Ce sa fac?Cu ce am gresit?!

  •  
    • 195 mesaje
    20 Ian 2017, 11:20
    0 0
    .
    Acest mesaj a fost editat de către Lebada_neagra: 20 Ian 2017, 11:23
  •  
    • 195 mesaje
    20 Ian 2017, 11:24
    0 0
    radiosantz said:
    Stejjar said:Salutare la toata lumea !

    De curand,de aprox 1 saptamana prietena mea a decis sa puna punct dupa o perioada de 3 ani.
    Tind sa precizez ca:
    1.Diferenta de varsta intre noi e de 11 ani,ea 20 eu 31.
    2.N-am inselat-o niciodata;nu beau;de fumat,fumam amandoi;n-am dat in ea niciodata.
    3.Intotdeauna am fost langa ea:
    -cand ii venea lunaru,mergeam la farmacie si ii luam ob-urii,absorbante,pastile,stateam langa ea,sufeream langa ea;
    -de cate ori a fost bolnava,la fel,ba chiar uneori o certam ca desi e bolnava,tot despuiata umbla;
    -este o fata mai saracuta,frumoasa cu draci,ochi albastri..in fine,am tratat-o ca pe sora mea(tot ce am avut am impartit cu ea,uneori ii dadeam si partea mea,numa sa o vad zambind)...ca pe prietena mea cea mai buna(ne povesteam tot ce se intampla in jurul nostru,sfaturi,barfe etc)...ca pe iubita/viitoare sotie (am cerut-o in casatorie si a acceptat,ne-am facut planuri impreuna ca vom depune acte pt prima casa,masina avem,ca vom face 2 copii etc)...
    4.Ca in orice relatie, lumea se mai cearta.Am 31 de ani,ea 20 ani...eu am mai trecut prin certuri si stiu cum sa aplanez conflictu.De cate ori ne-am certat,aveam impresia ca vorbeam la pereti.
    5.Ca o paranteza,anu trecut ne-am mutat impreuna cu chirie.Am stat doar 6 luni pt ca nu am mai rezistat sa fiu "sclav"...M-am saturat sa fac curatenie de unul singur/sa platesc aproape toate facturile/i-am cumparat x lucuri numa ca sa o vad fericita si tot eu prost am iesit.Dupa ce am decis sa plec,a venit plangand sa nu o las la greu si ca o sa se schimbe...prea tarziu..o saptamana n-a vb cu mine.
    6.Anul asta de craciun ,mai exact in prima zi,a ales sa petreaca cu pretena ei cea mai buna...de fapt pana pe 31 decembrie numa la ea a stat....Cine-i fraierul ?eu...am inghitit in sec si am rabufnit pe 31 ne-am certat tare,la ora 23:00 ne-am despartit,la 24:00 m-a pupat ca asa a simtit si la 2:00 m-a parasit.
    7.IN CIUDA LA TOT CE A FOST INTRE NOI....INCA O MAI IUBESC..dupa despartire,am plans amandoi,mi-a zis ca ma iubeste enorm,ca vrea sa ramanem prieteni,ca-mi vrea binele..desi ii este greu...Inca mai are poze pe facebook cu noi de cand ne-am cunoscut.Si eu la fel.Mi-a spus ca fost cea mai frumoasa relatie a ei,cu trairi intense,dar nu mai vrea,ca nu ne mai intelegem,ca-mi vrea binele.Pe exterior radiaza de fericire,dar pe interior.....

    1.E bine sa ramanem prieteni?!?E prima oara cand ma lovesc de asa ceva si nu stiu cum sa reactionez.Inca mai tin la ea,mai vb din cand in cand,imi spune orice,daca nu raspund la un mesaj,ma suna instant....
    2.Explicati-mi si mie sintagma asta "Cu cat o inima este mai goala, cu atat o simti mai grea..."

     


    Ce nu mi plac mie mosi astia libidinosi care se tin dupa pustoaice , breee !!    

     

    Dacă la 30 de ani ești ,,moș'', la 60 ce mai ești? Mort probabil.
  •  
    • 12208 mesaje
    21 Ian 2017, 10:49
    0 1
    Sunt doar stari prin care treci , va fi bine daca si inveti ceva din experienta asta ...
  •  
    • 970 mesaje
    21 Ian 2017, 11:29
    0 0
    Dragule,
    Niciodata sa nu regreti ceva care te-a facut sa zambesti odata ... asta, in primul rand!
    Apoi, contrar unei legi scrise, aceea cum ca intre doua persoane de sex opus nu exista prietenie sincera, parerea mea contrazice oarecum asta. DAR , chiar si asa, nu cu un fost/a.
    Acum, inceteaza naibii sa iti mai plangi de mila, si treci peste!
    Ai ... crescut-o destul, are si fata alte pretentii.
  •  
    • 10065 mesaje
    21 Ian 2017, 18:56
    0 1
    Ops.

    Situatie ce ma depaseste ...

  •  
    • 9 mesaje
    22 Ian 2017, 01:20
    0 0
    Diferenta de varsta nu este o piedica insurmontabila.Ai rabdare cu ea,daca o iubesti.Totul se va rezolva in timp,tu scrii pe puncte,adica 1,2,3etc,ea sare peste ele.Esti prea analitic.Lasa te luat de val fara sa punctezi .
    Este doar parerea mea personala.
  •  
    • 11561 mesaje
    23 Ian 2017, 14:36
    0 2
    Pioneza said:Diferenta de varsta nu este o piedica insurmontabila.Ai rabdare cu ea,daca o iubesti.Totul se va rezolva in timp,tu scrii pe puncte,adica 1,2,3etc,ea sare peste ele.Esti prea analitic.Lasa te luat de val fara sa punctezi .
    Este doar parerea mea personala.

     E  mai  greu  pana  te  obisnuiesti , ca  o  fute  altul!