Divort

  •  
    • 3765 mesaje
    13 Feb 2017, 18:46
    2 1
    EvaLuna said:Da eu plătesc ptr casa rata, ptr că e pe numele meu. Nu accepta nicicum sa o împărțim măcar. A zis sa mi.o plătesc. Nu am făcut casa numai din salariul meu. Cu banii de la banca, el a muncit mai mult fizic la ea. Nu aveam cum singură. Eu cred că am fost înțeleasă greșit. Iar dacă eu am 20 de ani vechime in munca el are aproape cinci. Mă refeream la veniturile aduse în casă.

     

    Deci casa este facuta de tine, platesti rata pentru ea si vrei sa pleci din ea!!? Ce tare, parca as citii un scenariu de la Holiud.

  •  
    • 2115 mesaje
    13 Feb 2017, 19:32
    2 2


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 3 Feb 2018, 09:20
  •  
    • 742 mesaje
    13 Feb 2017, 20:19
    0 1
    Senioare...cum ai scris ?
  •  
    • 742 mesaje
    13 Feb 2017, 21:27
    0 1
    Sunt asa de incurcate caile domnului de nu stii la cine sai dai dreptate,am inteles ce ofuri are ea..dar el?
    imi aduc aminte de un fost prieten..mai ..de stricat e greu apoi sa mai si repari..
    Evo..nu spun ca nu te cred dar tu trebuie foare serios sa stai de vorba cu el.Doamne da sa iasa bine...
    Se spune ca in viata sa fugi cit vezi cu ochi de omul prost si femeia curva.
  •  
    • 2115 mesaje
    14 Feb 2017, 19:41
    2 1


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 3 Feb 2018, 09:20
  •  
    • 742 mesaje
    24 Feb 2017, 09:45
    0 0
    Storm 2....de unde stii cai betivan?Am eu o dambla...oare chiar ce spune cineva sa fie asa?Singurii care pot complecta despre caracterul unui om..sunt copii.vecinii..si prieteni foarte apropiati,In legatura cu subiectul in cauza...tipa trebuie sa plateasca si totul se recupereaza,in timp.Zicea cineva..alt fraier....si eu zic ..alta fraiera.
  •  
    • 2115 mesaje
    24 Feb 2017, 09:57
    0 1


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 3 Feb 2018, 09:21
  •  
    • 151 mesaje
    24 Feb 2017, 13:22
    1 0
    EvaLuna said:Am divorțat anul trecut după 20 de ani cu doi copii mari și o casă mare făcută împreună, care inca e pe numele socrilor. Am stat la părinți șase luni. După care sperând că se schimbă m.am întors. A fost bine puțin și totul de repetă. Am de gând să plec din nou problema este dacă îmi iau toate lucrurile în lipsa lui mă poate da la poliție fiind divorțați? Menționez cumpărate de mine. Și lui îi rămâne oricum casa.

     

    EvaLuna,

     

    Nu am priceput din ce spui : sunteti divortati cu acte in regula ? ati facut partajul ? Ce la cine a ramas ? Casa a ramas la socri iar rata la tine ? Dar ce treaba mai ai tu cu oamenii aia straini ca sa ii intretii ?!

     

    Trebuie sa vorbesti cu un avocat ( e un forum avocatnet.r ca sa ai o parere avizata, sa te invete cum sa faci sa iesi din scuza-ma "r...ul" asta.

     

    Acum sigur solutia cea mai simpla ti se pare sa fugi unde vezi cu ochii si sa lasi balta tot ce ai, mai putin cateva lucruri... Dar sunt ani de munca in care tu ai platit ca sa le construiesti casa la smecherii àia batrani, care probabil stiau ce poama au la usa , si ca sa-si asigure batranetea te-au prostit sa treci casa pe numele lor iar rata pe numele tau !! Mai, dar bine se mai descurca unii in viata !

