Probleme în familie

  •  
    • 600 mesaje
    9 Dec 2016, 20:51
    1 0
    Soacra nu-i obligata cu nimic sa te ajute. Obligatia parintilor e sa-si creasca copii pana sunt pe picioarele lor , Are dreptul sa traiasca cum vrea, sa mearga in ce vacante vrea,. E normal ca sotul tau sa fie in reletii frumoase cu ea, l-a crescut mare, are un loc special in inima lui si ar trebui sa o aprecizi pe soacra ca l-a facut pe sotul tau un om care respecta femeile. Asa cum se poarta cu mama lui asa se poarta cu nevasta, daca s-ar purta urat cu maica sa - vai de tine ar fi. Daca mama ta alege sa va ajute inseamana ca asa se simte ea bine,,nu toti sunt asa. Oricum poti sa stai si in cap si nu o sa o schimbi pe nimeni. Dupa ani de lupte si certuri o sa-ti dai seama ca te-ai distrus singura canicia si sotul sau soacra sunt tot asa. Trebuie sa va cresteti singuri copilul daca cineva va ajuta sa ziceti multumesc daca altcineva nu va ajuta (e o persoana libera si poate sa faca ce vrea) nu ar trebui a fie o problema liNu ar trebui sa ai NICIO PRETENTIE sau asteptare de la soacra si asa nu vei fi dezamagita si vei acea o casnicie frumoasa. Ai un sot deosebit daca nu-si vorbeste mama de rau - apreciaza-i partile pozitive si pe el, cu mama lui nu trebuie sa ai nicio treaba. f bun sfat ti-a dat outofhere.
    Acest mesaj a fost editat de către 4red: 9 Dec 2016, 21:16
  •  
    • 56 mesaje
    9 Dec 2016, 21:30
    0 0
    4red said:Soacra nu-i obligata cu nimic sa te ajute. Obligatia parintilor e sa-si creasca copii pana sunt pe picioarele lor , Are dreptul sa traiasca cum vrea, sa mearga in ce vacante vrea,. E normal ca sotul tau sa fie in reletii frumoase cu ea, l-a crescut mare, are un loc special in inima lui si ar trebui sa o aprecizi pe soacra ca l-a facut pe sotul tau un om care respecta femeile. Asa cum se poarta cu mama lui asa se poarta cu nevasta, daca s-ar purta urat cu maica sa - vai de tine ar fi. Daca mama ta alege sa va ajute inseamana ca asa se simte ea bine,,nu toti sunt asa. Oricum poti sa stai si in cap si nu o sa o schimbi pe nimeni. Dupa ani de lupte si certuri o sa-ti dai seama ca te-ai distrus singura canicia si sotul sau soacra sunt tot asa. Trebuie sa va cresteti singuri copilul daca cineva va ajuta sa ziceti multumesc daca altcineva nu va ajuta (e o persoana libera si poate sa faca ce vrea) nu ar trebui a fie o problema liNu ar trebui sa ai NICIO PRETENTIE sau asteptare de la soacra si asa nu vei fi dezamagita si vei acea o casnicie frumoasa. Ai un sot deosebit daca nu-si vorbeste mama de rau - apreciaza-i partile pozitive si pe el, cu mama lui nu trebuie sa ai nicio treaba. f bun sfat ti-a dat outofhere.

     

