Par urat mirositor!!!!!!

•  
    • 136 mesaje
    28 Feb 2007, 17:25
    1 1
    Fetelor,va rog sa ne ajutati cu un sfat!!!De cateva saptamani parul prietenului meu miroase ingrozitor!Am incercat mai multe sampoane,se spala dimineata si seara...la 3,4 ore de la spalare incepe sa miroasa...nu mai stim ce sa ii facem!
  •  
    • 841 mesaje
    28 Feb 2007, 17:38
    0 0
    sa mearga la dermatolog... s-ar putea sa aiba dermatita seboreica.
  •  
    • 144 mesaje
    28 Feb 2007, 20:06
    0 0
    Este foarte posibil sa fie de la dermatita pt ca si eu am,iar parul meu miroase ingrozitor a doua zi de la spalare.Stiu...suna urat,dar nici eu nu stiu cum sa procedez...sa ne dam cu parfum in cap..?!
  •  
    • 736 mesaje
    28 Feb 2007, 21:47
    0 0
    Stiam ca dermatita seboreica presupune prezenta scuamelor...in fine, mersul la medic e cel mai indicat.
    Dar ca idee: parul gras are un miros specific...si tocmai spalatul foarte des stimuleaza si mai mult glandele sebacee...e un cerc vicios.
    Intre timp puteti citi despre experientele altora: http://www.srd.ro/?pid=317&tid=44
  •  
    • 123 mesaje
    1 Mar 2007, 16:06
    0 0
    du l la dermatolog,nu folosi nimic,nu stim nimic de reactiile fiecaruia la un anumit tratament mai bine ca un dermatolog
  •  
    • 136 mesaje
    1 Mar 2007, 18:06
    0 0
    Va multumesc foarte mult fetelor!Intr-adevar,gluma se ingroasa...trebuie sa mergem urgent la un medic.O primavara frumoasa!
  •  
    • 1 mesaje
    22 Mar 2013, 11:23
    1 0
    Dupa simptome pare sa fie clar o dermatita seboreica. Nu e neaparat sa se manifeste prin scuame, la fiecare persoana se manifesta putin diferit. Eu am platit 150 de lei pt o consultatie la dermatolog degeaba, ca sa-mi spuna doar ca e intr-adevar o dermatita seboreica si sa-mi recomande aceleasi sampoane pe care le incercasem deja din comert, fara prea mari rezultate. Din experienta proprie, ce a functionat cel mai bine la mine a fost spalarea cu Head&Shoulders citrus, sapun cu sulf (Ortos) si aplicarea pe scalp a unei solutii tonice de la Alpecin (Alpecin Medicinal Forte), care te scapa imediat de mirosul neplacut si cu ajutorul caruia am reusit sa mai maresc intervalul dintre spalari cu macar o zi. Sper sa va fie de ajutor sugestiile.
  •  
    • 135 mesaje
    9 Mai 2013, 19:36
    1 0
    Incearca sa adaugi in apa de clatit un pic de otet de mere cu miere, vei vedea ca da rezultate.