     

     



     

  •  
    • 351 mesaje
    26 Feb 2017, 23:12
    1 0
    Nu astepta raspunsuri normale de la barbati.In astfel de cazuri au o solidaritate aiurea.Mie nu mi se pare normal sa mergi cu hainele de pe tina,dar trebuie sa ai acte cu numele tau pentru ele sau hotarari judecatoresti de atribuire a acestora.Cu un alcoolic,din pacate vorbesti singura.E boala,si oricat de mila ti-ar inspira,ai stat destul,l-ai ajutat destul.Inchide capitolul si refa-ti viata.Traieste-o!!!
  •  
    • 351 mesaje
    26 Feb 2017, 23:12
    0 0
    Nu astepta raspunsuri normale de la barbati.In astfel de cazuri au o solidaritate aiurea.Mie nu mi se pare normal sa mergi cu hainele de pe tina,dar trebuie sa ai acte cu numele tau pentru ele sau hotarari judecatoresti de atribuire a acestora.Cu un alcoolic,din pacate vorbesti singura.E boala,si oricat de mila ti-ar inspira,ai stat destul,l-ai ajutat destul.Inchide capitolul si refa-ti viata.Traieste-o!!!
  •  
    • 3765 mesaje
    27 Feb 2017, 08:03
    0 0
    dragamea said:Nu astepta raspunsuri normale de la barbati.In astfel de cazuri au o solidaritate aiurea.

     

     

    Cred ca te-ai uitat la alt film.

  •  
    • 2115 mesaje
    27 Feb 2017, 11:34
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 3 Feb 2018, 09:21
  •  
    • 2115 mesaje
    27 Feb 2017, 11:35
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 3 Feb 2018, 09:22
  •  
    • 151 mesaje
    27 Feb 2017, 17:48
    0 0
    white_storm2 said: Eu nu cred ca "smecherii aia batrani" au vreo legatura cu toata povestea, cine asteapta 20 de ani sa-si vada nascocirile puse in practica?
     Oamenii s-au casatorit si au locuit probabil cu parintii lui, si-au ridicat o casa pe pamantul  batranilor, EvaLuna si-a vazut de munca, de copii si rate, fara sa se gandeasca la surpriza unui divort si la problemele inerente lui.

    EvaLuna, nici intabularea nu costa mult, in jur de 1500 de lei sau pe acolo...
    Eu in locul tau n-as renunta, macar pentru copii, e dreptul lor si al tau, fireste. 

     

    N-au nicio legatura dar casa au stiut s-o treaca pe numele lor !

    Sunt destui batrani (parinti) care gandesc ca poate casnicia fiului nu merge, si isi pun la adapost averea, fara sa tina cont ca nora munceste de-i sar capacele; când e vorba de banul lor si feciorul lor, nu au nicio mila.

    Tinând cont ca ea plateste ratele la casa, normal si de bun simt era sa o treaca si pe ea pe actul de proprietate intr-o cota corespunzatoare cu contributia ei. Dar... cand e vorba de bani , nu mai exista nici bun simt, nici normalitate, ca doar banul e ochiul dracului, nu ?

     

     

     

  •  
    • 2115 mesaje
    27 Feb 2017, 21:36
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 3 Feb 2018, 09:22
  •  
    • 151 mesaje
    27 Feb 2017, 23:17
    0 0
    white_storm2 said:Daca EvaLuna nu revine cu amanunte putem sa ne contrazicem noi mult si bine.
    E.l. Si nu stiu daca ai observat, dar ea inca vorbeste foarte frumos despre fostul ei sot, ii gaseste tot felul  de motive, mai rar asa ceva!!!
    De asta ziceam ca nu cred ca astepti 20 de ani si faci planuri peste planuri care se pot indeplini ori ba, dar ce naiba este batut in cuie in viata?

     

  •  
    • 151 mesaje
    27 Feb 2017, 23:21
    0 0
    Asa e, vorbeste frumos, poate chiar are o multime de calitati dar betia e boala grea si fara leac care aduce multa nenorocire in jur.
    Rareori am auzit pe cineva sa scape de patima betiei.
  •  
    • 366 mesaje
    16 Dec 2017, 10:22
    0 0
    EvaLuna said:Așa este mare greșeală. Adică din banii mei, el nu a avut foarte mulți ani un loc de muncă. La asta m.am referit. Și mă gândeam că fiind divorțați mă poate da la poliție. Vroiam sa.mi și confirme cineva. Mulțumesc.

       Unde  dracu  ai  gasit panarama  asta?

      Ti  era  frica  ca  ramai  ne.....?

    La  ce  naiba  te  ai  mai  intors???

     

  •  
    • 2115 mesaje
    16 Dec 2017, 22:53
    1 0


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 3 Feb 2018, 09:23
  •  
    • 2115 mesaje
    19 Dec 2017, 23:56
    0 0


    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 3 Feb 2018, 09:25