    Nu știu Cum vezi tu lucrurile dar eu nu le văd deloc așa ! Dacă nu se schimbă rămâne sănătos la fusta masii și sa se suporte unul pe altul , nu peste ani și ani poate peste luni ca nu îmi macin gura degeaba ! Doi la mâna ca părinte ar trebuii sa Îți ajuți copilul sunt multe de explicat dar eu așa văd lucrurile , mie dacă peste ani copilul meu mă suna ca are nevoie de bani și eu am nu îi dau ? Hai sa fim serioși ce mamă are sufletul ăsta ?? Îi zic ca nu am și a doua zi mă postez pe Facebook la plaja , pai e frumos? Hai mă în ce lume trăim ! Nu amochi sa o vvăd și punct poate sa fie și mama cui o fi , e o nesimțită ! Eu m.am măritat cu el din dragoste nu sa o suport pe ma-sa , dar Cumam mai zis fac un efort sa mai trec peste probleme ppoate poate rezolvam ceva! !
  •  
    • 600 mesaje
    9 Dec 2016, 22:09
    2 0
    Ce atitudine sa ia? Maica-sa nu e obligata sa-i dea nimic, daca ia cerut si nu i-a dat nu e un motiv sa-si renege mama,Cu ocazia asta a invatat sa se bazeze pe el,sa-si castige singur ce doreste. Daca tu-i ceri barbatului sa-si renege mama pt ca nu-i ma da bani dupa ce e insurat si la casa lui meritii sa-ti cresti singura copilul - daca va despartiti poate scapi de obsesia banilor socrilor.  Daca vrei mai multi bani castiga-i singura nu purta grija lor.. Unii parinti isi ajuta copii, altii ii ajuta pana sunt la casa lor. Unii se bazeaza pe ajutorul parintilor si devin lenesii si delasatori. Daca l-ai luat pe el ce treaba ai cu mama-sa. El e dator sa o respecte ca sa-i mearga bine in viata. Porunca a 5-a “Cinsteste pe tatal tau si pe mama ta, ca sa-ti fie bine si sa traiesti ani multi pe pamantul pe care Domnul Dumnezeul tau ti-l va da tie” Pune-l sa se certe cu parintii ca sa se abata problemele peste voi?
    Zicea-i ca va vedeti rar , se pare ca nu ai tangente cu ea ca sa  trebuiasca sa o suporti.- da- block si nu o mai vezi pe facebook. La o asa nora oportunista  nici eu nu i-as nimic. Facio femeie nesimtita numai pt ca nu joaca cum vrei tu parca e proprietatea sau sluga ta si are de  2 ori varsta ta, prost te-a crescut maica-ta. Daca te-i insurat cu el din dragoste ce te mananca grija ce face maica-sa cu banii ei.
    Da-i inainte in prostia ta ca poate are si el omul sansa sa scape de o cicalitoare oportunista si care nu-l iubeste si respecta. si-ii faci omului un bine.
    Acest mesaj a fost editat de către 4red: 9 Dec 2016, 22:32
  •  
    • 10065 mesaje
    10 Dec 2016, 12:49
    0 1
    Ingeras, pe ai tai i-ai incercat cu o intrebare de a decarta ceva lovele ?

    Ori ii de "datoria" socrelei doar de a va tine in spate ...

  •  
    • 10065 mesaje
    10 Dec 2016, 13:16
    0 1
    De e cineva in masura sa ma lumineze si pe mine, cum vine aia : ma doare la basca, ca nu pricep neam !

  •  
    • 56 mesaje
    10 Dec 2016, 13:42
    0 0
    4red said:Ce atitudine sa ia? Maica-sa nu e obligata sa-i dea nimic, daca ia cerut si nu i-a dat nu e un motiv sa-si renege mama,Cu ocazia asta a invatat sa se bazeze pe el,sa-si castige singur ce doreste. Daca tu-i ceri barbatului sa-si renege mama pt ca nu-i ma da bani dupa ce e insurat si la casa lui meritii sa-ti cresti singura copilul - daca va despartiti poate scapi de obsesia banilor socrilor.  Daca vrei mai multi bani castiga-i singura nu purta grija lor.. Unii parinti isi ajuta copii, altii ii ajuta pana sunt la casa lor. Unii se bazeaza pe ajutorul parintilor si devin lenesii si delasatori. Daca l-ai luat pe el ce treaba ai cu mama-sa. El e dator sa o respecte ca sa-i mearga bine in viata. Porunca a 5-a “Cinsteste pe tatal tau si pe mama ta, ca sa-ti fie bine si sa traiesti ani multi pe pamantul pe care Domnul Dumnezeul tau ti-l va da tie” Pune-l sa se certe cu parintii ca sa se abata problemele peste voi?
    Zicea-i ca va vedeti rar , se pare ca nu ai tangente cu ea ca sa  trebuiasca sa o suporti.- da- block si nu o mai vezi pe facebook. La o asa nora oportunista  nici eu nu i-as nimic. Facio femeie nesimtita numai pt ca nu joaca cum vrei tu parca e proprietatea sau sluga ta si are de  2 ori varsta ta, prost te-a crescut maica-ta. Daca te-i insurat cu el din dragoste ce te mananca grija ce face maica-sa cu banii ei.
    Da-i inainte in prostia ta ca poate are si el omul sansa sa scape de o cicalitoare oportunista si care nu-l iubeste si respecta. si-ii faci omului un bine.

