pe aici, poate acasa la tine. Iar cuvintele celor care si-au pierdut timpul sa-ti scrie tie nu sunt "aberatii", deci atentie la ton...
    2. Da, da , mi le-am rezolvat aici pe toate.
    3. As vrea eu, dar de acolo vin lovelele...  Acum imi tii si mie socoteala? Vezi ca eu nu sunt invatata cu capastru.
    Lasand gluma la o parte mai relaxeaza-te si tu, daca ii tii nevestei socoteala de toate prostiile cum tii aici  ramai cu ochii in soare, las-o sa respire, daca nu s-a dus deja.
    Si ti-am raspuns la obiect in al doilea si al treilea post, daca n-ai fi asa obsedat de control si sa ai tu ultimul cuvant ai fii observat!

     
    Eu cred ca ti-am vorbit si mai frumos decat mi-ai vorbit tu.
    Nu am ordonat, am rugat sa se raspunda la obiect. Din pacate comunicarea scrisa este deficitara.
    M-am gandit ca daca tu imi tii mie socoteala sa-ti intorc serviciul.

    Inca n-a plecat, dar stati linistiti ca daca o va face o sa va dau satisfactie.

    P.S. Imi cer scuze ca am generalizat cand am criticat raspunsurile si persoane ce nu trebuiau si-au insusit criticile.

    P.P.S. Sunt extrem de relaxat. Chiar ma amuza sa vad ca lucrurile nu s-au schimbat pe forumuri.

    Mda imi cam place sa am ultimul cuvant, dar uite ca te las pe tine sa-l ai de data aceasta daca mai raspunzi. Promit sa nu mai zic nimic in cazul in care mai raspunzi. 

  •  
    • 11561 mesaje
    14 Mar 2017, 15:15
    1 1
    incertitudine said:
    katherina said:nu mi se pare normal sa nu spui/suni ca intarzii. la fel nu mi se pare ca e normal sa fii distanta la telefon cand vorbesti cu sotul.Banuiesc ca toata lumea stie ca esti casatorita, de ce sa te ascuzi?
    Incertitudine n-a intrebat daca ni se pare ca il mai iubeste sau nu. Nu inteleg de ce ati sarit pe el.
    Incertitudine iti doresc sa-ti rezolvi incertitudinile.

     
    Multumesc mult de raspuns, l-am ratat intre atatea aberatii.
     

     Sau  daca  nu  reusesti  sa  ti  le  rezolvi , sa  ti  schimbi  nevasta!!!, pana  nu  te  schimba  ea  pe  tine!

  •  
    • 33 mesaje
    14 Mar 2017, 16:22
    1 0
    pitipoanca69 said:
    incertitudine said:
    katherina said:nu mi se pare normal sa nu spui/suni ca intarzii. la fel nu mi se pare ca e normal sa fii distanta la telefon cand vorbesti cu sotul.Banuiesc ca toata lumea stie ca esti casatorita, de ce sa te ascuzi?
    Incertitudine n-a intrebat daca ni se pare ca il mai iubeste sau nu. Nu inteleg de ce ati sarit pe el.
    Incertitudine iti doresc sa-ti rezolvi incertitudinile.

     
    Multumesc mult de raspuns, l-am ratat intre atatea aberatii.
     

     Sau  daca  nu  reusesti  sa  ti  le  rezolvi , sa  ti  schimbi  nevasta!!!, pana  nu  te  schimba  ea  pe  tine!

     
    Asta e glasul experientei nu?  Ma bucur ca esti asa de dragut si imi impartasesti din experienta ta. Cum ai trecut peste? Mai bei  cand iti aduci aminte de ea?  Sper sa nu fiu responsabil  de betia din seara aceasta.

  •  
    • 2115 mesaje
    14 Mar 2017, 19:53
    1 1
    Nici nu are importanta, toti ne luam dupa sabloane, fiecare om e diferit, are alte asteptari si alte sperante!!! Nimic nu este la fel.
    Dar familia e sfanta, daca si eu o zic...
  •  
    • 2115 mesaje
    14 Mar 2017, 20:03
    0 1
    incertitudine said:

     

    P.P.S. Sunt extrem de relaxat. Chiar ma amuza sa vad ca lucrurile nu s-au schimbat pe forumuri.

    Mda imi cam place sa am ultimul cuvant, dar uite ca te las pe tine sa-l ai de data aceasta daca mai raspunzi. Promit sa nu mai zic nimic in cazul in care mai raspunzi. 

     Asa, si?


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 14 Mar 2017, 20:10
  •  
    • 3765 mesaje
    14 Mar 2017, 22:28
    0 1
    adda555555 said:dor injectiile moldamin

     

     

    Depinde unde le faci.

  •  
    • 11561 mesaje
    15 Mar 2017, 08:10
    0 1
    incertitudine said:
    pitipoanca69 said:
    incertitudine said:
    katherina said:nu mi se pare normal sa nu spui/suni ca intarzii. la fel nu mi se pare ca e normal sa fii distanta la telefon cand vorbesti cu sotul.Banuiesc ca toata lumea stie ca esti casatorita, de ce sa te ascuzi?
    Incertitudine n-a intrebat daca ni se pare ca il mai iubeste sau nu. Nu inteleg de ce ati sarit pe el.
    Incertitudine iti doresc sa-ti rezolvi incertitudinile.

     
    Multumesc mult de raspuns, l-am ratat intre atatea aberatii.
     

