Insarcinata cu pastila de a doua zi?

  •  
    • 2 mesaje
    24 Feb 2017, 17:06
    1 0
    Hello, sambata trecuta 18.02 am avut contact sexual neprotejat cu iubitul meu. La final a ejaculat afara, iar dupa cateva secunde a observat ca din cauza placerii, s-a intamplat sa ejaculezecu putin inainte sa o scoata. Urmatoarea zi am luat postinor-2, tin sa mentionez ca am luat prima pastila dupa 13 ore de la contact, iar a doua am luat-o dupa 12 ore. Eu eram in a 3a zi de menstruatie, am citit prospectul de n ori. Menstruatia s-a terminat normal.. dar dupa 2-3 zile mi-a aparut acel mucus cervical mult prea devreme si a durat cam o zi... Iar astazi m-am trezit pe la ora 2 cu o sangerare foarte usor maronie, dar rosiatica. Se poate sa fie efectele adverse? avand in vedere ca acele pastile dau peste cap tot sistemul hormonal.. am citit si pe alte forumuri dar gaseam raspunsuri de un fel si altele de alt fel...
  •  
    • 1890 mesaje
    24 Feb 2017, 18:43
    0 0
    Mai ia una! Sa fie mai eficienta!
  •  
    • 1890 mesaje
    24 Feb 2017, 18:45
    0 0
    Nici nu cred ca aveai nevoie de pastila tinand cont ca erai imediat dupa ciclul menstrual.
  •  
    • 3765 mesaje
    24 Feb 2017, 20:29
    0 2
    io am citit ca a ramas cu pastila. adica a facut sex cu pastila si acum e insarcinata. o sa nasca o pilula.
  •  
    • 228 mesaje
    25 Feb 2017, 10:31
    0 0
    radiosantz said:
    pandagirl said:Hello, sambata trecuta 18.02 am avut contact sexual neprotejat cu iubitul meu. La final a ejaculat afara, iar dupa cateva secunde a observat ca din cauza placerii, s-a intamplat sa ejaculezecu putin inainte sa o scoata. Urmatoarea zi am luat postinor-2, tin sa mentionez ca am luat prima pastila dupa 13 ore de la contact, iar a doua am luat-o dupa 12 ore. Eu eram in a 3a zi de menstruatie, am citit prospectul de n ori. Menstruatia s-a terminat normal.. dar dupa 2-3 zile mi-a aparut acel mucus cervical mult prea devreme si a durat cam o zi... Iar astazi m-am trezit pe la ora 2 cu o sangerare foarte usor maronie, dar rosiatica. Se poate sa fie efectele adverse? avand in vedere ca acele pastile dau peste cap tot sistemul hormonal.. am citit si pe alte forumuri dar gaseam raspunsuri de un fel si altele de alt fel...

     
    Io te cred ca a doua zi ai luat pastila dea doua zi , dar ! poate din cauza oboseli ai bagat o in cur si nu mai conteaza Nu toate gaurile se pot apara contraceptiv ....
     
    Wtf  limbaj de mahala
    sa ti fie rusine
    n as sta cu o femeie vulgara ca tine nici daca ai ramane ultima pe pamantul asta

    RUSINE SA ITI FIE
     

     

  •  
    • 1841 mesaje
    25 Feb 2017, 13:22
    0 0
    Ina, radiosantz e barbat toata ziua. 
    In rest, de acord cu tine. 
  •  
    • 3765 mesaje
    25 Feb 2017, 14:16
    0 1
    outofhere said:Ina, radiosantz e barbat toata ziua. 
    In rest, de acord cu tine. 

     

     

    las' ca nici Ina nu e cine stie ce femeie!

  •  
    • 2115 mesaje
    25 Feb 2017, 23:12
    0 1
    pandagirl said:Hello, sambata trecuta 18.02 am avut contact sexual neprotejat cu iubitul meu. La final a ejaculat afara, iar dupa cateva secunde a observat ca din cauza placerii, s-a intamplat sa ejaculezecu putin inainte sa o scoata. Urmatoarea zi am luat postinor-2, tin sa mentionez ca am luat prima pastila dupa 13 ore de la contact, iar a doua am luat-o dupa 12 ore. Eu eram in a 3a zi de menstruatie, am citit prospectul de n ori. Menstruatia s-a terminat normal.. dar dupa 2-3 zile mi-a aparut acel mucus cervical mult prea devreme si a durat cam o zi... Iar astazi m-am trezit pe la ora 2 cu o sangerare foarte usor maronie, dar rosiatica. Se poate sa fie efectele adverse? avand in vedere ca acele pastile dau peste cap tot sistemul hormonal.. am citit si pe alte forumuri dar gaseam raspunsuri de un fel si altele de alt fel...

     Mai multe amanunte, te rog. Ca ginecologul de serviciu e in pauza!

  •  
    • 2115 mesaje
    25 Feb 2017, 23:18
    0 1
    Mah, io as intreba altceva: de ce barbatii nu intreaba atatea chestii? Nu cu ei ne-o punem? Ok, e un forum feminin, dar voi sunteti mai multi acum. Vrem sa auzim si parerea voastra!!!
  •  
    • 2 mesaje
    26 Feb 2017, 21:38
    0 0
    Astea au fost toate amanuntele... vreau sa aflu daca acea sangerare usoara care inca a persistat 2 zile in plus, este din cauza pastilei.
  •  
    • 3765 mesaje
    27 Feb 2017, 08:01
    0 3
    pandagirl said:Astea au fost toate amanuntele... vreau sa aflu daca acea sangerare usoara care inca a persistat 2 zile in plus, este din cauza pastilei.

     

    Si de cand ai scris si pana cand ai rescris, nu ti-a trecut prin cap ca e cazul sa treci pe la doctor?

  •  
    • 12208 mesaje
    9 Mar 2017, 15:58
    0 2
    ce bataie de joc ! IAR SUNTETI IN CONCEDIU D-LE ADMIN ????
  •  
    • 12208 mesaje
    10 Mar 2017, 16:57
    0 1
    Si ne mai miram ca nu mai intra nimeni pe aici ...
  •  
    • 12208 mesaje
    10 Mar 2017, 17:12
    0 1
    Cu exceptia frustratelor fara nume hi hi hi ...mari hahalere !
  •  
    • 12208 mesaje
    10 Mar 2017, 17:12
    0 1
    Vai de capu' vostru de ratate !
  •  
    • 12208 mesaje
    10 Mar 2017, 17:13
    0 1
    Serios chiar nu va duce capul la altceva ???
  •  
    • 12208 mesaje
    10 Mar 2017, 17:14
    0 1
    Atata efort ca sa dovediti ce ...????????
  •  
    • 4 mesaje
    19 Iun 2018, 19:01
    0 0
    Uff, cat s-a schimbat forumul eva.ro de acum cativa ani. Parca era alta admosfera.
    Draga mea, putin probabil sa fi ramas insarcinata daca ai luat Postinor conform indicatiilor, in termenul ala de cateva ore de la actul sexual. Toate cele bune! Si totusi...data viitoare alegeti o metoda contraceptiva care sa nu iti da transpiratii
    _____________________
    https://www.mypurestyle.ro/
    Acest mesaj a fost editat de către Camelia1985: 19 Iun 2018, 19:01