     

    Nu e vorba sa ne țină , Noi chiar ne-am descurcat singuri,am avut tot ce ne trebuie și tot ce avem, avem prin munca noastră mie socrela nu mi.a dat niciodată nimic dărâm trecut printr-0 perioadă grea când eu eram însărcinată , critică as putea spune și atunci când i-am cerut ajutorul ni sa întors spatele , euca mamă văd altfel lucrurile ! Nu voi proceda niciodată așa cu copilul meu !! În ceea ce te privește pe tine ești cam agitată și nu poți sa Îți dai cu părerea despre mine dacă nu mă cunoști !! Soțul meu și cu mine chiar am muncit și ne-am descurcat singuri dar în viața mai treci și prin momente mai puțin plăcute și cred ca de asta avem familie sa ne putem baza unii pe alții ! Aa sa nu zic , ca mai mulți bani i-am dat eu ei !! Ca venea luna de lună sa îmi ceara și câte și mai câte , iar eu când am avut nevoie cu adevărat și însărcinată mi se întorcea spatele ! De nai multe ori le-am dat noi lor decât ei nouă așa ca...
  •  
    • 56 mesaje
    10 Dec 2016, 13:46
    0 0
    ViktorC said:Ingeras, pe ai tai i-ai incercat cu o intrebare de a decarta ceva lovele ?

    Ori ii de "datoria" socrelei doar de a va tine in spate ...

     

    Ei au apelat la noi de multe ori și nu i-am În Nu pentru ca eu sunt așa ,, dar noi am trecut printr-o perioada mai grea când eu eram însărcinată și mi sa întors spatele !! Întotdeauna ne-am descurcat singuri și când îmi era bine venea socrela luna de lună sa îi dau bani !! Așa ca nu știu care e mai oportunista ! În 9 ani nu mi-a zis o data la mulți ani!! Eu pentru ea am făcut multe , am ajutato , mai are un băiat de 14 ani și când era mic îl duceam la școală , îlluam ccând aveam timp , nici măcar Mulțumesc nu a zis ! Deci cutoate astea cine e oportunista ? Tot eu ? Ca am apelat la ea ccând eram într -o situație critica?
    Acest mesaj a fost editat de către undercoverangel: 10 Dec 2016, 13:49
  •  
    • 2115 mesaje
    10 Dec 2016, 16:09
    0 0
    ViktorC said:De e cineva in masura sa ma lumineze si pe mine, cum vine aia : ma doare la basca, ca nu pricep neam !

     Da, dragule, adica ma doare undeva!
    Mare branza "un kil de cas!"

  •  
    • 10065 mesaje
    10 Dec 2016, 16:13
    0 0
    C-asa-mi-viiineee-cite-ooo-dataaa ...

    Sa-mi-dau-soaaacra-n-judeeecataaa ...



    Yuheeeiii ...

  •  
    • 56 mesaje
    10 Dec 2016, 23:12
    0 0
    white_storm2 said:
    undercoverangel said:



     

     

    În primul rand nu suntem la început , suntem de 9 ani împreună !! Eu am dreptul sa zic de mama pentru ca ne.a ajutat foarte mult , acum suntem super bine dar au fost momente când sa lăsat pe ea pentru noi , ca sa fim noi bine ceea ce cucoana de soacra nu a făcut never !! Îți dădeam mai multe explicații da ești cam răutăcioasă și faci spume , nu prea înțeleg de ce ții așa soacrele astea demente în brațe, ești și tu printre ele ?? Te rog sa nu te mai agiți Îți mulțumesc pentru intervenții dar sunt irelevante o dai din una în alta !! Am trecut prin multe greutăți împreună cu soțul știu ce și Cum trebuie , nu sunt cu pluta !! Citesc oamenii prea bine și nu pot sa fiu falsă , cred ca în ziua de azi e un defect !!

    Draguta, nu eu fac spume, ma doare la basca pe mine de viata ta, tu ai cerut sfaturi (bineinteles ca nu le vei urma) si unii ti-am spus ce gandim, credem... Daca eu par rautacioasa, tu esti obraznica de-a dreptul! Cine dracu' te crezi tu sa ti se raspunda sincer si tu sa faci nesimtita acea persoana, ha? Sa zici "mersi" si "sarut mana" ca te-am mai bagat in seama, nu ca ai tine tu cont de experientele celorlalti care au raspuns problemei ridicate de tine.
    Te asigur ca esti singura care te agiti! Faci reclama la sampanie ca vine craciunul si revelionul?  