     Sau  daca  nu  reusesti  sa  ti  le  rezolvi , sa  ti  schimbi  nevasta!!!, pana  nu  te  schimba  ea  pe  tine!

     
    Asta e glasul experientei nu?  Ma bucur ca esti asa de dragut si imi impartasesti din experienta ta. Cum ai trecut peste? Mai bei  cand iti aduci aminte de ea?  Sper sa nu fiu responsabil  de betia din seara aceasta.

      Vezi  sa  nu  uiti  sa  faci  laba  inainte  de  culcare , o  sa  ai  un  somh  linistit , si  s  ar  putea  sa  si  o  visezi!

  •  
    • 33 mesaje
    15 Mar 2017, 10:25
    0 1
    pitipoanca69 said:

      Vezi  sa  nu  uiti  sa  faci  laba  inainte  de  culcare , o  sa  ai  un  somh  linistit , si  s  ar  putea  sa  si  o  visezi!

     
    Apreciez si iti multumesc inca o data pentru impartasirea experientelor tale. Din pacate nu este cazul momentan, a mea e disperata si nu vrea sa piarda nici un strop. In cazul ca nu mai stii despre ce este vorba iti pot detalia.
     

  •  
    • 11561 mesaje
    15 Mar 2017, 11:27
    1 1
    Du te si ocupate de nevastata,ca s ar putea sa se ocupe altii de ea!
  •  
    • 33 mesaje
    15 Mar 2017, 12:01
    1 0
    pitipoanca69 said:Du te si ocupate de nevastata,ca s ar putea sa se ocupe altii de ea!
     

    ocupa-te de nevasta-ta  ca tot zicea cineva ca pe aici se scrie corect
     

  •  
    • 2115 mesaje
    17 Mar 2017, 19:23
    1 0
    incertitudine said:

     

     
    Eu cred ca ti-am vorbit si mai frumos decat mi-ai vorbit tu.
    Nu am ordonat, am rugat sa se raspunda la obiect. Din pacate comunicarea scrisa este deficitara.
    M-am gandit ca daca tu imi tii mie socoteala sa-ti intorc serviciul.

    Inca n-a plecat, dar stati linistiti ca daca o va face o sa va dau satisfactie.

    P.S. Imi cer scuze ca am generalizat cand am criticat raspunsurile si persoane ce nu trebuiau si-au insusit criticile.

    P.P.S. Sunt extrem de relaxat. Chiar ma amuza sa vad ca lucrurile nu s-au schimbat pe forumuri.

    Mda imi cam place sa am ultimul cuvant, dar uite ca te las pe tine sa-l ai de data aceasta daca mai raspunzi. Promit sa nu mai zic nimic in cazul in care mai raspunzi. 

    Te rog sa imi permiti o ultima postare! Da, da, stiu ca este dupa programul de lucru, dar cum toti avem (cred) net si acasa, putem scrie si la ora 3 noaptea, poate suntem la o tigara dupa o partida de...
    Nu stiu cum sa-ti spun, dar eu nu simt nevoia sa-mi cer scuze ca ti-am vorbit asa tocmai pentru faptul ca o cunosc pe coana mare: o femeie de 300 de kg, de vreo 70-80 de ani, cu vreo 5 randuri de fuste pe ea si cu budigai pana la genunchi (vezi "Acasa la Coana Mare").
    S-avem pardon, dar daca imi spui ca n-ai vrut sa ma jignesti nu te-as crede!
    Si sa nu-mi vii cu argumentul ca vorbeai despre asta http://www.catchy.ro/coana-mare-da-tare-urat-mai-vorbesti/98313 ca nu se pupa, eu nu-ti vorbisem urat pana nu m-ai blagoslovit cu numele respectiv.
    Poate nu toti avem rabdare sa scriem cearsafuri de sfaturi, idei, iar postarile sunt scurte sau pitoresti, dar acolo sunt raspunsuri, nu vorbe goale, bineinteles dupa priceperea fiecaruia.

    On topic: Este o lipsa de bun simt, de respect si de caldura sufleteasca faptul ca nu-si anunta (oricare dintre cei doi implicati intr-o relatie) intarzierea acasa sau oriunde ar trebui ei sa se vada.

    Este normal, firesc sa soliciti asta, dar daca o faci in mod obsesiv nu mai este ok si este o ingradire a libertatii celuilalt si atunci devine "un mecanism de control".

    Pe de alta parte oamenii sunt diferiti, dar bunul simt daca il ai, daca tii la casa ta anunti, ca nu-ti cad mainile.
    Sper ca asta a sunat foarte "la obiect"!

  •  
    • 33 mesaje
    17 Mar 2017, 21:11
    1 0
    Coana Mare a fost replica la gogule, cum de altfel am si zis, dar pentru mine Coana Mare inseamna mai degraba o femeie pusa pe harta si nu ce scrii tu pe acolo. Nu-mi cer scuze pentru Coana Mare, dar te asigur ca l-am folosit cu sensul spus de mine.

    Mi-am cerut scuze cand am zis ca primesc raspunsuri pe langa, fara a preciza persoanle si au fost cateva persoane ce s-au simtit ofensate de raspunsul meu, dar nu era cazul.

    Multumesc pentru raspuns. Mai bine mai tarziu decat niciodata. Nu-i asa?

    Week-end fain la toti!

    P.S. Programul am inceput sa ti-l contorizez dupa ce m-ai luat ca stau pe forum in loc sa am grija de sotie (de parca ea vrea sa stau pe capul ei tot timpul)


    Acest mesaj a fost editat de către incertitudine: 17 Mar 2017, 21:14