     

    Soro cred ca reclama o faci tu ca spumele și agitația sunt la tine !! Nu știu de ce dar începi sa mă iriti ! Am hotărât sa te ignor "drăguță"
  •  
    • 77 mesaje
    10 Dec 2016, 23:34
    0 0
    < Dacă nu se schimbă rămâne sănătos la fusta masii și sa se suporte unul pe altul , nu peste ani și ani poate peste luni ca nu îmi macin gura degeaba > Daca asta insamna ca ii ceri sotului sa se certe cu parintii  ca sa va dea bani sau pt ca nu v-au dat cand ai vrut tu si il ameninti ca daca nu face asta va despartiti - vai de bietul om cu asa femeie.
    Acest mesaj a fost editat de către dacri: 10 Dec 2016, 23:39
  •  
    • 10065 mesaje
    11 Dec 2016, 09:34
    0 0
    Terminati-o cu ghionturile ca va ia mama lu' proces verbal pe-amindoua ! Cerboaicelor ! Ce-s cu circurile astea, ha? Ce-aveti de impertit ? Ce nu va mai ajunge ? Ha ? Iote-al dracu ... chiar nu aveti nimic mai bun de facut ? Ia hai, imbratisati-va, popati-va si incercati a deveni bune prietene, chiar foarte bune ! Dati dovada de maturitate, cu zero toleranta a gilcevelor altfel ... e grele.

    Cam astfel punem noi problema, de cu vorba buna nu tine vrajeala, si n-as sta ca mamelucu cu bratele incrucisate sa le vad cum o pun de-o paruiala ... Iote breee ...

    Injerasule, cind aminteam de-un barbat cu coloana, sa nu crezi ca pe tine te uitara-i din ecuatie ... Ce-i drept n-am spus-o, da' am gindit-o ...



    Apropo. Lu' mami ... asa-i trebue, asta a crescut, asta are !



    Acest mesaj a fost editat de către ViktorC: 11 Dec 2016, 09:38
  •  
    • 2115 mesaje
    11 Dec 2016, 15:44
    1 0
    Unde mai gaseste ea unul mai "cu coloana" ca asta? Tace omul si rabda, pana la urma isi gaseste una mai blanda si o lasa .
    Io zic ca si maica-sa (a ei) baga batul, iar fatuca ii scoate peri albi omului. Ce urat!
    Acest mesaj a fost editat de către white_storm2: 11 Dec 2016, 17:23
  •  
    • 10065 mesaje
    12 Dec 2016, 08:20
    1 0
    Io cred ca "injerasu" ii geloasa si invidioasa pe socrela, ca-i sexi si isi ia laicuri la poze pe feisbuci.

    Cita rautate, nene ...

  •  
    • 151 mesaje
    12 Dec 2016, 14:49
    0 0
    ViktorC said:
    coana_mare said:
      De când e lumea lume , soacra a fost , este si va fi inamicul nr  1 al nurorii.

    Nu ii dracu atit de negru pe cit pare ...

    Mai sint si cazuri fericite cu socrele in toate mintile.

     

    Asa e, când una din ele nu se pune la mintea celeilalte ... D'aia zic ca cel mai bine e sa dai "ignore" când nu-ti convine ceva, si sa eviti confruntarea directa care nu aduce nimic bun...

  •  
    • 10065 mesaje
    13 Dec 2016, 01:13
    0 0
    coana_mare said:
    ViktorC said:
    coana_mare said:
      De când e lumea lume , soacra a fost , este si va fi inamicul nr  1 al nurorii.

    Nu ii dracu atit de negru pe cit pare ...

    Mai sint si cazuri fericite cu socrele in toate mintile.

     

    Asa e, când una din ele nu se pune la mintea celeilalte ... D'aia zic ca cel mai bine e sa dai "ignore" când nu-ti convine ceva, si sa eviti confruntarea directa care nu aduce nimic bun...

     

    Asa-s unele mai iuti din fire unde nici ignore nu prea ajuta, gasesc ele ceva cu ce sa zginciore mai ading asa ... si-apoi tre s-o faci pe bodyguardu' printre ele, altfel se incaiera ...

     

     

    Mai mai mai ... de ce n-ar sta ele la o cafea, un ceai, la o birfa mica ca intre fete asa ... Deh, e si asta un mod de-a iesi in relief se pare. Ce nu realizeaza, fie una sau nici una din ele, e ca te pun intr-o pasa praosta, la care, de esti mai slab de inger ... te tragi intr-un colt si asisti, iar de esti mai cu picioarele pe pamint , le aduci cu frumosu' la cunostinta ca indicat ar fi sa-si traga tenisii si sa sii lege bine ca cel mai probabil or sa aibe parte de-un demaraj in forta de n-au de gind sa inceteze cu ratoielile ...

     

      La naiba !

     

    Pe mine unu m-o ferit al de sus de-asa tamtamuri, da' nici ca le-as permite sa-si scoata ochii ...

     

     

  •  
    • 56 mesaje
    13 Dec 2016, 03:14
    0 0
    Soțul meu chiar nu e mameluc dragă Victoras , chiar e un barbat în adevăratul sens al cuvântului sa descurcat singur în viața !! MEREU ! Eu cu maicasa chiar nu am avut conflicte pentru ca atunci când ei mi-au zis ceva eu din respect pentru el le-am răspuns frumos ca de , am zis sa fie bine ! Iar apoi i-amreprosat lui ca nu a zis nimic ! Nici vorba de cearta și scandal intre mine și socrela ! El nu merită așa părinți ! Cat a stat cu ei în casa îi lua masa 300€ luna de lună și dacă nu îi dădea era jale !! Plus bani când pleca în vacanta tot de la el lua , eu cred ca de asta nu mă suporta , ca neam mutat împreună și numai avea ea de unde sa jumuleasca ! As putea sa va povestesc muulte chestii de genul ! Tot din cauza ăsta nu înțeleg de ce când ai lui mi-au spus ceva el nu reactiona , la câte i-au făcut lui nu zic mie ! Eu înțeleg ca îi respecta și e normal , chiar nu am vrut scandal dar frumos măcar sa îi zică , mamă, tată nu e așa lasă că știm noi ce facem ! Sau nu ? În sensul ăsta da mă deranjează Cum reacționează dar în general nu e nici un mameluc chiar sa descurcat singur în viața cu absolut tot nu a simțit ca are părinți care Sa îi fie aalături ! El cu părinții mei are mai multe tangenta decât cu ai lui, tata la învățat sa conducă prima data, tata la iîndrumat spre o meserie mai buna , tatăl lui nu a intervenit în nici un fel niciodată doar sa îl jumuleasca și crede-ma ca știu ce spun ! Nici masina nu ia dato când a noastră a fost stricata o ținea în fata blocului și nu ia dat-o, tocmai de asta nu înțeleg de ce nu le spune nimic când vb aiurea la adresa mea !
  •  
    • 56 mesaje
    13 Dec 2016, 03:23
    0 0
    ViktorC said:
    coana_mare said:
    ViktorC said:
    coana_mare said:
      De când e lumea lume , soacra a fost , este si va fi inamicul nr  1 al nurorii.

    Nu ii dracu atit de negru pe cit pare ...

    Mai sint si cazuri fericite cu socrele in toate mintile.

     

    Asa e, când una din ele nu se pune la mintea celeilalte ... D'aia zic ca cel mai bine e sa dai "ignore" când nu-ti convine ceva, si sa eviti confruntarea directa care nu aduce nimic bun...

     

    Asa-s unele mai iuti din fire unde nici ignore nu prea ajuta, gasesc ele ceva cu ce sa zginciore mai ading asa ... si-apoi tre s-o faci pe bodyguardu' printre ele, altfel se incaiera ...

     

     

    Mai mai mai ... de ce n-ar sta ele la o cafea, un ceai, la o birfa mica ca intre fete asa ... Deh, e si asta un mod de-a iesi in relief se pare. Ce nu realizeaza, fie una sau nici una din ele, e ca te pun intr-o pasa praosta, la care, de esti mai slab de inger ... te tragi intr-un colt si asisti, iar de esti mai cu picioarele pe pamint , le aduci cu frumosu' la cunostinta ca indicat ar fi sa-si traga tenisii si sa sii lege bine ca cel mai probabil or sa aibe parte de-un demaraj in forta de n-au de gind sa inceteze cu ratoielile ...

     

      La naiba !

     

    Pe mine unu m-o ferit al de sus de-asa tamtamuri, da' nici ca le-as permite sa-si scoata ochii ...

     

     

     

    Chiar mi-ar fi plăcut sa stau , sa am o soacră cu care sa pot vorbi orice , dar cu ăsta nu se poate ca orice ai spune nu e bine , de ce așa și nu așa ! Ca de ce faci așa și nu faci așa , mai bine faci invers, off ca nu ascultați deloc ! Numai texte din astwa ! Pai și nu îi pun eu ceaiul în cap ? Hahahahahaha! Asta e fraților , care aveți noroc de soacre bune bravo , vouă ! Eu una consider ca nu am avut noroc ! Considerati-ma Cum vreți , rea oportunista , nesimțită Cum vreți voi, eu le știu pe ale mele și știu Cum am fost tratată !
  •  
    • 56 mesaje
    13 Dec 2016, 04:01
    1 0
    Fetelor cele care mă judecați, nu am de dat explicații nimănui dar credeți -mă ca niciodată nu le am zis nici date mai încolo din respect pentru soțul meu, mereu am răspuns cu bun simț nu imam jignit nu nimic la câte mi au făcut ! Vouă v-ar conveni sa va zică soacra de ziua voastră , e am un tricou mi l-am cumpărat pentru mine da nu îmi place ți-l dau ție ? Sau sa vina la copilul meu de 5 zile cu cățelul și tot dădea sa îl miroasa pe bebe și i-am zis doar sa îl duca înaaltă cameră pentru ca era foarte agitat , la închis în bucătărie apoi cățelul miorlaia și ca sa nu sufere a luat bebele la băgat în camera ca sa stea cățelul ei în toată casa, deci mai important era câinele decât copilul meu ? Și în primul rand nu e ok sa aduci un caine la un copil de 5 zile sau mmăcar întrebi !! Eu la fel nu am zis nimic ! Mia venit cu un unchi al soțului pentru ca nu știau unde stăm din obligație ca iau luat oamenii aia la nici o luna de când aveam copilu , erau pe jumătate beți și socrumiu și frasu , au venit cu 2 sticle de vin și au înșirat pahare pe masă au băut bine mersi și socrela și ei și au plecat ! Pt ce vii la mine ? Sa îmi vezi copilul de nici o luna sau sa bei, în loc sa discutam alte chestii sa mă întrebe Cum ești te descurci , ești bine , nimic ! Au băut, doua vrajeli și au plecat ! Soacramea ca femeie nu a luat și ea măcar doua pahare sa le bage în ghiuveta miau lăsat sufeageria varza și miros de băutură ! Tin sa menționez ca după ce am născut am trecut printr-o depresie , femeile care au trecut prin asta mă înțeleg perfect , nu știu motivul ,; ori am fost prea sensibilă , e o schimbare foarte mare în viața unei femei , în fine ! Înainte de botez au venit sa vorbim iam primit frumos cu toate ca era 11 noaptea și eram super obosită , intre timp am mai făcut una alta prin casa ! Primele luni cu bebe nici nu leam simțit eram super stresata și botezul știți Cum e la primul copil , ajutor nu aveam toți munceau inclusiv soțul , va dați seama singură cu toate o ființă atât de mica sa depindă de tine , eu una eram cam depășită de situație cu toate ca citisem tot de la a la zi fel și fel de cărți ehee,revin la socrii au venit sa discutam despre botez ce și Cum soacra iar comenta el la fel zici ca eram la interogatoriu de ce așa Cum faci așa ca trebuie sa asculți de mine ca eu știu ca am fost la botezuri ca voi nu știți și tot așa, eu mare lucru nu am comentat va jur miam mai făcut din treaba i am întrebat dacă vor sa bea ceva sa mănânc ca eu așa am fost întotdeauna , când sa plece ei eu eram la bucătarie și am ieșit ei stăteau înfata mea soacra , ssocrumiu soțul și frasu și au început sa îmi dea mie lecții de morala ca tu ca femeie trebuie sa vorbești mai puțin și trebuie sa mai taci din gura ca o sa creadă lumea ca băiatul nostru e prost și tu cu femeie așa trebuie sa faci, soțul meu nu a zis nimic ! M-am simțit atât de umilită niciodată în viața mea nu m-am simțit așa , și acum mădoare ssufletul , Cum stăteau ei în fata mea și vorbeau cu mine ei toți și eu în ușa , așa singura și umilita m.am simțit , chiar dacă mă judecați nu mă doresc niciodată sa simțiți ce am simțit eu !
  •  
    • 56 mesaje
    13 Dec 2016, 04:07
    0 0
    Îmi iubesc soțul dar câteodată atât de mult îl urăsc când îmi aduc aminte de unele momente de genul acesta când m am simțit atât e umilita și singura cu el lângă mine ! Poate m-ati înțeles greșit nu am vrut și nici nu vrea sa se certe cu ei dar de exemplu în situația de mai sus putea sa zică Lasă ca știe ea Cum sa se comporte și era mai mult decât suficient pentru mine dar el nu a facuto , el a tăcut ! Și mai sunt 100 de situații ca asta